Προς το περιεχόμενο

τρακαρισμα πηρε σασι


fotarassss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σας προσφατα ειχα ένα ατύχημα με το αμάξι..έσπασε σασμάν και στράβωσε σασί οι δυο βασικότερες ζημιές που έπαθε..δεν μου το καλύπτει η ασφάλεια.. και σκοπευω να το βαλω σε καλύμπρα και να αλλάξω σασμαν..κάποιοι μμου λένε πως δεν αξίζει αλλα σκεφτωμαι να το φτιάξω..το συμπαθω πολυ υτο το αμάξι (ειναι το πρώτο μου) ενα πολο του 99 μοντελο 16βαλβιδο 1400 κυβικα 100 άλογα..τι λετε να κάνω.. επηδη ειναι γνοστος ο μαστορας..απο τιμη μου ζητάει κανα 900αρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εντάξει..κι αυό είναι δυνατό αμάξι..αμα εξερεσεις το τρακάρισμα ήταν σε άριστη κατάσταση..

 

---------- Προσθήκη στις 13:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:11 ----------

 

απλά με ανησυχει που λενε πως δεν ειναι ασφαλες το αμαξι..λογο σασι..δε ξερω κ γω απ αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω την συναισθηματική του αξία που έχει για σένα...αλλά αν πήρε σασί....δώστο.Με καλύμπρες κτλ κτλ δεν σου εγγυάται κανείς τίποτα....

Ευκαιρία να πάρεις κάτι πιο σύγχρονο (αν σε παίρνουν βέβαια τα οικονομικά σου) κρίμα βέβαια που όπως λες κ εσύ ΗΤΑΝ σε άριστη κατάσταση...αλλά πλέον δεν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με καλιμπρα μπορει να ερθει στα ισα του, αλλα πιθανοτατα οχι στο χιλιοστο. και μετα μπορει να τραβαει προς καποια πλευρα, η μπορει στο φρεναρισμα να εχει περιεργη συμπεριφορα. Φιλαρακι που το εβαλε σε καλιμπρα και το ισιωσε, ο μαστορας δεν του εκανε και πολυ καλη δουλεια, και μετα το εδωσε. θεωρω πως αν στραβωσει το σασι καλυτερα να το δωσεις. χανει πολυ σε ασφαλεια το αμαξι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ο μαστορας ειναι φίλος του πατέρα μου..και ο ίδιος μου πρότεινε να το βάλουμε σε καλύμπρα ίσως να μη στράβωσε πολύ..θα πάω αυτές τις μέρες στο συνεργείο και θα σας πω τι μου είπε..

πάντως.. προς το παρόν σκοπεύνω να το φτιάξω γτ ετσι δε αξιζει και τιποτα..και ισως να το δοσω μετα..

ευχαριστώ κ για τις συμβουλές σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτο στη καλίμπρα και αν πραγματικά ο μάστορας είναι καλός το στρώνει μια χαρά...γιατί το αμαξάκι αν δεν έχει τίποτα και σε κάνει τη δουλειά σου τζάμπα λεφτά θα δώσεις για να πάρεις κάπιο άλλο τώρα...

 

Ακολούθησα ίδια συμβουλή και έκανα μετατροπή με μούρι κομμένη στο Xsara μου ενώ όλοι μου λέγανε θα βγάλει προβλήματα το ένα το άλλο...και εν τέλη το αμάξι είναι μια χαρά..δεν έχει βγάλει τίποτα..όλα είναι θέμα μάστορα!!!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα μάστορα. ΤΟ αμάξι ποτέ δε θα είναι το ίδιο, αλλά ο μάστορας είναι σωστός, θα είναι ασφαλές. Ας μη ξεχνάμε ότι κυκλοφορούν πολύ χειρότερα κ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ σαράβαλα έξω με πρώτα τα λεωφορεία των ΜΜΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα φτιαξτο γιατι εχεις ενα πολυ καλο αυτοκινητο και ειναι κριμα να το πεταξεις κυριολεκτικα. Το βασικο ειναι οτι ξερεις τον μαστορα, αρα θα ασχοληθει σοβαρα με το αμαξι σου. Να εισαι και πανω απο το κεφαλι του οσο μπορεις, να βλεπεις τι κανει ωστε μετα να νιωθεις και εσυ σιγουρος οτι εγινε καλη δουλεια και ειναι ασφαλες.

Και εγω μηχανικους εχω αλλαξει αλλα λαμαρινα ποτε γιατι ειναι οικογενειακος φιλος και σε κατι τρακαρισματα που ειχαν μανα αδερφη παππους εκανε μαγικα πραγματικα! Και τα 3 αυτοκινητα μετα δεν ειχαν καμια διαφορα απο πριν το τρακαρισμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

900 ευρω για τα παντα?

Δεν ειναι μεγαλο ποσο και σιγουρα σε συμφερει να το φτιαξεις αν ξερεις τον μαστορα και εισαι σιγουρος οτι θα σου κανει καλη δουλεια (και τον εμπιστευεσαι οτι μετα θα ειναι ασφαλες)

Απο το να ειναι και αυτο που θα αγορασεις τρακαρισμενο και με αμφιβολου ποιοτητας επισκευη καλυτερα να φτιαξεις το δικο σου

 

 

Γενικα θα ημουν αντιθετος σε τετοια επισκευη αλλα με 900 ευρω δεν νομιζω να μπορεις να παρεις κατι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τά χρήματα πού σού ζητά ό τεχνίτης γιά νά επισκευάσει τό αυτοκίνητο δέν είναι καί πολλά.Μάλλον δέν πρέπει νά έχει πάθει μεγάλη ζημιά.Προσωπικά δέν έχω εμπιστοσύνη σέ κανέναν τεχνίτη.Θά σού έλεγα νά τό δώσεις καί νά πάρεις κάτι άλλο.Όλα εξαρτώνται από τό τί χρήματα διαθέτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το μετα που λετε εσεις εννοειτε οτι δεν θα χεις προβληματα,δεν θα ακους θορυβο κτλ...

το μεγαλο προβλημα ειναι αν δεν γινουν οι αντικαταστασεις(γιατι μιλησες για καλιμπρα!) που πρεπει το προβλημα θα το εχεις οταν το αυτοκινητο ξανατρακαρει που θα παθει οτι ηταν να παθει χ2...

--------------------------

ξερω αυτοκινητο πολο 9n2 που δωθηκε για ολικη καταστροφη και βρεθηκε να κυκλοφορει στον δρομο επισκευασμενο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παντως μιλαμε για ενα αμαξι με εμπορικη αξια κοντα στα 3000-3500 και να δωσει 1000 ευρω για επισκευη. και για μια επισκευη που δεν ειναι σιγουρο 100% πως θα ειναι τελεια. ποιος ξερει μετα τι αλλο μπορει να ζητησει ο μαστορας. Τα λεω γιατι ειμαι παθων (οχι απο καλιμπρα βεβαια) και σιγα σιγα το αμαξι εβγαζε πραγματα. δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να ριξει 1000 ευρω σε ενα τοσο παλιο αμαξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...