Προς το περιεχόμενο

Panasonic g20 42" Plasma


ivdimentia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά. Αν και αρχικά ψηνόμουν για την 50αρα U20, τελικά προχώρησα στην αγορά της g20 και αρκέστηκα στις 42 ίντσες. Η τελεόραση είναι φοβερή και με ικανοποιεί απόλυτα και πιστεύω ότι έκανα μια πολύ καλή επιλογή σε σχέση με τα λεφτά που είχα να διαθέσω (800 Ευρώ). Το πρόβλημα όμως είναι ότι η κάνει θόρυβο. Γενικά είχα ακούσει περί Plasma noise buzzing, αλλά δεν περίμενα να το ακούω από απόσταση θέασης 2 μέτρων. Τώρα θα μου πέιτε ότι ίσως να είμαι πολύ ψείρας στο θέμα του θορύβου μιας και άλλα άτομα δεν μπορούν να διακρίνουν το θόρυβο, εκτός αν επικεντρωθούν σε αυτόν. Έλα όμως που εμένα με τρελαίνει.... Τώρα τι να πω, γενικά από μια σύντομη ματιά που έριξα και σε άλλα forum, άλλοι λένε ότι ο θόρυβος θα μειωθεί με το καιρό, άλλοι ότι δεν θα έπρεπε να ακούγεται τίποτα ακόμα και στις 4 το πρωϊ με την τηλεόραση στο mute. Ακούω τις δικές σας εμπειρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικιά μου, 42U10 , εδώ και 10 μήνες δεν ακούγεται τίποτε. Μήπως να καλούσες κάποιον τεχνικό ή καλύτερα να το ανέφερες εκεί από όπου την αγόρασες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη u10 του κουνιαδου και στην lg pj550 του θειου μου δεν ακουγεται τιποτα.

Για να ακουσεις το noise buzzing και στις δυο θα πρεπει σχεδον ν' ακουμπησεις το αυτι σου πανω στο πανελ ή να πας απο την πισω μερια σε πολυ μικρη αποσταση και παλι.

Αν ειναι εντονος ο θορυβος καλυτερα να επικοινωνησεις με το service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικιά μου, 42U10 , εδώ και 10 μήνες δεν ακούγεται τίποτε. Μήπως να καλούσες κάποιον τεχνικό ή καλύτερα να το ανέφερες εκεί από όπου την αγόρασες ;

 

και εγω δεν ακουω τπτ απο την 42u10 μου

 

αλλα μου φαινεται χωρις να ειμαι σιγουρος οτι η σειρα g εχουν ανεμιστηρια

 

ρωτα και την γνωμη αλλων live στον χωρο σου και αν δεν σου πουνε οτι εισαι υπερβολικος κινησε διαδικασιες αντικαταστασης η service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν ακουω τπτ απο την 42u10 μου

 

αλλα μου φαινεται χωρις να ειμαι σιγουρος οτι η σειρα g εχουν ανεμιστηρια

 

ρωτα και την γνωμη αλλων live στον χωρο σου και αν δεν σου πουνε οτι εισαι υπερβολικος κινησε διαδικασιες αντικαταστασης η service

 

Ανεμηστήρια δεν έχουν το έψαξα. Ο θόρυβος προέρχεται καθαρά από το πάνελ και άναλογα με το πόσο έντονα είναι τα χρώματα που προβάλλει, ο θόρυβος γίνεται εντονότερος.

 

---------- Προσθήκη στις 12:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:07 ----------

 

Την tv πήρα από πλαίσιο. Πήγα πίσω να ρωτήσω αν γίνεται να την αλλάξω και΄να πάρω μια LCD να τελειώνω και μου λένε: καλά εχείς την G20 και θέλεις να την αλλάξεις? Αυτή η τηλεόραση έχει πολύ καλύτερη εικόνα από οποιαδήποτε lcd/led. Τι να κάνω ρε παιδιά? Να την αλλάξω και να τελειώνω ή να την κρατήσω μπας και στρώσει, (ψάχνοντας παράλληλα τις ρυθμίσεις) και να μπλέξω μετά με service εφόσον και εσείς λέτε ότι δεν θα έπρεπε να ακούγεται θόρυβος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θεωρεις οτι η δικη σου ειναι προβληματικη ναι αλλαξε την με αλλη panasonic γιατι οντως εικονα καλυτερη σε lcd/led δεν θα δεις εκτος και αν μιλαμε για τιβι 2πλασιας αξιας και

 

αν πιστευεις οτι απλα εχεις ευαισθητο αυτι τοτε ναι παρε μια lcd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...