Προς το περιεχόμενο

Netgear kai Conn-x


loudovikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SS= ScreenShot

Ο συνδιασμος μικρων-κεφαλαιων παιζει να φταιει αν και δεν το κοβω για case sensitive.

 

SS= ScreenShot ωχ sorry:o

 

Δηλαδη να αλλαξω κωδικο με μονο μικρα ή μονο κεφαλαια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα ιδια ειναι.

Χαζο αυτο που θα πω αλλα μηπως να βγαλεις το Service Name ?

Εγω δεν εβαλα ποτε κατι και δεν βλεπω κατι αλλο.

Βγαλε και μια SS απο το WAN Settings.

To UPNP το εχεις Off ετσι ?

to seriven name to upnp δεν τα πειραζει

Δοκιμασε απο LLC Based να το βαλεις VC Based.

to pppoe παει με llc και το pppoa me vxmux

Το Service name το εβαλα απλως γιατι το ειχε και το modem του ΟΤΕ που μπαινω τωρα. Αλλα και με αυτο και χωρις δεν εχει διαφορα νομιζω.

Στα WAN Settings δεν βρισκω αυτο με το SS.

To UPNP το εβγαλα off αλλα και παλι δεν παιρνει IP.

 

 

 

 

Με [email protected] και pass: otenet παιρνει ip αλλα οταν βαλω τα δικα μου οχι.Ειναι σωστα ομως γιατι τα δεχετε στο https://tools.otenet.gr/tools/index.do.

Διαβασα σε θεμα για το DGN2000 οτι τα netgear εχουν ενα προβλημα με τους κωδικους και "κολλανε" σε καποιους χαρακτηρες ,οπως # $ κτλ. Εγω εχω αριθμους και συνδυασμο μικρων-κεφαλαιων.

Μηπως να κανω firmware update??

afoy μπαινει με [email protected] τοτε ειναι θεμα χαρακτηρων.και το Thomson ειχε θεμα με την #.μπες στο my.otenet.gr και αλλαξε το Pass περιμενε λιγο και μετα δοκιμασε παλι.κανε και firmware update διοτι τα netgear βγαζουν αρκετα firmware update και τα μισα με το που ανοιγες το ρουτερ σου γραφαν κατεβασε νεο firmware update.

Χωρίς να είμαι σίγουρος, το PPPoE το βάζεις αν έχεις ISDN γραμμή, σωστά???

 

Αν λοιπόν έχεις Pstn, βάλτο στο PPPoA

nope.ειτε Pstn eite isdn δεν αλλαζει τιποτα μα τιποτα.ολα τα dslam εχουν γυρισει σε Pppoe/llc πλεον με εξαιρεση ελαχιστα του οτε κατι 2 mbit.θα παιξει και το Pppoa αλλα θα ειναι πιο αργο αν θυμαμαι σωστα λογο οτι πρεπει να κανει encapulated Τα πακετα για να τα γυρισουν σε pppoe.

κατά 99% το PPPoE είναι για PSTN και το PPPoA για ISDN.

nope για ακομα μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to seriven name to upnp δεν τα πειραζει

 

to pppoe παει με llc και το pppoa me vxmux

 

afoy μπαινει με [email protected] τοτε ειναι θεμα χαρακτηρων.και το Thomson ειχε θεμα με την #.μπες στο my.otenet.gr και αλλαξε το Pass περιμενε λιγο και μετα δοκιμασε παλι.κανε και firmware update διοτι τα netgear βγαζουν αρκετα firmware update και τα μισα με το που ανοιγες το ρουτερ σου γραφαν κατεβασε νεο firmware update.

 

Τελικα το upnp το απενεργοποιω ή οχι?

Εχω pstn στα 2mb.

Μπαινει κανονικα με το [email protected] και pass: otenet (μονο βεβαια στο my.otenet.gr) Οποτε δεν πρεπει να ειναι καποιο λαθος στις ρυθμισεις.

Μπορω να αλλαξω κωδικο στο my.otenet.gr??

Παντως δεν εχω συμβολα στον κωδικο μου.Μετα απο ποση ωρα ενεργοποιηται ο νεος κωδικος?

Να τον αλλαξω οταν μπαινω με το παλιο modem και τους κανονικους κωδικους ή οταν μπω σαν [email protected] ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το upnp το απενεργοποιω ή οχι?

Εχω pstn στα 2mb.

Μπαινει κανονικα με το [email protected] και pass: otenet (μονο βεβαια στο my.otenet.gr) Οποτε δεν πρεπει να ειναι καποιο λαθος στις ρυθμισεις.

Μπορω να αλλαξω κωδικο στο my.otenet.gr??

Παντως δεν εχω συμβολα στον κωδικο μου.Μετα απο ποση ωρα ενεργοποιηται ο νεος κωδικος?

Να τον αλλαξω οταν μπαινω με το παλιο modem και τους κανονικους κωδικους ή οταν μπω σαν [email protected] ?

 

α.το upnp κλειστο για αλλους λογους οχι για αυτον.

στις ρυθμισεις δεν κανεις λαθος.ναι μπορεις στο my.otenet.gr .κανα 20 λεπτο λογικα.για το τελευταιο οπως θες.pppoe/llc βαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το upnp το απενεργοποιω ή οχι?

Εχω pstn στα 2mb.

Μπαινει κανονικα με το [email protected] και pass: otenet (μονο βεβαια στο my.otenet.gr) Οποτε δεν πρεπει να ειναι καποιο λαθος στις ρυθμισεις.

Μπορω να αλλαξω κωδικο στο my.otenet.gr??

Παντως δεν εχω συμβολα στον κωδικο μου.Μετα απο ποση ωρα ενεργοποιηται ο νεος κωδικος?

Να τον αλλαξω οταν μπαινω με το παλιο modem και τους κανονικους κωδικους ή οταν μπω σαν [email protected] ?

 

 

ο κωδικος φυσικα κ ειναι case sensitive. αν τον αλλαξεις απο το my.otenet.gr ο κωδικος αλλαζει απευθειας.δοκιμασε με abc123 να βαλεις σαν κωδικο. αν μπαινει με αυτο κ οχι με το αλλο κατι φταιει με το ρουτερ σου. εφοσον εισαι σε 2mbit γραμμη κανε ενα τηλ 1242 κ ρωτα αν εισαι σε atm η ethernet dslam, αν κ οτι κ να βαλεις παιζει κ με τα 2, απλα το καθενα ειναι καλυτερα να ειναι με το αντιστοιχο του.αν μπαινει με τα οτενετ κ μπαινει κ με τα δικα σου απο αλλο ρουτερ κ οχι απο το netgear, τοτε παλι κατι παιζει με το ρουτερ σου. καντο κανα firmware update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μπηκα χωρις να αλλαξω κωδικο... Τα εβαλα Encapsulation: PPPoA και Multiplexing Method: VC Based. Αν θυμαμαι καλα τα ειχα ξαναδοκιμασει.. Ειμαι σε νησι στην Κω συγκεκριμενα δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.γυρισε τα τωρα σε pppoe/llc να δεις αν θα παιξει.μπορει να εισαι σε παλιο dslam του οτε poy ειναι καποιοi 2mbit οποτε να παιζει το dslam pppoa αντι για Pppoe Που ειναι τα νεα.καποιες αλλες φορες υπαρχουν ασυμβατοτητες και δεν μπορει να παιξει με το ppppoe στην συγκεκριμενη περιπτωση εστω και αν το dslam ειναι εξορισμου Pppoe.αυτο ειχε γινει με καποιο λινκσυς.se dslam pppoe το linksys χωρις firmware update δεν επαιζε pppoe αλλα μονο pppoa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...