Προς το περιεχόμενο

Το VLC αποσύρθηκε από το App Store


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είχα ασχοληθεί σοβαρά με το θέμα και σήμερα αποφάσισα να παίξω λίγο με το cydia. Θυμήθηκα τον vlc και είπα να τον κατεβάσω αν και τον έχω ακόμα από το app store. Ανοίγω λοιπόν την εφαρμογή από το cydia και βλέπω με ποιον τρόπο περνάμε βίντεο... δείτε και κάντε την σύγκριση σας.

 

από το app store:

 

1-1.png

 

 

από το cydia:

 

2-1.png

 

 

βλέποντας αυτό θα σβήσω τον vlc από το cydia και θα θυσιάσω μελλοντικά update για χάρη της ευκολίας στο να περνάω τα βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

βλέποντας αυτό θα σβήσω τον vlc από το cydia και θα θυσιάσω μελλοντικά update για χάρη της ευκολίας στο να περνάω τα βίντεο

 

 

Σε λιγο καιρο σε βλεπω να πινεις νερο στο ονομα του itunes !! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο καιρο σε βλεπω να πινεις νερο στο ονομα του itunes !! :rolleyes:

 

το itunes σαν πρόγραμμα γενικότερα είναι κατασκεύασμα του σατανά (όχι του γνωστού mod... του άλλου).

 

Άλλα αν είναι να κάνω τόσα πράγματα για να περάσω ένα βίντεο θα το προτιμήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ασχοληθεί σοβαρά με το θέμα και σήμερα αποφάσισα να παίξω λίγο με το cydia. Θυμήθηκα τον vlc και είπα να τον κατεβάσω αν και τον έχω ακόμα από το app store. Ανοίγω λοιπόν την εφαρμογή από το cydia και βλέπω με ποιον τρόπο περνάμε βίντεο... δείτε και κάντε την σύγκριση σας.

 

από το app store:

 

1-1.png

 

 

από το cydia:

 

2-1.png

 

 

βλέποντας αυτό θα σβήσω τον vlc από το cydia και θα θυσιάσω μελλοντικά update για χάρη της ευκολίας στο να περνάω τα βίντεο

 

Εμένα το δεύτερο γιατί μου φαίνεται ποιο εύκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το δεύτερο γιατί μου φαίνεται ποιο εύκολο;

 

το έχεις κάνει ποτέ; όχι ότι είναι πυρηνική φυσική αλλά μόνο που βλέπω SFTP και λοιπά αναρχικά στοιχεία μου την δίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχεις κάνει ποτέ; όχι ότι είναι πυρηνική φυσική αλλά μόνο που βλέπω SFTP και λοιπά αναρχικά στοιχεία μου την δίνει

 

Δεν το έχω κάνει αλλά μου φαίνεται ποιο στρωτή η διαδικασία. Συνδέεσαι με έναν client μέσω ssh (με ασφάλεια δηλαδή) κάνεις αυτό που θέλεις και τέλος. Ίσως είναι επιδή το κάνω καθημερινά στα μηχανήματά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω κάνει αλλά μου φαίνεται ποιο στρωτή η διαδικασία. Συνδέεσαι με έναν client μέσω ssh (με ασφάλεια δηλαδή) κάνεις αυτό που θέλεις και τέλος. Ίσως είναι επιδή το κάνω καθημερινά στα μηχανήματά μου.

 

Επειδή με το iphone πρέπει να έχει απαραίτητα το itunes και λίγο ή πολύ όποτε το συνδέω με το pc θα χρειαστεί να το ανοίξω εμένα το δεύτερο μου φαίνεται "διαδικασία με πιο πολλά κλικ" ... δεν θα πω δύσκολο/εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μπήκες στη διαδικασία να κάνεις jailbreak, να περάσεις το Cydia και τώρα κόλλησες σ' ένα ψωρο-SSH; Που στο κάτω-κάτω, μία φορά θα το στήσεις κι αυτό και μετά μπορείς να έχεις κάποιον γραφικό SFTP client με έτοιμο shortcut για το /var/mobile/Media; Περίεργα μας τα λες, Αλέκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μπήκες στη διαδικασία να κάνεις jailbreak, να περάσεις το Cydia και τώρα κόλλησες σ' ένα ψωρο-SSH; Που στο κάτω-κάτω, μία φορά θα το στήσεις κι αυτό και μετά μπορείς να έχεις κάποιον γραφικό SFTP client με έτοιμο shortcut για το /var/mobile/Media; Περίεργα μας τα λες, Αλέκε...

 

jailbreak κάνεις για πολλά και διάφορα ρε Παρσιφαλίδη... σπασμένα app και καλούδια από cydia που η μαμά apple δεν έχει (μαμά apple σχώρα με). Δεν έκανα τώρα για το vlc μόνο, από την πρώτη ώρα είχα. Τώρα βρήκα όρεξη να το δοκιμάσω.

 

SSH έχω ξανά κάνει για διαφόρους λόγους αλλά όταν δεν γινόταν αλλιώς. Ξανά λέω, δεν είναι δύσκολο ή κάτι φοβερό, απλά με την έκδοση του app store ήταν πιο "σύντομο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοούσα ότι έκανες jailbreak μόνο και μόνο για το Cydia. Απλά το ανέφερα για να σου υπενθυμίσω ότι δεν είσαι ο τυπικός stock-iPhone user, αλλά όταν χρειάστηκε λέρωσες τα χέρια σου. Ε, τώρα θα τα λερώσεις μία φορά ακόμη, για να στήσεις άπαξ το OpenSSH στο συσκευή και άπαξ έναν SSH/SFTP client στο PC σου.

 

Το πρόβλημα είναι συγκριτικά στην ταχύτητα/ευκολία με την οποία κάνεις τις μεταφορές των video; Ξαναλέω, δες κάποιον client που να παίζει με shortcuts. Βάλε π.χ. τον WinSCP. Φτιάχνεις ένα shortcut στην επιφάνεια εργασίας που σου ανοίγει απευθείας view στον κατάλογο /var/mobile/Media και κάνεις drag-and-drop τα βίντεά σου εκεί μέσα. FFS, πόσα κλικ βγαίνουν αυτά δηλαδή;!;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχεις και δίκιο... αλλά εμένα μου φαίνεται 'βουνό' όταν έχω το άλλο ήδη έτοιμο και αναγκαστικά εγκατεστημένο το itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...