Προς το περιεχόμενο

Τι επαγγελμα να ακολουθησω ?


telegamesvg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα πρότεινα να πάει και να γίνει πλακάς το παιδί.

κανείς από αυτούς δε χάνεται. Απλά θα πρέπει να πάει σε καποιον μερικά χρόνια για να μάθει τη δουλειά. Από όσο ξέρω έχει καλά λεφτά η δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εγώ θα πρότεινα να πάει και να γίνει πλακάς το παιδί.

κανείς από αυτούς δε χάνεται. Απλά θα πρέπει να πάει σε καποιον μερικά χρόνια για να μάθει τη δουλειά. Από όσο ξέρω έχει καλά λεφτά η δουλειά.

 

lol

συμφωνα με τη λογικη μερικων, ποσα χρονια θα τι κανει αυτη τη δουλεια????

στα 50 θα σκυβει κατω στα γονατα ολη μερα για να βαζει πλακακια????

 

ΕΙΣΑΣΤΕ ΧΑΖΟΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΑΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 50-60

ο πλακας δεν εχει εξελιξη....

 

 

ειρωνικα το γραφω για τις μακακιες μερικων....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

συμφωνα με τη λογικη μερικων, ποσα χρονια θα τι κανει αυτη τη δουλεια????

στα 50 θα σκυβει κατω στα γονατα ολη μερα για να βαζει πλακακια????

 

ΕΙΣΑΣΤΕ ΧΑΖΟΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΑΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 50-60

ο πλακας δεν εχει εξελιξη....

 

 

ειρωνικα το γραφω για τις μακακιες μερικων....

 

Στα 50 σου κάνουν άλλοι τη δουλειά για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 50 σου κάνουν άλλοι τη δουλειά για σένα.

 

εγω το ξερω

 

ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ δε σου εξασφαλιζει οτι θα τη κανεις για μια ζωη.

πρακτικα σχεδον κανενας ανθρωπος δεν εκανε την ιδια δουλεια απο τη πρωτη μερα μεχρι τη τελευταια.

ΟΛΟΙ το εχουν καραμελα και δικαιολογια για το μελλον και μετα τα 40-50 τι θα κανεις.

 

εχουν ξεχασει μαλλον την λεξη ΕΞΕΛΙΞΗ!

για παραδειγμα,

ο σερβιτορος ταβερνας μετα απο χρονια αν θελει να εξεληχτει ανοιγει δικια του ταβερνα και γινεται αφεντικο! την ιδια δουλεια κανει?

ο βοηθος οικοδομου ΜΕΧΡΙ ΤΑ 50 την ιδια δουλεια θα κανει?? οχι! θα γινει καποτε αφεντικο.

ο βοηθος ηλεκτρολογου, χασαπη, και απειρα αλλα επαγγελματα!

 

 

 

ΑΛΛΟΙ δε το ξερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικτυα ή τεχνικος ιατρικων οργανων. Κατα τα αλλα ηχοληψια, μουσικη τεχνολογια (αν εχεις καποια σχεση με κατι απο αυτα) ειναι σταθερες αξιες.

 

Τεχνικός ιατρικων οργανων δεν το θεωρώ και από τα καλύτερα,εκτός αν μπεις στο σερβις κάποιας πολυεθνικής.

Τα νοσοκομεία δεν αποροφούν 1-2 θέσεις υπάρχουν και αυτές κατηλημένες από παλιούς ηλεκτρολόγους που πρέπει να βγουν σε σύνταξη πρώτα

και αν καταφέρεις και ανοίξεις κάποιο μαγαζάκι με αναλώσιμα ιατρικά

σε τρελένουν στην πίστωση ειδικά για το δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικός ιατρικων οργανων δεν το θεωρώ και από τα καλύτερα,εκτός αν μπεις στο σερβις κάποιας πολυεθνικής.

Τα νοσοκομεία δεν αποροφούν 1-2 θέσεις υπάρχουν και αυτές κατηλημένες από παλιούς ηλεκτρολόγους που πρέπει να βγουν σε σύνταξη πρώτα

και αν καταφέρεις και ανοίξεις κάποιο μαγαζάκι με αναλώσιμα ιατρικά

σε τρελένουν στην πίστωση ειδικά για το δημόσιο.

 

Ναι γι αυτο ειπα οτι και οι 2 θεσεις (ιατρικων οργανων + Η/Υ) δεν μου αρεσουν και αυτοι των Η/Υ ειναι σε χειροτερη μοιρα κιολας αλλα σε αντιθεση με αυτους οι τεχνικοι ιατρικων οργανων εχουν πολυ ισχυροτερες ευκαιριες (οχι περισσοτερες απλα πολυ καλυτερες).

 

Οπως και να εχει εγω τον οβολο μου τον εδωσα για το thread. Μαγειρας και παλι μαγειρας. Περα απο τις τεραστιες ευκαιριες που σου παρεχει (ειπαμε να εισαι καλος) δε θα πεινασεις κιολας απο οποια μερια και να το δεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα εξαρτονται απο τα οικονομικα του. Αν τον "παιρνει" να φοιτησει 4+ χρονια τοτε ναι ας κανει μια προσπαθεια ξανα αλλιως δυστυχως θα πρεπει να κανει κατι πραγματικα ουσιαστικο (που να εχει και καποιο Α ταλεντο) ετσι ωστε να βγει στην αγορα εργασιας το συντομοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχόνεστε!! Υδραυλικός να γίνει το παιδί! Η καλύτερη δουλειά, αρκεί βέβαια να έχει όρεξη και να είναι έντιμος, γιατί γενικά δεν έχουν την καλύτερη φήμη(πχ. έχει χαλάσει ένα λαστιχάκι στην βρύση και σου λέει να αλλάξεις όλη την βρύση...) αλλά αν είναι καλός θα τον συστήνουν και θα κάνει κύκλο με πελάτες και θα είναι comple. Στην αρχή βέβαια πρέπει να δουλέψει σε κάποιο υδραυλικό να μάθει την δουλεία. Υπάρχει κάποιος γνωστός; Όχι πλακατζής πάντως γιατί δημιουργούνται προβλήματα στα γόνατα καθώς πολλές ώρες είναι γονατιστός τοποθετόντας πλακάκια κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα σημασια εχει να σου αρεσει αυτο που κανεις και μονο ετσι θα εχεις επιτυχια..

 

Να ρωτησεις το παιδι λοιπον τι του αρεσει το σκεφτηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα σημασια εχει να σου αρεσει αυτο που κανεις και μονο ετσι θα εχεις επιτυχια..

 

Να ρωτησεις το παιδι λοιπον τι του αρεσει το σκεφτηκες?

 

 

 

Kαι βεβαια φιλε μου ,εδω και πολλα χρονια , αλλα δυστυχως δεν υπαρχει κατι που να του εχει τραβηξει την προσοχη εκτος απο το .......gaming :devil:

Eπισης δυστυχως δεν ειναι ο μονος που δεν εχει "κατασταλαξει" σε κατι , ειναι γενικευμενο φαινομενο σε αυτη την ηλικια , οπως ηταν και παντα νομιζω.

 

 

Τελος παντων , εχουμε καταληξει σε δυο κατ'αρχην περιπτωσεις :

"τεχνικος δικτύου υπολογιστών"

"χειριστής ιατρικών συσκευών απεικονίσεων "

 

 

ΘΑ ήθελα την γνωμη σας για αυτα και ποιο ΙΕΚ να κοιταξουμε που να αξίζει ? (Δελτα-Ξυνη-Δομή κ.λ.π)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτείνω ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ !

 

Να ασχοληθείς όμως..

 

Πας στην αρχή σε μία ταβερνούλα κάθεσαι 2-3-4 χρονάκια, γίνεσαι ξεφτέρι και μετά πας σε ένα σοβαρό και χλυδάτο εστιατόριο και βγάζεις φράγκα φίλε μου !

 

Μία φίλη μου πήγε σε μία δεξίωση (Εκάλη) για 9-10 ώρες και έβγαλε 120 ευρώ ! Μεροκάματο!

 

ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ παιδιά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτείνω ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ !

 

Να ασχοληθείς όμως..

 

Πας στην αρχή σε μία ταβερνούλα κάθεσαι 2-3-4 χρονάκια, γίνεσαι ξεφτέρι και μετά πας σε ένα σοβαρό και χλυδάτο εστιατόριο και βγάζεις φράγκα φίλε μου !

 

Μία φίλη μου πήγε σε μία δεξίωση (Εκάλη) για 9-10 ώρες και έβγαλε 120 ευρώ ! Μεροκάματο!

 

ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ παιδιά !

 

Σταματα να τρως το ψωμι μου :P Κακα τα ψεματα εχει καλα φραγκα ο σερβιτορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...