Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερώτηση....Ως και σήμερον....προ 2 ωρών έχω την εξής κατάσταση

Μόλις είχα τερματίσει το GOW (μην βαράτε) και έκλεισα το xbox.... το ανοίγω μετά να δω το HULK και αρνείτο να αναγνώσει το οπτικό ετουτο δισκίο. Δοκιμάζω το GOW ..και τίποτα... μετά απο αλλεπάληλες προσπάθειες πήγε να ανοίξει το GOW το οποίο και κράτησε για πολύ λίγο πρωτού δείξει το error....

Απο τότε αρνείται πεισματικά να διαβάσει οποιοδήποτε backup δισκάκι και αν δοκίμασα! Αλλά τα original τα διαβάζει κατευθείαν και απροβλημάτιστα...

Το άφησα να κρυώσει αλλά δεν άλλαξε τίποτα...

 

Καμμιά ιδέα κανείς....

 

Κάπου εδώ να σημειώσω πως το xbox που έχω είναι....μην τρομάξετε...πρώτη παρτίδα, φυσικά με το Hitachi και δεν είχε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα και φυσικά δεν είχα ποτε θέμα RROD....

Θα μείνω με το αναπάντητο γιατί?

Τουλάχιστον να έβγαζε το RROD να το καταλάβαινα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως του άλλαξες θέση (οριζόντια-κάθετα);

Τα πρώτα 360 χαράζανε τα δισκάκια αν άλλαζες θέση ενώ έτρεχε το Drive.

Μερικά χαράζανε και όταν ήταν κάθετα τοποθετημένο και χωρίς να αλλάξεις θέση...

Το άλλο ενδεχόμενο είναι να τον ψηλο πήρε το μάτι του Hitachi και να μη μπορεί να διαβάσει το αντιγραμμένο δισκάκι. Verbatim οι κόπιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο βγάζει όταν όταν πας να το κάνεις extract απο rar zip κλπ κατά 99.9% είναι χαλασμένο το αρχείο οπότε ξανακατέβασε....

Αν πάλι σου βγάζει error όταν το τρέχεις σου λείπουν κάτι runtimes....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά (0xc0000135).Κάντε κλικ στο κουμπί ΟΚ για να τερματίσετε την εφαρμογη.Στου αδερφού μου που το πέρασα το άνοιγε σωστά αλλά δεν έχω το παιχνίδι εκεί.Θέλω να δοκιμάσω το ninja gaiden,λέει ότι είναι pal ενώ όταν άνοιξα το iso έλεγε ntsc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά (0xc0000135).Κάντε κλικ στο κουμπί ΟΚ για να τερματίσετε την εφαρμογη.Στου αδερφού μου που το πέρασα το άνοιγε σωστά αλλά δεν έχω το παιχνίδι εκεί.Θέλω να δοκιμάσω το ninja gaiden,λέει ότι είναι pal ενώ όταν άνοιξα το iso έλεγε ntsc

 

ΚΑτεβασε το net framework 2.0 και εγκαταστησε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω...:P απλά το έβαλα εκεί γιατί είναι η μεγαλύτερη τρύπα και ήταν κλειστό το xbox.... το έκλεισα να κρυώσει....

 

Φίλε καλό το ανεμιστηράκι, αλλά αν το είχες κλειστό το xbox τότε δεν έστελνε και ρευμα στην usb για να λειτουργήσει!!!!:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση βλεπω στο eshop υπαρχουνε 2 verbatim δισκακια το ενα ειναι με 2,4χ ταχυτητα και το αλλο με 8χ τι προτεινετε?αυτα http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?id=ANA.VER00595 κανουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση βλεπω στο eshop υπαρχουνε 2 verbatim δισκακια το ενα ειναι με 2,4χ ταχυτητα και το αλλο με 8χ τι προτεινετε?αυτα http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?id=ANA.VER00595 κανουνε?

 

Σε μένα κάνουν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...