Προς το περιεχόμενο

Το Google Goggles γίνεται ταχύτερο, εξυπνότερο και λύνει Sudoku


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σου ρε google με τις πρωτοπορείες σου!!!

αυτή η εταιρεία μου την δίνει πολύ, έχω βαρεθεί να την συναντώ σε όλους τους κλάδους...

όχι βέβαια πως δεν είναι αξιόλογη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αχαχαχα, ποια η διαφορά; Επειδή κάνει και recognition στην εικόνα; 2 σε 1 δηλαδή; Και τα δύο δεν είναι καινοτομίες, αν δεν θες να το καταλάβεις κανένα πρόβλημα...

 

Όχι, δεν είναι καινοτομία. Είναι όμως ακόμα μία εφαρμογή που μέχρι πρότινως δεν υπήρχε στα κινητά τηλέφωνα. Επίσης έχει ολιστική προσέγγιση, και επιτρέπει όχι μόνο τη λύση sudoku, αλλά την αναγνώριση αξιοθέατων, προϊόντων, φωτογραφιών, και μετάφρασης κειμένου. Επίσης μπορεί να ψάξει τηλέφωνα και να βρει διευθύνσεις. Τέλος, λειτουργεί και με ημί-κατεστραμένες πληροφορίες. Αν έχεις μόνο μέρος του barcode, προσπαθεί να βρει το πλέον πιθανό προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως skynet = internet..?! Μεταμεσονύκτιες καμένες φιλοσοφίες..!

 

Απλά μια αναβάθμιση είναι της εφαρμογής με κάποια νέα χαρακτηριστικά.. Μπράβο για τη δουλεία που έχουν κάνει πάντως γενικότερα στην εφαρμογή αν και ακόμα θεωρώ τις εφαρμογές που χρειάζονται internet για να δουλέψουν κατώτερες από αυτές που είναι αυτόνομες μιας και ακόμα εδώ στην Ελλάδα τουλάχιστον υπάρχουν άπειρα μέρη/περιοχές/πόλεις χωρίς internet (πόσο μάλλον και ασύρματο..!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τα link του προηγούμενου ποστ μου. Για δε τα ΣΑΕ, root locus, μετασχηματισμοί laplace, fourier, στις συναρτήσεις μεταφοράς, στην οργάνωση παραγωγής, στα ανώτερα μαθηματικά, στην μηχανική ρευστών, κλπ και όλα αυτά πριν περίπου 10 χρόνια. :-)

 

δεν εννοουσε αυτο. θελει να φωτογραφιζει την εξισωση και να τη λυνει οχι να την γραφει στο κινητο. σαν το sudoku δηλαδη :P

 

Δεν νομίζω, το sudoku είναι απλά μαθηματικά, είναι πολύ πιο απλό και αποδωτικό να γράψουν έναν αλγόριθμο που να τα λύνει από το να κρατάνε χιλιάδες λύσεις αποθηκευμένες...

 

το sudoku ειναι NP complete στη γενικη του μορφη n^2xn^2 και δεν ειναι πρακτικα επιλυσιμο. τωρα για 9χ9 δεν ειναι δυσκολο για τους ευριστικους αλγοριθμους :P. if all else fail there is always backtracking :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...