Προς το περιεχόμενο

Might & Magic Heroes VI


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο 6 υπάρχει αυτό το τρελό cheating από την AI. Μιλάμε θα θέλεις να σπάσεις την οθόνη. Σου βγάζει στρατεύματα από το πουθενά και είσαι καταδικασμένος να χάσεις. Αν και του αφιέρωσα αρκετές ώρες μήπως μπορέσω να το δαμάσω τελικά απαγοητεύτικα. Ειναι το μόνο game που δεν μπορούσα να βγάλω την πίστα στο tutorial :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα το πηρα το complete edition  25 Ε (καλη τιμουλα) 

Exω ενα προβλημα ομως κολλαει πολυ ακομη και στα low γραφικα ... ειδικα οταν κουναω το ποντικι παγωνει η οθονη ... Ενταξει δεν εχω και τον σουπερ Υπολογιστη αλλα μεχρι τωρα κανενα παιχνιδι δε μου κολλαγε τοσο (το WOW το επαιζα ανετα ....) το pc μου ειναι αυτο στην υπογραφη μου ...


Το δοκιμασα ακομη και με αναλυση 640χ480 και τα γραφικα low και κολαγε το ιδιο ..... ειδικα οταν κουναω το ποντικι η εικονα κολλαει !! 

Γνωριζει κανεις τι φταιει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά με αυτή την κάρτα δε θα πρέπει να σου κόλαγε. Τα patch τα έβαλες όλα συν τους τελευταίους driver?

Τους τελευταιους drivers τους εβαλα ναι ! Πoια patch ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της ubisoft δεν έχει διαθέσιμο ένα patch για το game. Αν θυμάμαι έτσι το είχα εγκαταστήσει. Δεν υπάρχει δλδ αυτόματη αναβάθμιση. Δες την έκδοση που έχει νομίζω κάπου κάτω δεξιά στο παράθυρο του παιχνιδιού την δείχνει και μπες στο site της ubi να δεις ποια έκδοση patch έχουν βγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δοκιμασα και το παιχνιδι και σε ενα λαπτοπ που εχω και μου το επαιζε σφαιρα !!! με ολα τα γραφικα full και αναλυση 1600χ1200 !! Το λαπτοπ ειναι i5 στα 1.8 (διπυρονος) 4 gb ram (1600mhz) και καρτα γραφικων 8730 1 gb

Στο σταθερο τωρα τι φταιει ?? επεξεργαστης καρτα γραφικων ή RAM  ??? μου κανει εντυπωσει οτι ακομη και στα low γραφικα σερνεται το ιδιο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω πως η κάρτα γραφικών είναι το κυρίως θέμα. Μια ματιά που έριξα, πάνω από τα rec specs είσαι στο desktop, αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε αυτές τις εκτιμήσεις, συνήθως τις βρίσκω υπερβολικά χαμηλές.

 

Και βέβαια, σου λένε ποιες είναι οι ελάχιστες απαιτήσεις, αλλά δεν ξεκαθαρίζουν με αυτές σε τι ταχύτητα/αναλύσεις θα παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το 2.0 απ οτι βλεπω υπαρχει και 2.1 ...


Εγω εχω το 2.0 απ οτι βλεπω υπαρχει και 2.1 ...

Κατι βρηκα υπαρχει 2.1.1 πρεπει να κανω unistall και να το ξανα κατεβασω απο το site ... ελπιζω να αξιζει ο κοπος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από το σύνδεσμο που παρέθεσες προηγουμένως, κι ελπίζω να σε πρόλαβα:

 

 

PLEASE READ CAREFULLY: The manual installation is required only if the auto patching of the game failed. Please check step 1 & 2 to know if your game is up to date.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το σύνδεσμο που παρέθεσες προηγουμένως, κι ελπίζω να σε πρόλαβα:

 

 

PLEASE READ CAREFULLY: The manual installation is required only if the auto patching of the game failed. Please check step 1 & 2 to know if your game is up to date.

Δε μπορω να βρω που κανει αυτοματα update ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aν θυμάμαι σωστά, το έκανε αυτόματα. Θέλω να πω, έτρεχες το παιχνίδι, ήλεγχε ποια έκδοση είχες και αν υπήρχε νεότερη ξεκινούσε μόνο του να την κατεβάζει και να την εγκαθιστά.

 

Πάντως, εδώ διαβάζω πως κάποιοι χρήστες με εκδόσεις πριν τη 2.1, αντιμετώπιζαν θέματα με την αυτόματη ενημέρωση του παιχνιδιού. Στο σύνδεσμο που σου έδωσα έχει οδηγίες για το πώς αντιμετωπίζεται το θέμα και, δυστυχώς, περιλαμβάνει την απεγκατάσταση του παιχνιδιού.

 

Τουλάχιστον δεν το είδες στο χάος που επικρατούσε από την 1.3 έως και την 1.6, απερίγραπτη κατάσταση. Μικρή παρηγοριά για σένα αυτό, απλά το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κατεβασα τα τελευταια patch 2.1.1 και συνεχιζει να κολλαει απιστευτα ακομη και στα low γραφικα ... τι λετε η καρτα γραφικων ειναι ??? γιατι σκεφτομαι να αγορασω μια καινουρια ή θα πανε τζαμπα τα λεφτα.... και πρεπει να παω σε ολικη αναβαθμιση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...