Προς το περιεχόμενο

Νέοι όροι χρήσης του Game Center αποκαλύπτουν το πραγματικό σας όνομα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παράλογο του παραλόγου. Πάλι haters θα βγουν να κράζουν σαν αλαφιασμένοι την Apple για τη τακτική της αυτή. Την ίδια στιγμή που στο failbook και στο twitfailer θα ανεβάζουν φωτογραφίες τους από την επίσκεψή τους στη λαϊκή, στιγμιότυπα από τους εαυτούς τους κατ΄ατη διάρκεια που βλέπουν big brother και ένα άλλο κάρο δραστηριότητες που δεν είναι privacy infrigment αλλά "μαγκιά".

 

Πανέλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να σε πειράζει η κίνηση αυτή περισσότερο απ' ότι το Facebook, Twitter κλπ.

 

Στο facebook μπορώ να βάλω ονοματεπώνυμο Νίκος angmar; Μπορώ.

 

Στο twitter μπορώ να βάλω angmar_gr; Μπορώ.

 

Στο gamecenter μπορώ να βάλω Νίκος angmar; Μπα.

 

Είναι η φάση accept or GTFO.

 

Βλέπεις γιατί μπορεί να ενοχλεί κάποιους περισσότερο αυτό το πράγμα;

Επεξ/σία από angmar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο facebook μπορώ να βάλω ονοματεπώνυμο Νίκος angmar; Μπορώ.

 

Στο twitter μπορώ να βάλω angmar_gr; Μπορώ.

 

Στο gamecenter μπορώ να βάλω Νίκος angmar; Μπα.

 

Είναι η φάση accept or GTFO.

 

Βλέπεις γιατί μπορεί να ενοχλεί κάποιους περισσότερο αυτό το πράγμα;

 

Σαν χρήστης στο GameCenter το nick σου παραμένει κανονικά και θα αυτό θα φαίνεται στα high scores κλπ! Το ονοματεπώνυμό σου θα φαίνεται σε όποιον θέλεις να προσθέσεις στους φίλους σου!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως δεν είναι λογικό να έχει κάποιος τα στοιχεία του στο fb έτσι δεν είναι και αυτό...

Μόνο που στο facebook το ξέρεις από την αρχή ότι θα φαίνονται κάποια προσωπικά δεδομένα, πριν κάνεις λογαριασμό.

Επεξ/σία από ditsikts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που στο facebook το ξέρεις από την αρχή ότι θα φαίνονται κάποια προσωπικά δεδομένα, πριν κάνεις λογαριασμό.

Και στο game center το ξέρεις εκ των προτέρων ότι κάθε invitation θα πήγαίνει ονομαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν σκας το 600euro έχει κάποιους συγκεκριμένους όρους, δε μπορεί να τους αλλάζει όποτε και όπως θέλει χωρίς να σέβεται τους πελάτες της.

Σκέψου ότι κάποιος μπορεί να αγόρασε iphone για τα καταπληκτικά του παιχνίδια, που είναι ένα βασικό συν απέναντι στο android,

αλλά αυτός για τον χ ψ λόγο να μη θέλει να φαίνεται το όνομα του. Δε θα μετανιώσει για την αγορά του, δε πήγαν χαμένα τα λεφτά του;

 

Μόνο που στο facebook το ξέρεις από την αρχή ότι θα φαίνονται κάποια προσωπικά δεδομένα, πριν κάνεις λογαριασμό.

 

Στο facebook μπορώ να βάλω ονοματεπώνυμο Νίκος angmar; Μπορώ.

 

Στο twitter μπορώ να βάλω angmar_gr; Μπορώ.

 

Στο gamecenter μπορώ να βάλω Νίκος angmar; Μπα.

 

Είναι η φάση accept or GTFO.

 

Βλέπεις γιατί μπορεί να ενοχλεί κάποιους περισσότερο αυτό το πράγμα;

 

τόσο ξεκάθαρα. η νεοτερολαγνεία δε κάνει πιο "προχώ"/μπροστά/future-proof αυτούς που ιοθετούν ο,τι καινούργιο μονο και μονο επειδή τους βολεύει σε ασήμαντες πτυχές της ζωής τους.

EDIT

Και στο game center το ξέρεις εκ των προτέρων ότι κάθε invitation θα πήγαίνει ονομαστικά.

 

απ'οτι φαίνεται αυτό δεν ισχύει για αυτούς που είχαν ήδη λογαριασμό, το γεγονός οτι η apple τους ειδοποίησε για την αλλαγή δεν αναιρεί το point του ditsikts.

Επεξ/σία από Lomar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμφωνησουμε ολοι μαζι οτι ειναι κακια και απαραδεκτη η apple να τελειωσει εδω το θεμα?

 

Πόσοι εδώ μέσα χρησιμοποιούμε GameCenter?

 

:)

 

Οι περισσοτεροι δεν ξερουμε καν τι ειναι το gamecenter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

billdanos πιο το point σου; εγώ πχ δε το χρησιμοποιώ άρα λέω σαχλαμάρες; είμαι άσχετος; δεν έχω το προνόμοιο να το κάνω;

 

 

@ mdr21 ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε εμένα γιατί ποτέ δεν διατύπωσα κάτι τόσο υπεραπλουστευμένο και απόλυτο

 

 

 

Επεξ/σία από Lomar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμφωνησουμε ολοι μαζι οτι ειναι κακια και απαραδεκτη η apple να τελειωσει εδω το θεμα?

 

 

 

Οι περισσοτεροι δεν ξερουμε καν τι ειναι το gamecenter...

 

 

και εγω μια απο τα ιδια....

 

εχω το gamecenter αφου μπηκε στο iphone και στο ipad μετα απο την αναβαθμιση σε 4 ios αλλα δεν μπαινω καθολου αφου παιχνιδια δεν παιζω......

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

billdanos πιο το point σου; εγώ πχ δε το χρησιμοποιώ άρα λέω σαχλαμάρες; είμαι άσχετος; δεν έχω το προνόμοιο να το κάνω;

 

Φανταζομαι ο Billdanos εννοει οτι για μια υπηρεσια που χρησιμοποιουν ελαχιστοι και ακομα πιο λιγοι απο τους επικριτες της την εχουν εχουν δει με τα ματια τους εστω και μια φορα , προσπαθουν καποιοι να βγαλουν τα παθη τους εναντιον της apple.

Βασει αυτης της λογικης λεω και εγω να συμφωνησουμε οτι ειναι κακια η apple να ηρεμησουν και να ληξει το θεμα.

 

Οποιαδηποτε παρανομη ή υποπτη ενεργεια δεν εχει νοημα να γινει , αφου οπως "αυτοι" θα ξερουν το ονοματεπωνυμο σου , ετσι θα γνωριζεις και εσυ το δικο τους ωστε να λαβεις τα μετρα σου...

 

Και να ειστε σιγουροι το e-bullying κλπ με αληθινο ονοματεπωνυμο δεν ανθει ουτε σε games , ουτε σε forums...

 

Το θεμα ειναι πιασαρικο γιατι απλα συνδυαζει την εμφυτη Ελληνικη "ρουφιανο"-φοβια με το apple hating.

Επεξ/σία από mdr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

billdanos πιο το point σου; εγώ πχ δε το χρησιμοποιώ άρα λέω σαχλαμάρες; είμαι άσχετος; δεν έχω το προνόμοιο να το κάνω;

 

 

 

@ mdr21 ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε εμένα γιατί ποτέ δεν διατύπωσα κάτι τόσο υπεραπλουστευμένο και απόλυτο

 

 

 

 

Το point μου το κατάλαβες, διαφωνώ όμως με τις διαπιστώσεις σου!

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...