Προς το περιεχόμενο

3gs Ξεκλέιδωμα (Οφέλη-Μειονεχτήματα)


gkwa1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία για βοηθήστε λίγο γιατί δεν βρήκα άκρη στο site. Έχω το iphone 3gs και θέλω να το ξεκλειδώσω, υπάρχει κάποιος οδηγός ώστε να το κάνω μόνος μου?

 

Τα οφέλη από το ξεκελίδωμα είναι πολλά, το μόνο μειονέχτημα είναι ότι δεν θα αναγνωρίζετε πλέον η εγγύηση.

 

Επίσης, που μπορώ να κάνω update ώστε να βάλω την έκδοση 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά εννοείς jailbreak και όχι ξεκλείδωμα (unlock). Οι συσκευές που πωλούνται στην Ελλάδα δεν χρειάζονται unlock άλλωστε. Την εγγύηση δεν την χάνεις. Αν χρειαστεί να το πας για service περνάς το επίσημο firmware και κανείς δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Όσο για τα οφέλη... ποια από αυτά σου λείπουν από το iPhone και θέλεις να κάνεις jailbreak; Αν δεν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο μην το κάνεις -- πιο πολύ μπελάς είναι στο τέλος. Update για να βάλεις το iOS 4.1 (το τελευταίο) κάνεις μέσα από το iTunes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά εννοείς jailbreak και όχι ξεκλείδωμα (unlock). Οι συσκευές που πωλούνται στην Ελλάδα δεν χρειάζονται unlock άλλωστε. Την εγγύηση δεν την χάνεις. Αν χρειαστεί να το πας για service περνάς το επίσημο firmware και κανείς δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Όσο για τα οφέλη... ποια από αυτά σου λείπουν από το iPhone και θέλεις να κάνεις jailbreak; Αν δεν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο μην το κάνεις -- πιο πολύ μπελάς είναι στο τέλος. Update για να βάλεις το iOS 4.1 (το τελευταίο) κάνεις μέσα από το iTunes.

 

 

Δεν θέλω να το κάνω έτσι γενικά... θέλω κάποιες εφαρμογές που στοιχείζουν αρκετά και δεν με συμφέρει αλλίως... Ναι το jailbreak εννοώ... Υπάρχει κάποιος οδηγός για να το κάνω μόνος μου?

 

Επίσης, υπάρχουν αρκετά site που παρέχουν "δωρεάν" τις εφαρμογές του i-phone γνωρίζετε κανένα αξιόπιστο?

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι εννοώ εφαρμογές που δεν είναι δωρεάν και τις βρίσκεις σπασμένες...

 

Ναι το γνωρίζω πως υπάρχουν αρκετοί τρόποι και οδηγοί απλώς ρώτησα μήπως γνωρίζετε κάποιον δουλεμένο και αξιόπιστο ώστε να γλιτώσω χρόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπασμενες χρειαζεσαι jailbreak

 

Windows

οποτε κοιτα για να κανεις jailbreak βρες το redsnow 0.95

κατεβασε το .ipsw(το λογισμικο που εχεις τωρα)

ανοιξε το redsnow 0.95 και ακολουθα τις οδηγιες

ετοιμος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να το κάνω έτσι γενικά... θέλω κάποιες εφαρμογές που στοιχείζουν αρκετά και δεν με συμφέρει αλλίως... Ναι το jailbreak εννοώ... Υπάρχει κάποιος οδηγός για να το κάνω μόνος μου?

 

Επίσης, υπάρχουν αρκετά site που παρέχουν "δωρεάν" τις εφαρμογές του i-phone γνωρίζετε κανένα αξιόπιστο?

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Απο την στιγμη που δεν θα βαζεις αλλες εφαρμογες απο το cydia, αλλα το θελεις μονο για να βαζεις σπασμενες εφαρμογες, τοτε δεν εχεις κανενα μειονεκτημα.

 

Το apptrackr ειναι ενα γνωστο site για....

 

όχι εννοώ εφαρμογές που δεν είναι δωρεάν και τις βρίσκεις σπασμένες...

 

Ναι το γνωρίζω πως υπάρχουν αρκετοί τρόποι και οδηγοί απλώς ρώτησα μήπως γνωρίζετε κάποιον δουλεμένο και αξιόπιστο ώστε να γλιτώσω χρόνο...

Εδω εισαι:

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10943

 

Y.Γ.: Μην αναβαθμιστεις ακομα σε 4.0.2 ή 4.1 αν θελεις να μπορεις να κανεις jailbreak(=ξεκλειδωμα). Θα πρεπει να εχεις απο 4.0.1 και κατω firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να κανεις απολυτως τιποτα. Ανοιγεις απο το κινητο σου τον safari και πατας την διευθυνση http://www.jailbreakme.com

 

Τα υπολοιπα γινονται μονα τους. Αρκει να μην εχεις 4.0.1 και πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδία έκανα jailbreak μέσω spirit και τώρα προσπαθώ να κάνω μέσω openSSh και tunel suite ώστε να το βλέπω σαν σκληρό κτλ. Όμως αντιμετοπίζω ένα σφάλμα κάνω την διαδικασία και μου αναφέρει το παρακάτω μύνημα: network error: Softeware caused conection abort όταν τρέχω το Puty

 

---------- Προσθήκη 18-09-2010 στις 00:47 ---------- Προηγούμενο μήνυμα 17-09-2010 στις 22:50 ----------

 

Τελικά είχα δεν είχα την έκανα την μ@λ@κία, και μάλλον είναι χοντρό.

 

Αφέρεσα τα permission στον φάκελο root και έκλεισα το iphone και τώρα αυτό δεν ανοίγει, βλέπω μάυρη οθόνη και το μηλαράκι στην αρχή τίποτα άλλο. Ούτε να κλείσει δεν μπορεί...

 

Για πείτε τι κάνουμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Restore από το iTunes δοκίμασες και δεν κάνει;

 

 

 

Σου είπα στην αρχή ότι πιο πολύ μπελάς θα είναι στο τέλος. Σου είπε και ο "haHa", ότι δεν θα έχεις πρόβλημα εφόσον θέλεις μόνο να βάζεις σπασμένες εφαρμογές. Με τα άλλα τι πήγες κι έμπλεξες; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει restore αλλά έλεγα μήπως και το αποφύγω. Επίσης, μαζί με το restore κάνει και update για την έκδοση 4.1 και δεν θέλω. Υπάρχει τρόπος αν βάλω την 4.1 να την βγάλω και να πάω σε κάποια πιο παλία?

 

---------- Προσθήκη στις 01:34 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:02 ----------

 

Restore από το iTunes δοκίμασες και δεν κάνει;

 

 

 

Σου είπα στην αρχή ότι πιο πολύ μπελάς θα είναι στο τέλος. Σου είπε και ο "haHa", ότι δεν θα έχεις πρόβλημα εφόσον θέλεις μόνο να βάζεις σπασμένες εφαρμογές. Με τα άλλα τι πήγες κι έμπλεξες; :P

 

Εντάξει πως θα έβαζα τις εφαρμογές αν δεν μπορούσα να το δω από το pc. τεσπά δεν πειράζει, μπορώ να κάνω restore αλλά κάνει και αυτόματα update στην έκδοση 4.1, και δυστηχώς δεν έχω κρατήσει κάποια προηγούμενη. Υπάρχει τρόπος να βάλω την 4.1 και μετά να κατέβω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά έχω το itune 10 ίνετε με αυτό να βάλω την 4.0.1?

 

---------- Προσθήκη στις 02:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:19 ----------

 

Ναι αλλά έχω το itune 10 ίνετε με αυτό να βάλω την 4.0.1?

 

Μου βγάζει ένα σφάλμα 3294 και δεν μπορώ να κάνω restore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά έχω το itune 10 ίνετε με αυτό να βάλω την 4.0.1?

 

---------- Προσθήκη στις 02:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:19 ----------

 

 

Μου βγάζει ένα σφάλμα 3294 και δεν μπορώ να κάνω restore

 

 

Τελικά τα έκανα π@τ@ν@ και ησύχασα :lol::lol::lol:. , Έκανα restore με το 4.1 τελικά και περιμένουμε το νέο jailbreak...:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα έκανα π@τ@ν@ και ησύχασα :lol::lol::lol:. , Έκανα restore με το 4.1 τελικά και περιμένουμε το νέο jailbreak...:devil:

 

Φιλε επειδή και γω είμαι παθών θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς με jailbreak. Συνδεσε τον iTunes account με μια prepaid card για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο οι περισσότερες εφαρμογες δεν κοστιζουν παραπάνω από 3 με 4 €. Αν μπεις και σ´ αλλά φόρουμ θα δεις ότι το jailbreak μόνο προβλήματα μπορεί να σου φέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...