Προς το περιεχόμενο

Αίρεται ο περιορισμός του YouTube στην Τουρκία


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Τουρκία έχει άρει τον περιορισμό της πρόσβασης στο YouTube, ύστερα από δύο χρόνια αποκλεισμού της δημοφιλούς ιστοσελίδας μέσα από τη χώρα της.

 

Τον Μάρτιο του 2007, με απόφαση δικαστηρίου, το YouTube αποκλείστηκε από την Τουρκία ύστερα από επιθετικά video χρηστών σχετικά με τον Mustafa Kemal Ataturk. Ενώ ο περιορισμός άρθηκε μετά από λίγο καιρό, ακολούθησαν διαδοχικοί αποκλεισμοί που αφορούσαν προσβλητικά video, όπως υποστήριζαν οι Τούρκοι.

 

Ο τελευταίος αποκλεισμός είχε διάρκεια δύο ετών, από το 2008 μέχρι και πριν λίγες ημέρες. Σύμφωνα με τουρκικούς ισχυρισμούς, τα προσβλητικά video απομακρύνθηκαν από τους υπεύθυνους του YouTube. Από τη μεριά του, το YouTube αναφέρει ότι δεν έχει διαγραφεί περιεχόμενο από τους διαχειριστές του. Αντιθέτως, έχουν διαγραφεί video που προκάλεσαν τον αποκλεισμό της ιστοσελίδας στην Τουρκία, μέσα από τον αυτόματο μηχανισμό που ελέγχει για video προστατευμένα από πνευματικό περιεχόμενο.

 

Link.png Site: mashable.com

UPDATE

Έκλεισε ξανά το youtube στην Τουρκία

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να αποκλείσεις μια "πλατφόρμα" στα μέτρα του YouTube σε μια ολόκληρη χώρα δεν το θεωρώ λύση σε καμία περίπτωση... πάλι καλά που το κατάλαβαν, έστω και αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φασιστικό ρατσιστικό κεμαλοισλαμικό καθεστώς δεν έχει αλλάξει στην Τουρκία, παραμένει το ίδιο.

 

Ωχ, πάει, με αυτό σου το σχόλιο το insomnia.gr θα αποκλειστεί απο την Τουρκία. Καήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τουρκομογγόλοι δεν θα αλλάξουν ποτέ.

καθαρισε πρώτα τους ντόπιους τυρανους της ζωής σου και μετα βρίζεις για τους γειτονες. Η καφρίλα δεν ειναι μονο εισαγόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάρβαροι φασίστες Τουρκομπάτσοι εν δράση στο Κουρδιστάν, σπάνε τα χέρια ενός 15χρονου παιδιού.

 

 

 

 

"Security forces will intervene with every possible means indiscriminately, including against women and children."

~ R. Tayyip Erdoğan, during the Amed Serhildan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σκεφτείτε οτι σημερα τα περισσοτερα κρατη τα κυβερνουν προδωτες απο κατω είναι ορισμένοι εως πολλοί ηλιθιοι που τους ψηφιζουν/ακολουθούν ομως υπαρχουν και 2-3 ανθρωποι σωστοί σε κάθε γειτονιά το ιδιο συμβαινει παντου κ' σ όλα γύρω μας ... το που ανήκει ο καθένας φαίνετε απ τα εργα του απ' το πως ομιλει κ τι βγαζει απο μεσα του δεν φταίει τουρκία δε φταίει ελλαδα ... γενικά κ' αόριστα

 

εγω αν ημουν τουρκακι η παραλληλα αν ηταν στη θεση μου ενα τουρκακι με καλη καρδια, καθαρο μυαλλο γεματο ανθρωπια θα ενιωθα πολυ ασχημα με τετοιυ ειδους αντιπαραθεσεις ... οσο δυνατος, πιστος, αυτογνωστης ημουν για τον εαυτο μου ... δε βγαζουν πουθενα οι βεντετες ... παντου υπαρχουν και καλοι ας σεβαστουμε αυτους τους λιγους οσο μπορει ο καθενας ειμαι σιγουρος μετα πως οι λιγοι ... θα γινουν πολλοι γιατι στο τελος παντα δυστηχως μεχρι σημερα τα λαθη αυτα του εγωισμου και της κακιας τα πληρωνουν ειτε εσωτερικα ειτε εξωτερικα αθωα ανθρωπακια ...

 

οχι πολλες φορες μα παντα αυτοι που θελουν να ονομαζονται πατριωτες η οτιδιποτε υποστηριζοντας παντα κατι δικο τους επειδη μονο το δικο τους αξιζει μεσα απο βεντετες και αδικιες τις οποιες ποτε δεν εζησαν δε μαθαν την κρυμμένη τους αληθεια ειναι και οι ιδιοι που καταστρεφουν την χωρα τους και τον κοσμο ολο και το αστειο νομιζουν οτι ειναι καθαροι σωστοι και δικαιοι ...

Επεξ/σία από fragment_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Τούρκος, είμαι σωστός,είμαι εργατικός, είμαι κύριος.

 

Αρχή μου : Προστατεύω τους μικρότερους μου, σέβομαι τους μεγαλύτερους,

και την πατρίδα μου και το έθνος μου το αγαπώ πιο πολύ από τον εαυτό μου.

 

Ιδανικό μου :Να προοδεύω και να αναπτύσσομαι.

 

Η ισχυρότερη είναι η Τουρκία ! Δεν υπάρχει όμοια της.

 

Ορκίζομαι να προχωρώ χωρίς σταματημό στον δρόμο που άνοιξες, προς τον στόχο που έδειξες

 

Η ύπαρξη μου αφιερωμένη στην Τουρκική υπόσταση

 

Τι ευτυχία να λέω ότι είμαι Τούρκος !

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=bKtoMy8dmv0[/ame]

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=S1roYORUIrc[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάρβαροι φασίστες Τουρκομπάτσοι εν δράση στο Κουρδιστάν, σπάνε τα χέρια ενός 15χρονου παιδιού.

 

 

 

 

"Security forces will intervene with every possible means indiscriminately, including against women and children."

~ R. Tayyip Erdoğan, during the Amed Serhildan.

 

στη τουρκια τους σπανε τα χερια

και στην ελλαδα τα εκτελουνε

μεγαλη απειλη τα 15χρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...