Προς το περιεχόμενο

Might & Magic Heroes VI


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα!Ειδα πριν λιγες μερες στο youtube το Might and magic heroes vi και μου αρεσε πολυ.Το κατεβαζω λοιπόν το κάνω install αλλα οταν κανω launch μου βγαζει μια μαυρη οθονη κ μετα κολλαει ολοκληρωτικα μεχρι να το κλεισω χρησιμοποιωντας το task manager.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις (στα fora της Ubisoft υπάρχουν αρκετά σχετικά νήματα). Οι πρώτες, βασικές συμβουλές, είναι να δεις drivers για την κάρτα γραφικών, direct x και ποια έκδοση του παιχνιδιού έχεις (είναι κάπου στην 1.7.1 ή .2 η τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις (στα fora της Ubisoft υπάρχουν αρκετά σχετικά νήματα). Οι πρώτες, βασικές συμβουλές, είναι να δεις drivers για την κάρτα γραφικών, direct x και ποια έκδοση του παιχνιδιού έχεις (είναι κάπου στην 1.7.1 ή .2 η τελευταία.

Οταν λες να τσεκάρω τα Drivers?Και πες οτι το εκανα μετα τι κανω?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εννοώ να δεις αν έχεις την πίο πρόσφατη έκδοση των οδηγών για την κάρτα γραφικών σου. Αν όχι, μέσω των site της Nvidia ή της ΑTi κατέβασε την τελευταία έκδοση.

 

Από εκεί και πέρα, δες ποια έκδοση του παιχνιδιού έχεις, αν και λογικά αφού το κατέβασες τώρα την 1.7+ θα έχεις -η σειρά 1.5 είχε για αρκετό καιρό θέμα, ειδικά με κάποιες κάρτες ΑΤi.

 

Ένα περίεργο πράγμα που παρατήρησα στο δικό μου μηχάνημα ήταν ότι μετά το τελευταίο update πήγαινα να το τρέξω, έβγαζε τη μικρή οθόνη loading για λίγο κι έμενε εκεί, δε συνέχιζε. Το προσπάθησα δύο-τρεις φορές, έτρεξε κι από τότε συνέχισε απροβλημάτιστα. Γενικά, έχουν θέμα compatability με διάφορους συνδυασμούς hardware. Δες λίγο στα fora της Ubi αν υπάρχουν νέα για update -το troubleshooting περιορίζεται σε αυτές τις συμβουλές που σου είπα, είχα ρωτήσει κι εγώ, περίμενα μέρες και δε μου είπαν κάτι περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ να δεις αν έχεις την πίο πρόσφατη έκδοση των οδηγών για την κάρτα γραφικών σου. Αν όχι, μέσω των site της Nvidia ή της ΑTi κατέβασε την τελευταία έκδοση.

 

Από εκεί και πέρα, δες ποια έκδοση του παιχνιδιού έχεις, αν και λογικά αφού το κατέβασες τώρα την 1.7+ θα έχεις -η σειρά 1.5 είχε για αρκετό καιρό θέμα, ειδικά με κάποιες κάρτες ΑΤi.

 

Ένα περίεργο πράγμα που παρατήρησα στο δικό μου μηχάνημα ήταν ότι μετά το τελευταίο update πήγαινα να το τρέξω, έβγαζε τη μικρή οθόνη loading για λίγο κι έμενε εκεί, δε συνέχιζε. Το προσπάθησα δύο-τρεις φορές, έτρεξε κι από τότε συνέχισε απροβλημάτιστα. Γενικά, έχουν θέμα compatability με διάφορους συνδυασμούς hardware. Δες λίγο στα fora της Ubi αν υπάρχουν νέα για update -το troubleshooting περιορίζεται σε αυτές τις συμβουλές που σου είπα, είχα ρωτήσει κι εγώ, περίμενα μέρες και δε μου είπαν κάτι περισσότερο.

Ενταξει θα προσπαθησω σε ευχαριστω!

 

Εννοώ να δεις αν έχεις την πίο πρόσφατη έκδοση των οδηγών για την κάρτα γραφικών σου. Αν όχι, μέσω των site της Nvidia ή της ΑTi κατέβασε την τελευταία έκδοση.

 

Από εκεί και πέρα, δες ποια έκδοση του παιχνιδιού έχεις, αν και λογικά αφού το κατέβασες τώρα την 1.7+ θα έχεις -η σειρά 1.5 είχε για αρκετό καιρό θέμα, ειδικά με κάποιες κάρτες ΑΤi.

 

Ένα περίεργο πράγμα που παρατήρησα στο δικό μου μηχάνημα ήταν ότι μετά το τελευταίο update πήγαινα να το τρέξω, έβγαζε τη μικρή οθόνη loading για λίγο κι έμενε εκεί, δε συνέχιζε. Το προσπάθησα δύο-τρεις φορές, έτρεξε κι από τότε συνέχισε απροβλημάτιστα. Γενικά, έχουν θέμα compatability με διάφορους συνδυασμούς hardware. Δες λίγο στα fora της Ubi αν υπάρχουν νέα για update -το troubleshooting περιορίζεται σε αυτές τις συμβουλές που σου είπα, είχα ρωτήσει κι εγώ, περίμενα μέρες και δε μου είπαν κάτι περισσότερο.

Δεν καταφερα τιποτα απολυτως εκανα τα παντα και ακομα μου κανει τα ιδια....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Είχε για 24 ώρες steam sale στα 15,99 το παιχνίδι μαζί με τα δυο dlc's

 

Το χτύπησα μιας και περίμενα καιρό μια καλή τιμή, όπως και χιλιάδες άλλοι χρήστες αν παρακολουθήσει κανείς τα fora του steam

 

Το αποτέλεσμα; Το κλειδί του original game ΔΕΝ λειτουργεί - είναι όλο το περιεχόμενο του κλειδωμένο.

 

Χαμός και στο steam και στην σελίδα του παιχνιδιού.

 

Ποια ΕΑ.....η ubisoft είναι ο ορισμός του FAIL. Θα σκεφτώ σοβαρά αν θα τους ξαναδώσω έστω και ένα cent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε για 24 ώρες steam sale στα 15,99 το παιχνίδι μαζί με τα δυο dlc's

 

Το χτύπησα μιας και περίμενα καιρό μια καλή τιμή, όπως και χιλιάδες άλλοι χρήστες αν παρακολουθήσει κανείς τα fora του steam

 

Το αποτέλεσμα; Το κλειδί του original game ΔΕΝ λειτουργεί - είναι όλο το περιεχόμενο του κλειδωμένο.

 

Χαμός και στο steam και στην σελίδα του παιχνιδιού.

 

Ποια ΕΑ.....η ubisoft είναι ο ορισμός του FAIL. Θα σκεφτώ σοβαρά αν θα τους ξαναδώσω έστω και ένα cent.

Συμφωνω και εγω την πατησα χοντρα αν και ηξερα τα προβληματα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

εχω φάει κόλημα με το game τις τελευταίες μέρες. Είναι που έιμαι και γενικά εύκλος με τα game αλλά ιδίως με τα game αυτού του τύπου. Μου φαίνετε αρκετά πλούσιο σε περιεχόμενο και αρκετα ενδιαφέρων στις μάχες του χωρίς να μπορείς να το χαρακτηρίσεις σαν εύκολο game. Θέλει γενικά στρατηγική για να βγάζεις τις μάχες.

Σύμφωνω και εγώ ότι θα περίμενα οι πόλεις του να ήταν ποιο εντυπωσιακές αλλά μικρό το κακό για μένα καθώς η ουσία του παιχνιδιού είναι το gameplay του που στέκεται αξιοπρεπέστατα. 

Σκέφτομαι να πάρω και το expansion του. το έχει δοκιμάσει κανείς να πει αν αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι έχουν δημιουργήσει το δυσκολότερο νομίζω tutorial στην ιστορία του gaming. Εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι ποτέ σε άλλο game να υπάρχει tutorial που σε πιάνει από τα μούτρα και σε ρίχνει όχι μονο στα βαθιά αλλά λες και παίζεις τις τελευταίες πίστες. 

Τρελό respawn από τον αντίπαλο που βγάζει συνέχεια δεκάδες μονάδες μέσα σε ένα γύρο που τις βρίσκει ένας θεός ξέρει, αντίπαλοι που για να τους ρίξεις φτύνεις αίμα και φεύγεις τελείως σακατεμένος και που μέχρι να αναπληρώσεις εσύ τα στρατεύματα ο αντίπαλος τα έχει δεκαπλασιάσει και όλα αυτά στο tutrorial. Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να συμβαίνει στην συνέχεια.

Θέλω να μην πιστέψω ότι είναι τελείως σπασμένος ο μηχανισμός του παιχνδιού αλλά στο internet υπάρχουν άπερια post για την δυσκολία του παιχνιδιού. 

Ενά άλλο που με έχει ξενερώσει είναι ότι λόγο αυτού του ξέφρενου respawn των αντιπάλων και ότι κάθε στράτευμα που χάνεις σου στοιχίζει πάρα πολύ ακυρώνει την εξερεύνηση του χάρτη γιατί πρέπει να πηγαίνεις να την πέφτεις με την μια στις πόλεις για να μην προλάβει η ΑΙ και δημιουργήσει ορδές από enemies.

Το παλεύω ακόμα γιατί γενικά μου αρέσουν αυτού του είδους τα game αλλά από την άλλη έχει αρχίσει και γίννετε εξωφρενικά κουραστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να δηλώσω ότι σπάνια παρατάω ένα game χωρίς να το τελειώσω και ποιο σπάνια παρατάω ένα game λόγο ότι με εξοργίζει η δυσκολία του. 
Στο might and magic έπαθα ακριβώς αυτό το πράγμα. Μιλάμε το game είναι ο ορισμός του unballance και της κλεψιάς της ΑΙ.
Ενώ κάθε lvl ξεκινάει μια χαρά στο τέλος γίνετε ένα ΑΙ fest που βγάζει τεράστια στρατεύματα από το πουθενά high lvl όλοι τους και εσύ πασχίζεις να κραστήσεις του αριθμούς των στατευμάτων σου χωρίς απώλειες.
Το ποιο εξοργιστικό είναι η απότομη αύξηση της δυσκολίας και οι στρατοί που αρχίζουν να σουλατσάρουν στον χάρτη σου και να σου ακυρώνουν κάθε προσπάθεια που είχες κάνει μέχρι εκείνη την στιγμή.
Τι διάβασα tutorial τι σετάρισα τους χαρακτήρες έτσι όπως προτείνανε τπτ αν είχες 100 στρατεύματα η ΑΙ θα σου έβγαζε έτσι ξαφνικά 500 για να σου σπάσει τελείως τα αρχ..
Είμαι πλέον πεπισμένος ότι το κάνανε τόσο δύσκολο για να κρύψουν τις αδυναμίες τους στην αφήγηση της ιστορίας και στο ρηχό rpg κομμάτι.
Να πω την αλήθεια το Diciples 3 που θεωρείτε και μλκ το ευχαριστήθηκα ποιό πολύ.
Κάτι άλλο που με ξενέρωσε αφάνταστα είναι ότι λόγο αυτής της παράδοξης συμπεριφοράς της ΑΙ δεν μπορούσες να κάνεις και explore τον χάρτη αλλά έπρεπε να βιαστέις να την πέσεις στα κάστρα πρωτού εμφανιστούν οι αρδές των αντιπάλων.
Με αυτό τον τρόπο χάνει και την τελευταία του μαγέια το game. 
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξεκικησα το 5 πριν λιγο καιρο (εχω καει με το 2+3,) και εχω μια απορια. Οταν παω να ενωσω 2 στρατους απο 2 ηρωες (δλδ ο ενας να δωσει τον στρατο στον αλλο), πως γινεται την τελευταια μοναδα να την κανω σπλιτ ωστε για παραδειγμα ο ενας να κρατησει 2 τοξοτες και ο αλλος 95 απο το συνολο των 97? μη μου πειτε πως δεν υπαρχει αυτη η επιλογη, για ονομα...αλλα δεν βρισκω κατι πουθενα!

Πατημένο το shift...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AI στην συγκεκριμένη πατάτα της Ubisoft (γιατί περί πατάτας πρόκειται) σε κλέβει στα ίσια, είναι δεδομένα αυτό. Ακόμα και στην normal δυσκολία.

 

Εγώ το παράτησα στην 3η campaign, γιατί κουράστηκα να νικάω μια μεγάλη μάχη με αρκετές απώλειες εκ μέρους μου και να κάνει με την μια respawn ο νικημένος αντίπαλος με στρατο τον οποίο θα ήθελε τουλάχιστον 2 weeks για να τον δημιουργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και λίγο είπες για 2 weeks.. εδώ μιλάμε σου εμφανίζεται με άπειρο στρατό και αν περιμένεις κιόλας να ξαναμαζέψεις τον στρατό τον δικό σου απλά σου πετάει και έναν heroe στον χάρτη να σου παίρνει και ότι κάστρο έχεις κατακτήσει με κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...