Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Οχι τα ξεκλειδωνες στον Blacksmith της Giran με Crystals B ,Gemstones Β και adena.

έπαιζες official σίγουρα;
https://forum.pmfun.com/viewtopic.php?t=2415

image.png.1c72f6bb65a3bd735827be2477e4c653.png

Ακόμα και τώρα να ανεβάσω έναν high 5 που έχω τα sources πάλι ΑΑ θέλει για να σπάσεις το seal και όταν κάνεις κάτι craft είναι sealed 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Lineage 2 High Five Trailer Release Date14 February 2011.
Eμεις παιζαμε C1 C3 αυτα που λες βγηκαν νομιζω με τους Kamael(C7) ή λιγο πριν τους Kamael στον Interlude (c6) και δεν τα ειδαμε ποτε.

Screenshot_27.jpg

Screenshot_28.jpg

Screenshot_24.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα chars που μου έχουν επιζήσει ως τώρα είναι από Απρίλη 2009 με το /mybirthday, δυστυχώς τα πιο παλιά τα άφησα χαμηλό level και γίναν delete με τα χρόνια, αλλά από C3 και μετά έκανα και εγώ servers από το topic που υπήρχε εδώ, από όταν μπήκαν οι Catacombs/Necropolis (C3) από τα Β και μετά ήθελε το παιχνίδι ΑΑ για να τα κάνεις unseal, στο C2 έπαιζα σε private οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς ήταν πολύ modded και ήμουν και νέος τότε οπότε δεν ξέρω αν αυτά που ζήταγε ήταν τα official ή mod. Αλλά από C3 θυμάμαι αρκετά καθαρά, όπως και τον Sorcerer που ήταν sleep-nuke-sleep-nuke και τον πέθαναν στο C4 . C1 ήμουν στρατό και δεν το είδα ποτέ σαν παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@BlurayMoviesGreece @comfuzio Και εγω θυμαμαι να υπαρχουν Ancient Adena και να χρειαζονται για unseal κανονικα στον Official (ευρωπαικο) C5-C6 Chronicle και νομιζω ειχαν μπει απο προηγουμενα clients, μαζι με Catacombs & Necropolis. 

Ισως να μην υπηρχαν στα C1-C3 και να μπήκαν απο C4 και μετα. 

 

Edit: Για δειτε εδω https://lineage.pmfun.com/list/7signs στο C3 πρεπει να μπηκε το 7signs που ειναι για τα AA

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

@BlurayMoviesGreece @comfuzio Και εγω θυμαμαι να υπαρχουν Ancient Adena και να χρειαζονται για unseal κανονικα στον Official (ευρωπαικο) C5-C6 Chronicle και νομιζω ειχαν μπει απο προηγουμενα clients, μαζι με Catacombs & Necropolis. 

Ισως να μην υπηρχαν στα C1-C3 και να μπήκαν απο C4 και μετα. 

 

Edit: Για δειτε εδω https://lineage.pmfun.com/list/7signs στο C3 πρεπει να μπηκε το 7signs που ειναι για τα AA

Εγώ ουσιαστικά άρχισα από C3 και πάντα θυμάμαι να έχει catas/necros και τα ΑΑ, το θυμάμαι γιατί ήταν η κύρια πηγή εσόδων μου! Και μετά τα ΑΑ ήταν τα spellbooks και έλιωνα ώρες σε catas/necros έβγαζα σπάνια βιβλία που τα πούλαγα πολύ καλά! Και μάλιστα ένας από τους top παίχτες τότε έμπαινε και έριχνε τους πάντες, αυτού τότε χωρίς να τον ξέρω, του είχα δώσει ένα σπάνιο βιβλίο δωρεάν (είχα γεμάτο inventory και έκαιγα πράγματα αβέρτα μέχρι που έκανα νάνο για αποθήκη) και ο τυπάς δεν με πείραζε, έμπαινε έριχνε τους πάντες πλην εμένα και φυσικά της clan του τα μέλη. Βέβαια η πλάκα ήταν ότι αν τις παίζαμε τον είχα με το Kamael χαχα ωραίες εποχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

@BlurayMoviesGreece @comfuzio Και εγω θυμαμαι να υπαρχουν Ancient Adena και να χρειαζονται για unseal κανονικα στον Official (ευρωπαικο) C5-C6 Chronicle και νομιζω ειχαν μπει απο προηγουμενα clients, μαζι με Catacombs & Necropolis. 

Ισως να μην υπηρχαν στα C1-C3 και να μπήκαν απο C4 και μετα. 

 

Edit: Για δειτε εδω https://lineage.pmfun.com/list/7signs στο C3 πρεπει να μπηκε το 7signs που ειναι για τα AA

Catacombs υπηρχαν, ο mammon και τα AA δεν υπηρχαν σαν Event, η τουλαχιστον καποιοι server τα ειχαν και καποιοι δεν τα ειχαν.
Τωρα αν τα εβαλαν πολυ αργοτερα που εγω ειχα φυγει δεν το ξερω.
Oυτε στον Giran Classic ειχε ΑΑ ,ενω ειχε Catacombs κανονικα.
Το 7signs και τα ΑΑ τα επαιξα στον Ελληνικο Zeus x3 που και εκει δεν μπηκαν απο την αρχη του Server αλλα μετα απο 1 χρονο.
Εγω δηλαδη φοραγα ηδη Τοp A set και top A weapon Unsealed με SA Acumen και με τον 2ο char που ξεκινησα αργοτερα αρχισα και μαζευα Green,Red,Blue.
Το ιδιο και τα Gold Bars.
Στον Classic φοραγα S και πουλαγα S sets παλι χωρις ΑΑ,τα καναμε Unseal με Cloths.
Aν θα ψαξετε στο Google για τα ΑΑ ,θα δειτε forums με Unofficial servers που συζητανε για το αν θελουν να μπει το Event ή κραζουν που το εβαλαν μετα.

ΥΓ

Βρηκα βιντεο απο Classic Skelth οπως λεει και ο τιτλος , πριν το 7th Sign Update.
Eνω ειναι 79lev και farmαρει Cata χωρις να ριχνει Red,Green,Blue.
Οι Classic ανοιξαν καπου 2015-2016 το video ειναι Aυγουστο του 2019.
Καπου εκει προς το 2019 παρατησα και εγω τον Giran Classic και τα πουλησα ολα τα Real Money.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Classic βγηκε 10+ χρονια μετα απο αυτο που συζηταμε...Αστον τον classic. Μιλαμε για Official C3-C6...2005-2008 καπου εκει. τεσπα δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

o Classic βγηκε 10+ χρονια μετα απο αυτο που συζηταμε...Αστον τον classic. Μιλαμε για Official C3-C6...2005-2008 καπου εκει. τεσπα δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια.

Τι σχεση εχει ποτε βγηκε ο Classic εφοσον τρεχει στη παλια εποχη(Chaotic Chronicles) και πριν τα S80.
Δεν εχω λογο να σου πω ψεματα.
To "7 Signs" ειναι ενα Εvent, αυτο το Event λοιπον προσθετε στις Catacombs που ηδη υπηρχαν τα Red,Green,Blue που τα εκανες AA.
Σε καποιους servers μπηκε αυτο το event και σε καποιους δεν μπηκες ή μπηκε πολυ αργοτερα.
Δεν τρεχουν ολα τα Events παραλληλα σε ολους τους Official περα απο τα χριστουγενιατικα με τα σκουφακια και τα δεντρα και τις αποκριες με τις κολοκυθες.
Χωρις αυτο το Event μια χαρα ξεκλειδωναμε τα sets και χωρις ΑΑ.
Ολοι oι Servers που επαιξα ηταν απο Day1 δεν μπηκα σε Server που ετρεχε 3 χρονια με σαπιες οικονομιες.
Στην αρχη λοιπον ολοι παιζαμε σαν γυφτακια περπατοντας απο τη μια πολη στην αλλη και χωρις SS με ονειρο να βαλουμε Β.
Το αν μετα απο χρονια με τα νεα Events χαλασε η οικονομια και ο καθε ενας ειχε στο inv του 10Β και απο 1 Baium,Ant Queen,Frintezza δεν το εχω ζησει.
Τωρα πχ μπορει να μπεις Giran και να εχει ΑΑ με ολους να εχουν 10Β στο inv τους.
Τα 2-3 πρωτα χρονια ομως δεν ειχε καμια σχεση με αυτα.
40-50 level φοραγαν ακομα τα D (γαλαζιο χρωμα) απο το Quest του 20lev.


Ελαχιστοι φορεσαμε το top gear στο καταλληλο level.
Εδω πχ ειμαι 40 με Full Karmian set και Staff of Life (Top D not in shops) και μου ελειπαν 2 Υaksa Heads να κανω Yaksa Mace(Τοp C Heavy Blunt).  
Oι νανοι μου ειχαν ηδη τα Full Plate sets (Τοp C Heavy set).
Hμουν ο πρωτος WC που εβαλε BW και AOBA 55lev στο server.
Xωρις νανους να πουλανε SS και να κανουν Spoil Recipes και parts θα ημουν με τα Karmian μεχρι το 70.
Οταν το παρατησα 80 lev φοραγα S και πουλαγα Β Α S sets καθημερινα.
500€ ο WC γυμνος 380€ ο OL γυμνος εφυγαν σε λιγες ωρες και εμεινα με τους νανους να βγαζω και να πουλαω Adena 50€ τα 200m.
Στις αρχες που δυνοπαθουσαμε ειχαν 50€ τα 5m εφτανα με το ζορι για να παρεις Karmian+  Homunculus με το Yaksa Μace που φοραγα να εχει 20m χωρις SA δηλαδη 200€.

Screenshot_34.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Classic ειναι αλλου ειδους servers ειναι πολυ απλο. Αν μιλαγες για classic μονο εξ αρχης καναμε λαθος και μπερδευτηκαμε. Εγω μιλαγα για τους αρχικους C3-C6 που βγηκαν πριν σχεδον 20 χρονια οχι για ενα υβριδιο που βγηκε πριν 5 χρονια με στοχο την νοσταλγια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ για το Original παιχνίδια έλεγα, αυτό το classic είναι travesti εντελώς. Και καλά πάει να γίνει σαν C1 και έχει epic bosses αλλά δεν θες 1 πχ AQ αλλά 5 για να πάρεις το τελικό (ναι ρε μεγάλε μονότερμα θα δίνει η clan σε σένα 5 epics), ο sorceror αρχίζει με 30" cast για sleep και δεν ξέρω και γω πόσα άλλα.
Καμία μα καμία σχέση με το original παιχνίδι, από αυτό ότι και να πεις σε πιστεύω, δεν έχω καμία επαφή με τον classic, μπήκα είδα τι treeb00rd3l0 ήταν και βγήκα πριν καν πάω 20

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...