Προς το περιεχόμενο

Νόμιμο το jailbreak στις ΗΠΑ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H αλλαγή ROM με άλλη μή εγκεκριμένη απο τον κατασκευαστή καθιστά άκυρη την εγγύηση σε όλες της εταιρίες.

Ωστόσο αναλαμβάνοντας αυτό το ρίσκο έχεις το δικαίωμα να κάνεις ότι θέλεις με το κινητό - PDA σου. Ο νόμος λέει το αυτονόητο.

Απλά για την Apple δεν ισχύουν τα αυτονόητα και πρέπει να πηγαίνουν στα δικαστήρια ο κόσμος για αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα το όλο θέμα μου θυμίζει 11 Σεπτεμβρίου...δηλαδή...πας το iphone σου για επισκευεί και ωραιότατα η Apple ή η Google σου λέει με συγχορείτε κύριε αλλά έχετε χάσει την εγγύηση λόγο παράνομων εφαρμογών που την καθιστούν άκυρη. Και άντε εσυ να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας...αντίστοιχα στην Αμερική μπορούν να σε ελέγξουν και να σε τραβάνε στο τμήμα, να χάσεις όλα σου τα δικαιώματα κ.α. με την κατηγορία του τρομοκράτη!

 

Just thoughts....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Tο jailbreak κολλάει συνεχώς τα iPhone, έτσι έχω ακούσει γι' αυτό δεν το κάνω στο δικό μου

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογα τι θα του βαλεις... σε πολλες περιπτώσεις μπορεις να το κανεις να διαρκει πιο πολυ και η μπαταρια του (σβηνοντας αχρηστα αρχεια του λειτουργικου κ καθαριζοντας την μνημη του με SBSettings)

 

Όπως και να χει, δεν περιμενε κανεις καμια εταιρεια να καλυπτει εγγυηση με jailbreak. Απλα ειναι ενα βημα μπρος προς τα δικαιωματα που εχει κανεις σε μια συσκευη να της κανει οτι θελει και οτι τον βολευει καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο jailbreak κολλάει συνεχώς τα iPhone, έτσι έχω ακούσει γι' αυτό δεν το κάνω στο δικό μου

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

 

Αυτο ηταν απο τα καλυτερα που εχω διαβασει, χαχαχαχα!

 

Το iphone γινεται το απολυτο εργαλειο με το jb και αυτα που προσφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν αλλάζει και τίποτα στην ουσία, κάνεις Jb και χάνεις την εγγύηση(σιγα την εγγυηση) ειτε είναι νόμιμο είτε είναι παράνομο.

 

Την apple δεν νομίζω να την χάλασε και πολυ αφου για να κανεις το jb πρεπει να αγοράσεις πρώτα το iphone($$$), τουλάχιστον θα σταματίσει να βγάζει κάθε 3 και λίγο "καινούρια" firmwares

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...