Προς το περιεχόμενο

«Χρυσάφι» κόστισαν οι ηλεκτρονικές ιστοσελίδες δημόσιων οργανισμών


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και η ίδια η σελίδα της ΚΤΠ ΑΕ είναι: Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ - ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ"

 

χαχαχαχα

 

ΤΖΑΜΠΑ ΟΛΑ ΡΕΕΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και πώς γίνεται ενώ όλοι είναι έξαλλοι, στις εκλογές να έχουμε πάντα τα ίδια αποτελέσματα; Έλα ντε...

 

Εκτός αν όσοι γράφουν εδώ είναι κάκιστο δείγμα.

 

Αλλά αυτό το περίεργο πράγμα, όλοι να θεωρούν ότι άλλοι είναι αυτοί που φταίνε και να υπάρχει ένα 90% Ελλήνων που φταίει (+ όσους κάνουν αποχή), δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Αυτοί δεν αλλάζουν, τους ξέρουμε. Η περίπτωση να αλλάξουμε εμείς που δεν τους εγκρίνουμε, υπάρχει; Ή απλά θα συνεχίσουμε να "απορούμε" που κάνουν συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, όποια και αν είναι η κατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα μόνο τα site της πυροσβεστικής και αυτό με τα δάση, δεν είχα το κουράγιο να δω τα υπόλοιπα. Οκ, καλά και όμορφα τα site αυτα. Αλλά δεν γινετε να μου το κοστολογούν 1 εκατομύριο! Δηλαδή αν ήθελαν οι εταιρίες αυτές να κάνουν τα site του diablo ή του harry potter, ποσα θα έπερναν?? Ρε, πάμε καλά?! Και θα ήθελα πολύ να μάθω ποίος έδωσε το οκ για το site της πυροσ.? Το site είναι πολυ απλό για τέεεεε(!)τοια τιμή!! Και στο site με τα δάση λέει κάτω-κάτω (βασικά έψαχνα για created by αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) "Με τη συνδρομή της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας» (Γ’ ΚΠΣ). Έργο συγχρηματοδοτούμενο από το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) - 80% και από Εθνικούς Πόρους - 20%". Δηλαδή το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης είναι για να γίνει ένα site? αυτό το θεωρούν περιφεριακή ανάπτυξη? Δεν ξέρω και πολλά απο.. οικονομικούς ή πολιτικούς όρους, αλλά νομίζω η "περιφέρεια" χέστηκε αν το δάσος έχει site. Μπορεί να μην καίγετε? και να μην μολύνονται οι υδατινοι πόροι? - όπως λέει και το title του site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δές εδώ

 

http://amakedoniathraki.dasi-ydata.gr/4portal/index.php

 

στο κάτω μέρος της σελίδας

 

Γελάει ο κόσμος..!!

 

Ούτε καν μπαίνουν στον κόπο να "κρυφτούνε" σωστά..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα μόνο τα site της πυροσβεστικής και αυτό με τα δάση, δεν είχα το κουράγιο να δω τα υπόλοιπα. Οκ, καλά και όμορφα τα site αυτα. Αλλά δεν γινετε να μου το κοστολογούν 1 εκατομύριο! Δηλαδή αν ήθελαν οι εταιρίες αυτές να κάνουν τα site του diablo ή του harry potter, ποσα θα έπερναν?? Ρε, πάμε καλά?! Και θα ήθελα πολύ να μάθω ποίος έδωσε το οκ για το site της πυροσ.? Το site είναι πολυ απλό για τέεεεε(!)τοια τιμή!! Και στο site με τα δάση λέει κάτω-κάτω (βασικά έψαχνα για created by αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) "Με τη συνδρομή της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας» (Γ’ ΚΠΣ). Έργο συγχρηματοδοτούμενο από το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) - 80% και από Εθνικούς Πόρους - 20%". Δηλαδή το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης είναι για να γίνει ένα site? αυτό το θεωρούν περιφεριακή ανάπτυξη? Δεν ξέρω και πολλά απο.. οικονομικούς ή πολιτικούς όρους, αλλά νομίζω η "περιφέρεια" χέστηκε αν το δάσος έχει site. Μπορεί να μην καίγετε? και να μην μολύνονται οι υδατινοι πόροι? - όπως λέει και το title του site?

 

Για να δεις το created by που λες θα πρέπει να κάνεις click σε κάποιο από τα links που υπάρχουν στα μενού αριστερά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια τρελη απορια.Η Κομισιον δεν ελεγχει τι γινονται τα χρηματα των πακετων στηριξης?Πως γινεται να αποδεσμευει τοσα εκατ.ευρω χωρις να κανει εστω ενα στοιχειωδη λογιστικο ελεγχο για το πως αξιοποιουνται αυτα τα χρηματα.Ειναι δυνατον ενα εργο στην Ελλαδα να κοστιζει πολλαπλασια απ οτι στη Γερμανια π.χ και κανεις επιτροπος να μην αντιδρα?Μονο κ@λοδαχτυλα και τεμπεληδες ξερουν να μας λενε λες και εμεις ελεγχουμε και διαχειριζομαστε τα εκατομμυρια.Ολα τα γουρουνια την ιδια μουρη εχουν τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

savvas, χαζοί δεν είναι, κατα-λάθος δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Δώσε μόνος σου την απάντηση.

 

Και καλύτερα να είναι κάτι πιο λογικό και μη-παιδικό από το "είναι κακοί και γουρούνια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αριστούργημα των 1.7 εκ :-(

 

Link

 

Για να μαθαίνετε οι web designers!

 

Για να μαθαίνετε οι web developers...

 

Link

 

Το συγκεκριμένο είναι και CMS και ουτε καν joomla ή κάτι τέτοιο...

Δηλαδή αμα ήταν custom πόσο θα κόστιζε;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είχα μιλήσει με φίλο που δούλευε σε εταιρεία που έφτιαξε ένα από αυτά τα σαιτ,νομίζω της βουλής και του είχα πει τα ίδια,δλδ πόσα φάγατε πια και τέτοια, μου είπε ότι μέσα στην τιμή ήταν και σέρβερ και όλος ο εξοπλισμός και ότι η εταιρεία του από αυτην την δουλειά είχε βγάλει ελάχιστο κέρδος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είχα μιλήσει με φίλο που δούλευε σε εταιρεία που έφτιαξε ένα από αυτά τα σαιτ,νομίζω της βουλής και του είχα πει τα ίδια,δλδ πόσα φάγατε πια και τέτοια, μου είπε ότι μέσα στην τιμή ήταν και σέρβερ και όλος ο εξοπλισμός και ότι η εταιρεία του από αυτην την δουλειά είχε βγάλει ελάχιστο κέρδος....

 

Και τι θα σου έλεγε...???

 

Ναι, τα φάγαμε..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να έχει κάθε site του δημοσίου dedicated server? Δηλαδή, σκοπεύουν να έχουν κάνα εκατομμύριο επισκέπτες την ημέρα για το site για την προστασία των υδροβιότοπων; Ας το έφτιαχναν οι κηφήνες του δημοσίου με το πολυβραβευμένο ΆλφαCMS και ας το σήκωναν στη freehostia. Παίζει να ήταν και γρηγορότερο-ασφαλέστερο-καλύτερο (και δυστυχώς το λέω τόσο στα αστεία όσο και στα σοβαρά...) :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα έχουμε πιο πολλούς dedicated servers από τους δημοσίους υπαλλήλους.

Ήμαρτον Παναγίτσα μου...

 

Με 1 μύριο αγοράζεις πολυκατοικία, servers, κλιματιστικά, προσλαμβάνεις καθαρίστρια και θυρωρό για 30 χρόνια, φτιάχνεις το site και το συντηρείς για 30 χρόνια επίσης.

 

Μην παίζετε με τη νοημοσύνη μας (όση μας έχει απομείνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μία ακόμη φορά κατηγορούμε τον ΑΕΡΑ...

Να ξεκινήσουν οι δημοσιογράφοι και όσοι μπορούν να μας πουν ΠΟΙΟΣ υπέγραψε τις συμβάσεις και σε ΠΟΙΟΥΣ ανήκουν οι εταιρείες που πήραν τις εργολαβίες!!!

Έχω βαρεθεί τις αοριστίες σε αυτή τη χώρα.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ!!!

 

Και τι θα γίνει? και για άλλους ξέρουμε ότι έχουν φάει, ποια κύρωση είχαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αριστούργημα των 1.7 εκ :-(

 

Link

 

Για να μαθαίνετε οι web designers!

 

σκέφτομαι πως έχω σελίδα σε shared hosting με καλύτερο perfomance, περισσότερες δυνατότητες, πιθανά καλύτερο SEO και χρέωσα λιγότερα από όσα πλήρωσαν για τους καφέδες που πλήρωσαν κατα τη διάρκεια που έκλειναν την συμφωνία για το dasi-ydata...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...