Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμεις οι csαδες τοτε δεν αναφερομασταν σε αυτο με το ονομα του. λεγαμε ποιο game λες ρε? Αυτο που αρχισαν οσοι απετυχαν στο cs & dota? Ολοι οι αποτυχημενοι πρωην csαδες dotαδες τοτε παιζανε αυτο το εκτρωμα. και οσοι απλα θελανε hack n slash & free mmo"rpg"

και είχε και λογική αφου μιλάμε για το ίδιο είδος  :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον daggerman22 τον θυμάται κανείς; BnB C1 :P:

 

 

Αν εννοεις το παλικαρι που ειχανε μονιμο spot στο antharas lair και φορουσε doom light τοτε παιζαμε απο το ιδιο net σε διπλανα pc.Πολυ πορωμενο ατομο με το l2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, doom light είχε, τον θυμάμαι στην arena giran. Επίσης αυτό που μου έχει μείνει είναι που σε duel έριξα 75άρι hawk eye με 60 treasure hunter και μου κλαιγόταν πως ξέχασε να φορέσει το helmet :P

Hyphen λεγόταν αν δεν κάνω λάθος και ήταν στους p00t.

 

Για το account του daggera είχα δώσει dual sls θυμάμαι, τρελές εποχές.

Για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει και ο ευρωπαϊκός official:

https://eu.4game.com/lineage2/play/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και είχε και λογική αφου μιλάμε για το ίδιο είδος  :wacko:

 

Δεν εχει να κανει με το ειδος broheim. Εχει να κανει με τον γελοιο βαθμο δυσκολιας , ακομα και ασπονδυλος το επαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ναι, doom light είχε, τον θυμάμαι στην arena giran. Επίσης αυτό που μου έχει μείνει είναι που σε duel έριξα 75άρι hawk eye με 60 treasure hunter και μου κλαιγόταν πως ξέχασε να φορέσει το helmet :P</p>

<p>Hyphen λεγόταν αν δεν κάνω λάθος και ήταν στους p00t.</p>

<p> </p>

<p>Για το account του daggera είχα δώσει dual sls θυμάμαι, τρελές εποχές.</p>

<p>Για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει και ο ευρωπαϊκός official:</p>

<p><a href="https://eu.4game.com/lineage2/play/">https://eu.4game.com/lineage2/play/</a></p>

Τι λεει ο ευροπαικος εχει κοσμο;

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει με το ειδος broheim. Εχει να κανει με τον γελοιο βαθμο δυσκολιας , ακομα και ασπονδυλος το επαιζε.

το οτι παίζεις ενα παιχνίδι δεν πάει να πει πως είσαι καλός σε αυτο

θυμάμαι αμέτρητα noobs σε cs /dota

φυσικά Ελληνες 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλαω για casuals. μιλαω για tournaments level. οχι να μπεις στο public να παιρνας την ωρα σου. Εκει λοιπον αυτοι που παιζαμε/νε παιχνιδια σε ποιο competitive level βγαλαμε και αυτη την "ορολογια" .

l2 οσο "hardcore" και να εβλεπα καποιους φιλους μου να παιζουν δεν μου εδινε καποιο νοημα το game. σκοτωνεις σκοτωνεις σκοτωνεις mobs... πας max lvls σκοτωνεις σκοτωνεις σκοτωνεις mobs να σου πεσουν τα items μετα καθεσαι Afk ποση ωρα μπας και σου γινουν + δεν ξερω'γω ποσο και μετα τρεχεις με zergs και σκοτωνεις διαφορους αλλους.

 

 

προσωπικα δεν μου αρεσε και το απεχθανομουν σαν game γιατι δεν εβρισκα σκοπο. δεν ειχε ladder , pvp arenas (δεν ξερω αν ποιο μετα βαλανε τιποτα απο αυτα) κτλ κτλ.

 

 

καποιοι φιλοι μου παιζανε bnb servers με νικς Karapidiola , immortal , g0rax , zouperman ktl οσοι παιζατε εκει λογικα θα τους ξερετε λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά σχέση ρε παιδιά , ανά καιρούς έχω παίξει και FPS games ( Cod series ) και το cs ( χαρτόνια ) που αναφέρεται ο φίλος. Τα FPS δεν συγκρίνονται για κανέναν λόγο με MMO από οποία πλευρά και να το πάρεις είναι μέρα με την νύχτα , gaming , level up , overall result , τι εννοώ με το overall result π.χ μετά από 1 χρόνο σε MMO μπορεί να βγάλεις του πούστη τα items και πολύ άπλα να μην σε έχει κανένας τουλάχιστον κατώτερος σου. Ενώ στο FPS από την άλλη μπορεί να παίζεις 3 χρονιά και κάποιος που το " νιώθει " μέσα σε 1 χρόνο να είναι 3 - 4 φόρες καλύτερος σου , άρα πιστεύω ότι με το να συγκρίνουμε τέτοια games δεν θα βγάλει πουθενά , ο καθένας έχει προσωπικά γούστα στο gaming world. Αρκετά άτομα μου είπαν δες γραφικά π.χ στο L2 πως μπορείς και το παίζεις ακόμα , άλλο το gameplay , άλλο τα γραφικά τελευταίων FPS και ΜΜΟ games όπως π.χ Crysis 3 και Τera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις οι csαδες τοτε δεν αναφερομασταν σε αυτο με το ονομα του. λεγαμε ποιο game λες ρε? Αυτο που αρχισαν οσοι απετυχαν στο cs & dota? Ολοι οι αποτυχημενοι πρωην csαδες dotαδες τοτε παιζανε αυτο το εκτρωμα. και οσοι απλα θελανε hack n slash & free mmo"rpg"

 

Come again?

 

Εμεις οι csαδες τοτε δεν αναφερομασταν σε αυτο με το ονομα του. λεγαμε ποιο game λες ρε? Αυτο που αρχισαν οσοι απετυχαν στο cs & dota? Ολοι οι αποτυχημενοι πρωην csαδες dotαδες τοτε παιζανε αυτο το εκτρωμα. και οσοι απλα θελανε hack n slash & free mmo"rpg"

 

images?q=tbn:ANd9GcRS1nUlsP3S1SITdM763FM

 

Τι είπε ο τύπος ρε..

 

Σε φορμάρω και στα 3 πάντως. Με όλο το σεβασμό.

 

Πόσα εκκατομύρια κόσμος έπαιξε Lineage2, τα φιλαράκια σου στον BnB κόζαρες για να βρεις "PRO".

 

Το Lineage2 είναι μονάχα ο Official, και αν υπήρξαν καλές προσπάθειες απομίμησης, ΔΕΝ ήταν Ελληνικές (Αχ.. αν και ο ROXY τα πήγε φανταστικά σαν x7 - even so) αλλά αλλοδαπές.

Το L2 ήταν όπως είπαν παραπάνω οι λέουρες εποχής C1-IL και μέχρι εκεί κάνεις καριέρα χωρίς να "χάνεις" μη παίζοντας κάποιον άλλο τίτλο. Μετά έμεινε πίσω, και σιγόσβησε.

 

Φίλε μου λοιπόν, για να καταλήξουμε κάπου. Εγώ μετά από μεγάλη σκέψη είχα καταλήξει τότε στον Lionna (Not-so-random Official πες), ο οποίος σύμφωνα με άπειρους θεατές (φίλους φίλων που είδαν με ποιο τρόπο στηρίζεται ένα Siege π.χ εκεί) ήταν και η αφρόκρεμα του Lineage (επίσης ικανοποιητικό πως γνώριζες ΠΟΛΛΑ γατόνια Ελληνάκια εκεί). Τώρα, το πως παίζαν οι φίλοι σου, και πως παίζαν οι TOP Clans (βλ. LittlePigs λέγαν τη δική μου, και το όνομα το έχει κλέψει ο μισός πλανήτης και ο άλλος μισός παίζει WOW), απέχουν κάτι αστρικά 'κατοστά.

 

Παρόλα 'υτά, έχεις δίκιο σε μερικά πράγματα, και θα στα δώσω.

  • Όχι, το L2 δεν απαίτησε περισσότερο Skill από το Aim και το αντανακλαστικό του CS, αλλά απαιτούσε 10 φορές περισσότερη οργάνωση και CO-OP από 5 μαλάκες στην de_dust με Vent ή στην υπόγα. Μιλάμε για χιλιάδες ανθρώπους να κινούνται σαν πιστά εργαλεία. Δε κουράζω με λεπτομέρειες, γιατί ΟΥΤΕ οι φίλοι σου δεν θα καταλάβαιναν Χριστό.

 

  • Ίσως δεν είχε Ladder, αλλά ακόμα αν ψάξεις τα Official Boards των Heroes ανά χρονολογίες θα τα βρεις γραμμένα (Google -> Lionna Heroes November 2007 ξέρω γω - aRgOoDaki Server: Lionna - Ψάξε και πες).

 

  • Ίσως δεν είχε μπαίνω/αποδεικνύομαι/βγαίνω, αλλά το Lineage ήταν τρόπος ζωής ΚΑΛΩΣ ή ΚΑΚΩΣ (εγώ δε μετανιώνω στιγμή μάγκες). Πέρα ότι χανόσουν σε κείνον τον ιερό πλανήτη και μεγάλωνες σιγά-σιγά και άλλαζες Background και από τα κλοθιά πήγαινες σε τρελούλια (για την εποχή) Gear, πέρα που έκανες άπειρους γνωστούς irl μέσα από αυτό και είχες την όψη του χαρακτήρα του σαν digital ιδέα (εδώ τις SS τις λέγαμε Φώτο).. είχες τις μουσικάρες του Bill Brown και ταξίδευες μέσα στην μαστούρα των Unicorns. ΤΟ CS ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΑ____ΝΑ UNICORNS - ΟΥΤΕ ΟΡΧΙΣΤΡΙΚΑ.

 

  • Ίσως ναι, στο CS είχαμε πιστολίδι, αλλά είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο από το Grind του το L2. Ήταν σαν το Web του Gaming (όπως και το WoW έτσι; ). Ήταν αρκετή μια κόντρα 2 ανθρώπων, όπως είπε το άλλο το παιδί παραπάνω, που σκάγαν τα τηλέφωνα 3.00 το βράδυ να μπούμε όλοι να πάμε FG να σπάσουμε στο ξύλο άλλους 15 επειδή ενόχλησαν το ατσικώνι από το μίζερο Gameplay του.. ΣΕ REAL TIME. ΟΧΙ PRIVATE ROOM ΚΑΙ ΦΛΩΡΙΕΣ. Αυτό δίνει γα__νο ηθικό. Αντράκι είσαι. Στρατό δεν πήγες;

 

  • Το σημαντικότερο απ' όλα. Μπορούσες στο CS να πιπ_σεις κάποιον τόσο πολύ, που να έκανε Leave. Από  τον Official Server του L2 όμως, που είχες αφιερώσει ΜΗΝΕΣ/ΧΡΟΝΙΑ ζωής, μια ήττα (πέσιμο πραγμάτων, χάσιμο Siege ή Ολυμπιάδας) δεν ξεπερνιώταν, έσκυβες το κεφάλι και ζούσες με αυτό, κουτσομπολιά & μικροπρέπειες στα $Ally chat, και κράξιμο στα Forums - δεν μπορούσες να πας πουθενά. Αν κάποιος το έκανε, μαλ__κα το συζητάς; διπλό το achievement.

 

Πέρα πάντως πως όντως, άλλος πίνει άλλος μεθάει σε αυτό το Φόρουμ (και αυτό είναι κανόνας). Συγκρίνεις μια τουαλέτα σε καταφύγιο ιχνηλατών με τον Λαζόπουλο. Δεν υπάρχει καλό και κακό μεταξύ των 2 τους. Μπράβο. Μπράβο σου Ελληναρά μου, καλή τρολλιά εσκέφτηκες και παλ για να μας ξεσηκώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου αναμνήσεις που έχει αφήσει για να το συγκρίνουν με το CS, και να τσακώνονται :P

 

@Koritsi_Gia_PC

 

Γνωρίζουμε κανα Κορεάτη μπας και μπούμε ArcheAge; (pm me).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλά στοιχεία του Lineage, εξάλλου η εταιρία είναι του Jake Song που δούλευε στο Lineage.

(sieges,κάστρα,open world pvp,"karma" κτλ)

 

Το θέμα είναι να δούμε σε τι μοντέλο θα έρθει στην Ευρώπη/Αμερική καθώς στην Κορέα έγινε f2p με διάφορα subscriptions τα οποία πληρώνεις για να έχει προνόμια όπως το να κάνεις regenarate labor points(τα οποία χρειάζονται παντού για crafting κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koritsi_gia_pc δεν κοιμηθηκες καλα ? :(

 

επειδη λοιπον δεν μου αρεσει να επαναλαμβανομαι , συγκρινεις το casual cs του Public mode με το "hardcore" zerg σκοτωνουμε 15 ατομα τους 2 μλκς που ξεπατωσαν τον φιλο μας και μας πηρε τηλεφωνο να κλαψομουνιαστει? Εγω αναφερθηκα ξεκαθαρα στο competitive counterstrike. Στο παιζω cs σε ομαδα , γυριζουμε την μιση Ελλαδα σε τουρνουας , εχουμε ΜΟΝΙΜΕΣ εχθρες RL με ατομα απο διαφορες πολεις της Ελλαδας , εχουμε παιξει τις μαπες μας πρωτα στο server και μετα real life και καπακια το βραδι εχουμε παει να πιουμε τα ποτα μας και να κραξουμε τα πουστονουμπα που ανοιξαν το στομα τους για παρτι μας.

Εχουμε παει και σε 2 αλλες χωρες για το CSακι.

Αλλα παιδια απο παλιοτερες και διαχρονικα καλυτερες ομαδες εχουν παει σε περισσοτερες , εχουμε τσιμπησει και μια 8η θεση σε ESWC (electronic sports world cup).

 

Γενικοτερα? Ειμαι απο τους τυχερους που εζησα την εποχη που το cs ηταν ΤΟ competitive game. Εχω παει σε CPL (Cyberathelete professional league) εχω παει σε WCG (world cyber games) , εχω καταφερει penta με χαμενο round βεβαια εναντια σε mixed begrip-Virtus pro(2 τοπ Ρωσσικες ομαδες της εποχης) στο Κode5 που μεχρι και σημερα οσοι ειχαν δει το HLTV το αναφερουν , τσιμπησαν και τα 15.000 ακοπα.

 

Για πες μου τι εχει πετυχει το game σου? Εχει κανει τουρνουα που τα βλεπουν ποσες χιλιαδες ατομα? Απο το CS ξεκινησε ολο το electronic sports θεμα και σημερα παιχνιδια σαν το starcraft , το League of legends κτλ κτλ εχουν ενα σωρο σπονσορες και ομαδες οι οποιες ΖΟΥΝ απο το παιχνιδι. Πληρονονται απο σπονσορες , εχουνε συμβολαια , παιζουν σε Μαστερ λιγκς κτλ.

 

Καλο το οτι αγαπας το game σου και προσπαθεις να το στηριξεις με οποιον τροπο μπορεις , αλλα γινεσαι υπερβολικη. :)

 

 

Υ.Γ

 

συγγνωμη παιδια για το οφτοπικ. δεν ξανα κανω hijack to thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...