Προς το περιεχόμενο

Ολογράμματα και μπαταρίες που φορτίζουν με αέρα προβλέπει η IBM έως το 2015


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια αυτα εχουν ηδη ξεπεραστει απο το 2009

θυμιζω http://pomegranatephone.com/

 

*οπου να'ναι κυκλοφορει το firm v1.1 που θα περιλαμβανει ειδικο εξοπλισμο για να μπορει να συνοδευει-πηγαινει τα παιδια σχολειο

 

 

Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που νομίζεις διότι έδωσες λινκ σε site που παρέχει διάφορες υπηρεσίες όπως χρηματιστηριακές μέσω τραπέζης :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι λέγαμε και για το touch screen ή τις 3d τηλεοράσεις πριν χρονια και τώρα μας φαίνονται φυσιολογικά....Έτσι θα έρθει και η τεχνολογία της τρόμπας για μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως λέμε καθημερινά: θα βγώ μια βόλτα να πάρω αέρα και να γεμίσω τις μπαταρίες μου!!!

ποιος θα φανταζόταν ότι αυτή η μεταφορά που χρησημοποιούμε στην καθημερινή μας γλώσσα θα γινόταν κάποτε κυριολεξία...

πάντως κάποια πράγματα που έγιναν και μας φαίνονται πολύ φυσιολογικά, τότε ήταν επιστημονική φαντασία...

φανταστείτε την τηλεόραση για παράδειγμα πιο ολοκληρωμένη... με εικόνα ήχο και οσμή!!!

γιατί όχι? κάποτε έλεγαν οι άνθρωποι: τι ωραία που θα ήταν να μπορούσαμε να ακούμε κάποιον απο μακρυά... και εμφανίστηκε το τηλέφωνο,το ραδιόφωνο και μετά και η τηλεόραση!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπεραισιόδοξη η ΙΒΜ για την εμπορική χρήση 3Δ ολογραφίας σε 5 χρόνια. Πώς θα βγει σε 5 χρόνια μια τόσο δύσκολη τεχνολογία από τη στιγμή που σήμερα δεν έχει δειχθεί ακόμη πειραματικά; Η πιο αξιόλογη σημερινή τεχνολογία του είδους παρουσιάστηκε νομίζω πέρσι και αφορούσε κινούμενο αλλά συμβατικό ολόγραμμα σε 1 περίπου fps (ή κάτι τέτοιο). Πιο πολύ για το ντόρο νομίζω ότι τα λένε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...