Προς το περιεχόμενο

Αγορά mp3 player


Andreas_thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Θα ηθελα να με βοηθησετε στην επιλογη ενος mp3 player.

Θελω να μην κοστιζει πανω απο 50 ευρω,να εχει 4gb ή 8gb μνημη,καλη ποιοτητα ηχου κ οχι χαλια αυτονομια.Κοιταξα παρα πολλα mp3 στο e-shop και το πλαισιο αλλα δν ξερω πιο απο ολα αυτα ειναι το καλυτερο.

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Samsung-YP-U4JAB-MP3-Player-4GB.htm

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Samsung-Mp4-Player-8Gb-YP-T10JCB.htm

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Sony-B-Series-NWZ-B143FR-MP3-Player-4GB.htm

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/FandU-Mp3-Mp592Sl-4Gb-Black-MP592BL.htm

 

Θα ηθελα με βαση αυτα που ζηταω πιο πανω να μου πειτε ποιο απο τα παραπανω που ξεχωρισα ειναι το καλυτερο αλλα ακομα καλυτερα να μου πειτε αν υπαρχουν κ αλλα mp3 που ειναι ακομα καλυτερα.

 

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το δεύτερο έχει οθόνη (για βίντεο) και bluetooth (για ακουστικά)

τι να τα κάνεις αυτά?

το μόνο + είναι τα 8gb

τα άλλα δύο δεν τα σχολιάζω

 

εγώ θα σου πώ ότι έχω το τελευταίο το F&U MP592 σε ασημί είναι πολύ ωραίο ελαφρύ ενσωματωμένη μπαταρία li-on polymer και έχει παρα πολύ καλή αυτονομία τουλάχιστον σαν mp3 γιατί σαν ραδιόφωνο προφανώς πέφτει αρκετά, μοιάζει με τα "ά-θονα" ipod (μπορεί για κάποιους να είναι +)

και εγώ το χα πάρει γυρω στα 22€ πριν κάτι μήνες από το saturn που είχα περάσει τυχαία για κάτι άλλο

 

πληροφοριακά εμένα μου χε κάτσει ελαττωματικό (μετά από κάτι δευτερόλεπτα χάλαγε η οθόνη) αλλά την άλλη μέρα που το γύρισα δεν μου δημιούργησαν κανένα πρόβλημα στην αλλαγή του

 

είναι 4gb (ε φυσικά λίγο παρακάτω) και εγώ αν και απαιτητικός στην μουσική ακόμα δεν το χω γεμίσει εξάλλου δεν υπάρχει περίπτωση να το γεμίσει κανείς και να μην τα βαρεθεί τα τραγούδια που θα χει βάλει κάποια στιγμή αλλά όλα αυτά έχουν να κάνουν και με την ποιότητα που ακούει κανείς τα mp3

 

νομίζω με ένα τέτοιο και με ένα καλό ζευγάρι ακουστικά (δε το συζητάω 9 στα 10 players τα ακουστικά τους είναι του "κιλού") θα έχεις πολύ καλό ήχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως θα παρω κ ενα καλο ζευγαρι ακουστικα.

 

Το δευτερο γιατι να μην το επιλεξω αφου ειναι 8gb κ δν εχει μεγαλη διαφορα τιμης απο το 4ο? Δεν ειναι τοσο καλο στην ποιοτητα ηχου οσο το 4ο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν ειναι τοσο καλο στην ποιοτητα του ηχου τοτε οκ επιλεγω το 4ο. :)

Οσο για το γιατι κολαω στο πλαισιο, κολαω γιατι εχει μεγαλη ποικιλια εκτος αμα υπαρχει καλυτερο μαγαζι ή σιτε με την ιδια ή μεγαλυτερη ποικιλια και δεν το ξερω οποτε αν ειναι μπορεις να μου το πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aρκετα καλο φαινεται.Λιγο πιο ακριβο απο τα αλλα 2 που εχω ξεχωρισει αλλα φαινεται πιο καλο.Επισης αναφερεις την ποιοτητα ηχου που το θεωρω το πιο σημαντικο για μενα.Ειναι και 8gb.Δεν ξερω ομως αν ειναι καλυτερο απο τα αλλα 2 στην ποιοτητα ηχου.Μην πληρωνω τσαμπα +10-15 ευρω για μια οθονη...

 

Βρηκα ακομα 3 mp3...

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=112751

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=112791

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=107221

Επεξ/σία από Andreas_thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες ποιότητα ήχου και καλή αυτονομία σε αυτά περίπου τα λεφτά, τότε πάρε το sony. Φυσικά και το sansa clip που πρότεινε ο φίλος πιο πάνω, είναι από τα κορυφαία, σε αυτή την τιμή, σε ποιότητα ήχου, απλά έχει λιγότερη αυτονομία. Για μένα, αν θέλεις ποιότητα ήχου πρέπει να διαλέξεις κάποιο από αυτά τα δύο, σε αυτό το εύρος τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ρε συ κινητο δεν εχεις?τι mp3 κ μλκς

 

Δεν ειναι καλο.Και δεν θελω να δωσω ποσα λεφτα για καλο μουσικο κινητο.Αυτο που εχω κανει την δουλεια του στο επικοινωνιακο τομεα. Οποτε θελω ενα φτηνο mp3.Γι΄αυτο λεω να κοστιζει κατω απο 50 ευρω,αλλιως επαιρνα και κινητο... :-)

 

---------- Προσθήκη στις 14:23 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:21 ----------

 

Αν θες ποιότητα ήχου και καλή αυτονομία σε αυτά περίπου τα λεφτά, τότε πάρε το sony. Φυσικά και το sansa clip που πρότεινε ο φίλος πιο πάνω, είναι από τα κορυφαία, σε αυτή την τιμή, σε ποιότητα ήχου, απλά έχει λιγότερη αυτονομία. Για μένα, αν θέλεις ποιότητα ήχου πρέπει να διαλέξεις κάποιο από αυτά τα δύο, σε αυτό το εύρος τιμής.

 

Μπα το sony ανεβαινει σε τιμη.

Επεξ/σία από Andreas_thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε ενα να σηκωνει 8αρα καρα κ εισαι οκ.εχει με 100 Ε κινητα.ετσι εκανα κ γω.αφου την πατησα με το mp3 player

 

Φιλε κινητο με 8αρα για μουσικη δεν θα ειναι καλο.Ασε που μου λες για 100 ευρω δηλαδη διπλασια απο αυτα που μπορω να δωσω.Οποτε αστο. Οσο για το οτι την πατησες με το mp3 player τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω κακό mp3 δεν υπάρχει πια υπάρχει καλό και πολύ καλό

υπάρχει mp3 σε πολύ καλή τιμή και mp3 που έχουν ξεχάσει να του αλλάξουν την τιμή χρόνια

 

κινητό με mp3 δεν νομίζω ότι συγκρίνονται το φθηνότερο mp3 συναγωνίζεται άνετα ένα ακριβό mp3 κινητό και στο μενού και στην ποιότητα ήχου

 

τα mp3 με επεκτασιμότητα δεν τα συνιστώ γιατί πολύ απλά είχα πάρει παλιά- και ακριβό σε σχέση με τα υπόλοιπα- ήταν 256mb νομίζω και έπαιρνε κάρτες sd και ή ταχύτητα ανάγνωσης από την κάρτα έπεφτε πάρα πολύ όπως το ίδιο συνέβαινε και σε mp3 κινητό που είχα όταν έβγαζα την κάρτα 64mb και έβαζα την 2gb

 

νομίζω κριτήριο πρέπει να είναι πρώτα ο ήχος, μετά (για μένα τουλάχιστον) το μέγεθος (γιατί να είναι κουμούτσα?)και μετά η μνήμη αν και τώρα πια εύκολα βρίσκεις με μεγάλη μνήμη (κάτω από 2gb δεν χρειάζεται να το πάρει κανείς)

τα επιπλέον σούξου μούξου (εγώ τουλάχιστον) τα βρίσκω περιττά και απλώς ανεβάζουν την τιμή

γνώμη μου να πάει κάποιος (άσχετα από που θα το αγοράσει) από κάποιο μεγάλο κατάστημα όπου έχουν και δείγματα και μπορείς να ακούσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω κακό mp3 δεν υπάρχει πια υπάρχει καλό και πολύ καλό

υπάρχει mp3 σε πολύ καλή τιμή και mp3 που έχουν ξεχάσει να του αλλάξουν την τιμή χρόνια

 

κινητό με mp3 δεν νομίζω ότι συγκρίνονται το φθηνότερο mp3 συναγωνίζεται άνετα ένα ακριβό mp3 κινητό και στο μενού και στην ποιότητα ήχου

 

τα mp3 με επεκτασιμότητα δεν τα συνιστώ γιατί πολύ απλά είχα πάρει παλιά- και ακριβό σε σχέση με τα υπόλοιπα- ήταν 256mb νομίζω και έπαιρνε κάρτες sd και ή ταχύτητα ανάγνωσης από την κάρτα έπεφτε πάρα πολύ όπως το ίδιο συνέβαινε και σε mp3 κινητό που είχα όταν έβγαζα την κάρτα 64mb και έβαζα την 2gb

 

νομίζω κριτήριο πρέπει να είναι πρώτα ο ήχος, μετά (για μένα τουλάχιστον) το μέγεθος (γιατί να είναι κουμούτσα?)και μετά η μνήμη αν και τώρα πια εύκολα βρίσκεις με μεγάλη μνήμη (κάτω από 2gb δεν χρειάζεται να το πάρει κανείς)

τα επιπλέον σούξου μούξου (εγώ τουλάχιστον) τα βρίσκω περιττά και απλώς ανεβάζουν την τιμή

γνώμη μου να πάει κάποιος (άσχετα από που θα το αγοράσει) από κάποιο μεγάλο κατάστημα όπου έχουν και δείγματα και μπορείς να ακούσεις

 

Συμφωνω μαζι σου.Πρωτα ο ηχος κ μετα η μνημη.Το μεγεθος εμενα προσωπικα δεν με πειραζει. Το βλεπω να αγορασω απο το πλαισιο οποτε θα τα τσεκαρω προτου παρω το καλυτερο για μενα.Παντως με βλεπω τελικα να παιρνω το SanDisk Sansa Fuze MP4 Player Black (8GB). Ειναι και εκθεσιακο κομματι οποτε θα το τεσταρω κιολας. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου.Πρωτα ο ηχος κ μετα η μνημη.Το μεγεθος εμενα προσωπικα δεν με πειραζει. Το βλεπω να αγορασω απο το πλαισιο οποτε θα τα τσεκαρω προτου παρω το καλυτερο για μενα.Παντως με βλεπω τελικα να παιρνω το SanDisk Sansa Fuze MP4 Player Black (8GB). Ειναι και εκθεσιακο κομματι οποτε θα το τεσταρω κιολας. :-)

 

τι θα πεί εκθεσιακό?

σημαίνει ότι αυτό που έχουν ανοίξει για να το δοκιμάσεις είναι και το ίδιο που θα το αγοράσεις κιόλας?

αν εννοείς αυτό περιττό να σου πώ να μήν το πάρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...