Προς το περιεχόμενο

Άνοιξε το Mac App Store


eAnagnostis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνοιξε σήμερα το Mac App Store της Apple, το κατάστημα εφαρμογών για τους υπολογιστές Mac, αντίστοιχο με το iTunes για τα iPhone, iPad και iPod touch.Το Mac App Store εγκαθίσταται με το software update σε Mac OS X v10.6.6 και ξεκινάει με 1.000 εφαρμογές, δωρεάν και προς πώληση, από πολλές κατηγορίες. Για την αγορά και το κατέβασμα των εφαρμογών μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον λογαριασμό που έχουμε στο iTunes. Εφαρμογές που είναι άμεσα διαθέσιμες είναι τα γνωστά και δημοφιλή προγράμματα της Apple iPhoto, iMovie και GarageBand από τη σουίτα iLife, καθώς και τα Pages, Keynote και Numbers από τη σουίτα iWork. Νέες εφαρμογές, που κυκλοφορούν για πρώτη φορά στο Mac App Store, έχουν ανέβει από τις Autodesk, Ancestry.com και Boinx

 

Link.png Site: Mac App Store

 

Επεξ/σία από eAnagnostis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χρήστος δεν μας τα λέει και τόσο καλά τα αγγλικά...:-p

καλό review anyway...

με γλίτωσε από το ψάξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση .. Ισως χαζη! Γιατι εχουν βαλει το Iphoto, to garage και καποια αλλα apps στο store απο τη στιγμη που οταν αγοραζεις εναν mac ειναι εγκατεστημενα? Εγω ας πουμε εχω ενα macBook Pro και τις ειχε πανω αυτες τις εφαρμογες μαμησιες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εχουν βαλει διοτι ειναι οι καονουργιες εκδοσεις του 11 αν ειχες παρει για παραδειγμα το mac 3 μηνες πριν θα εχεις την εκδοση του 09 και πρεπει να την αγορασεις την καινουργια

 

c.k.from madfortech.com currently using HTC smartphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει όλα τα προγράμματα για όσους θέλουν να κάνουν upgrade. Πάντως, αυτό που είναι breakthrough, είναι ότι τελειώνει και για τους υπολογιστές η εποχή όπου όταν έλεγες αγορά προγράμματος σήμαινε ότι αγοράζεις από κάπου ένα (δυσανάλογα μεγάλο) κουτί με ένα cd ή ένα dvd. Πια απλά κατεβάζεις το πρόγραμμα στον υπολογιστή μέσω internet. Α, και πια δε λέγεται πρόγραμμα, λέγεται εφαρμογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις πρεπει ?? Εχω παρει το προ τον περασμενο ιουλιο .. Δηλαδη αν δεν τις αγορασω τι γινετε ? Ανατιναζετε το MacBook Pro μου ??!!!!

 

Εννοεί ότι δε μπορείς να βάλεις τσάμπα το ilife 11 πρέπει να το αγοράσεις αν το θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί ότι δε μπορείς να βάλεις τσάμπα το ilife 11 πρέπει να το αγοράσεις αν το θες.

 

Αυτό ακριβώς αν δεν θες δεν το αγοράζεις απλά θα έχεις την έκδοση του 2009...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσπασε πριν καμια ωρα.. και αργησε δηλαδη γιατι η apple δεν εχει βαλει DRM.. Αντε τωρα να δουμε και το Cydia και το Installous για Mac στις επομενες μερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσπασε πριν καμια ωρα.. και αργησε δηλαδη γιατι η apple δεν εχει βαλει DRM.. Αντε τωρα να δουμε και το Cydia και το Installous για Mac στις επομενες μερες..

 

Το είχαν σπάσει εδώ και καιρό, αλλά δεν θα βγει ακόμα. Photoshop έχει?

 

@eanagnostis Πολλά παιχνίδια και τα περισσότερα προγράμματα οι εταιρίες υποστήριζαν το payment και download μέσο Internet. Ξέρω σίγουρα για τα μεγάλα προγράμματα όπως των adobe/autodesk και το steamπροσφέρει πολλά γνωστά παιχνίδια. Δεν το λέω για να μειώσω τίποτα, απλά η εποχή όπου πας σε κατάστημα για να αγοράσεις παιχνίδια/προγράμματα έχει περάσει εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...