Προς το περιεχόμενο

LCD/LED ή Plasma?


ivdimentia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή επίτηδες το κάνουν να πουλάνε τις ακριβές LCD και σαμποτάρουν τις φθηνές και καλύτερες PLASMA ?

Για ποιο λόγο είναι τόσο φθηνότερες, είναι θέμα τεχνολογίας ?

Όταν είχα πάει να πάρω τιβι παντως δεν αρκέστηκα στις ρυθμίσεις που είχε η PLASMA αλλά την πήγα στο τέρμα σε contrast και λοιπά και πάλι υστερούσε δίπλα σε LCD (λογω φωτισμού?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δηλαδή επίτηδες το κάνουν να πουλάνε τις ακριβές LCD και σαμποτάρουν τις φθηνές και καλύτερες PLASMA ?

Για ποιο λόγο είναι τόσο φθηνότερες, είναι θέμα τεχνολογίας ?

Όταν είχα πάει να πάρω τιβι παντως δεν αρκέστηκα στις ρυθμίσεις που είχε η PLASMA αλλά την πήγα στο τέρμα σε contrast και λοιπά και πάλι υστερούσε δίπλα σε LCD (λογω φωτισμού?)

 

Δύσκολα να βγάλεις άκρη με τα κόλπα μάρκετινγκ και με τις εντολές που παίρνουν οι πωλητές για αυτά που πρέπει να λένε στους πελάτες. Απο την άλλη ίσως να παίρνουν και μεγαλύτερη προμήθεια πουλώντας μια LCD αντί για μια PLASMA. Ποιός ξέρει? Πάντως εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να βρείς τι σου αρέσει από άποψη ποιότητας εικόνας και από κει και πέρα να δεις το διαθέσιμο badget που μπορείς να διαθέσεις σε σύγκριση με τις ανάγκες που έχεις. Για παράδειγμα θα μπορούσα να πάω στις 42 ίντσες και να έχω απλά μια τηλεόραση, το θέμα είναι όμως για μένα ότι είμαι ταινιάκας και γουστάρω τις πολλές ίντσες και η καλύτερη περίπτωση για τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω είναι η 50αρα της Panasonic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...