Προς το περιεχόμενο

Draytek Vigor 2710n παρουσίαση


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νο νο νο.θα πας σε πολυ πιο ακριβα μοντελα που υποστηριζουν vdsl.πχ draytek vigor 2850

http://www.draytek.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=2453:vigor2850n&Itemid=417&lang=en ...πολυ καλο..!!! αλλα ακριβο...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ολα τα draytek.για τον φιλο πιο πανω το ιδιο firmware βγαινει συνηθως και με διαφορετικα Modem codes που ειναι το ιδιο firmware με καποιες αλλαγες απλα στον κωδικα του modem για διαφορετικα dslam κτλ.επισης οπως ειπε ο thresh προσεχε γιατι απο μοντελο σε μοντελο μπορει να αλλαζει απλα ενα γραμμα.το 2710n ειναι με 3 κεραιες και vpn tunnels κτλ ενω το 2710ne ειναι πιο φτηνο με μια κεραια και χωρις τοσα πραγματα οσα εχει το 2710

 

 

Firmware Version  : 3.3.7_2471201 
Build Date/Time  : Feb 23 2012 12:04:45 
 
Αυτό έχω ... και νόμιζα ότι το έχω κάνει update... τι στο καλό

δεν πιστευω να περιμενες οτι σε σχετικα νεο μοντελο και vigor και ακριβο μοντελο απο τον φεβρουαριο μεχρι τωρα να μην ειχε βγει νεο firmware ειδικα με το ipv6 Που πολλες εταιρειες βγαζουν firmware μονο και μονο για να υποστηριχτει οσο γινεται το ipv6.αν και το 2710 ειναι απο τα λιγα μοντελα που με firmware οσο ξερω θα υποστηριξει ipv6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά

Έχω βρει κάτι draytek 2710n απο ebay από Αγγλια αλλά το θέμα είναι ότι δεν γράφουν πάνω αν είναι annex A ή Annex B με αποτέλεσμα να μην μπορούνε να μου πουν αν είναι για pstn ή isdn γραμμή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεχωρίσω? Ισχύει ότι τα pstn έχουν θύρα RJ11 ενώ τα isdn μόνο RJ45?

thanks

Επεξ/σία από gramacar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καποια ρουτερακια οπως πχ Linksys ναι στα annex a βαζουν Rj11 ενω στα annex b rj45 ασχετα που παλι τα 2 μεσαια Pins παιζουν.επισης με ερωτηματικο παλι στα annex b δεν θα πρεπει να υπαρχει annex m μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τον ρωτησεις σε τι γραμμη το ειχε?β.να δει αν ισχυει αυτο με το rj clip αν ειναι 11 ή 45 αν ισχυει αυτο.και δευτερον αν πουλαει κατι αυτος θα πρεπει να ξερει τι πουλαει αν ειναι annex a ή annex b.


επομένως με ποιό τρόπο το ξεχωρίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...