Προς το περιεχόμενο

LG τηλεoραση στικακι και υποτιτλοι


alexcool

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπο'ι'ς αγορασα μια τηλεωραση απο κεινεσες τσι καινουριες τσι μακρουλες LG 37ρα και δεν μου διαβαζει το στικακι απο πισω προτον αυτο γιατι ομως;

Δευτερον το διαβαζει μονο μεσω πλε'ι' στεισον3 εγω τωρα που θελω να δω μια ταινια την βαζω στο ps3 την πεζει μεν αλλα δεν πεζει τους υποτιτλους μηπως ξερει κανεις καμια λυση πως να εφαρμοσω τους υποτιτλους στην ταινια μεσα ετσι εστε να μην χρειαστει να κατεβαζω στο κατω σπιτι τα κομπιουτερ απο το απανω σπιτι να αγωραζω μιντια πλε'ι'ρς κτλ;

Με μια προχειρη μαθια που εριξα στο Ιντερνετι το πιο ευκολο πραμα λεει που θα μπωρουσα να κανω ειναι να εχουνε το ιδιο μπε'ι'ς νε'ι'μ δηλαδη My Movie 2008.avi η ταινία, My Movie 2008.srt και οι υποτιτλοι στον ιδιο φακελο εννωειτε παντα το ερωτημα ομως ειναι αν πιανει σε ολους τους τυπους και μορφες ταινιων γιατι εγω εχω στον υπολογιστη μου ταινιες κυριος σε υψηλη ποιοτητα σε αρχεια mkv xvid avi κτλ. θα πιασει το κολπο; η δουλευει μονο για ταινιες σε μορφη avi?

Θενκ γιου Αλεξ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι σε εμενα βρε παιδια γιατι δεν πιανει αυτο; το ps3 των βλεπει τον φακελο αλλα μολις των πατησω να δω τα στοιχεια τις λεπτομεριες μου τα βγαζει ολλα 0 δηλαδη σαν να μην υπαρχουνε υποτιτλοι σαν ο φακελος να ειναι κενος γιατι γινεται αυτο;

Επισης και κατι αλλο στον υπολογιστη μου οταν πεζω την ταινια με οποιοδηποτε πλε'ι'ερ μου βγαζει τους υποτιτλους τετραγωνακια κουκιδες και τελειες γιατι αυτο ξερει κανεις μηπως;

Μεχρι και το AVIAddXSub κατεβασα αλλα μου βρησκει σηνεχεια λαθος.

Τελικα λεει μπωρει να πεζει το στικακι και απο την θυρα usb η τηλεωραση αλλα πως ομως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ps3 δεν διαβαζει subs.δοκιμασμενο......παρε media player η hack thn tv αδερφε.....ετσι εκανα εγω

 

To καναμε με φιλο αυτο με ενα προγραμμα το aviaddsub που ενσωματωνει υποτιτλους σε avi ταινιες και τους διαβασε τωρα σε αλλες μωρφες δεν ξερω mkv κτλ δεν το καναμε γιατι δεν ειχαμε μεγαλητερο στικακι να βαλουμε καμια ταινια σε υψηλη αναληση και να την μεταφερουμε στο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται λει και κατι αλλο πιο απλο να βαλεις λεει τους υποτιτλους κστον ιδιο φακελο και να εχουνε το ιδιο βασικο ονομα (μπε'ι'ς νε'ι'μ) αλλα δεν μου πιανει αυτο το κολπο που το εχω δοκιμασει τωρα οι λυσεις ειναι η ενεργωποιηση του usb της τηλεωρασης απο πισω με φιλμγουερ και μετα ταινιες σε στικακι κατ ευθειαν απο την θυρα, η οπως το καναμε με στικακι πλε'ι'στε'ι'σιον και ενσωματοση υποτιτλον με προγραμμα σε αβι δεν ξερω σε αλλες μορφες αν ποιανει με το συγκεκριμενο προγραμμα η αν θελει αλλο, η ενας μιντια πλε'ι'ερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...