Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ΧΒΟΧ μου εβγαλε 3 κοκκινα λαμπακια :( Το αφησα εκτος ρευματος 3-4 μερες και εφυγαν . Επαιξα 15 λεπτα και τα ξανα εμφανισε :( Τι κανουμε τωρα ? Ειναι σπασμενο οποτε για εγγυηση ουτε λογος . Κανεις που ισως μπορει να το φτιαξει με καποιο λογικο κοστος ?

 

το πας στα "γνωστα μερη" (δεν θελω να κανω διαφημιση) και το δινεις, δινεις και 50-80 ευρω (ο καθενας εχει διαφορετικες τιμες) και παιρνεις ενα 360 ετοιμο, σπασμενο κτλ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορείς να δοκιμάσεις να το στείλεις πίσω στην MS. Έχουν αναφερθεί αρκετές περιπτώσεις, που το στέλνουν φλασαρισμένο και το φτιάχνουν. Δε θέλω να σου δίνω ελπίδες, το πιο πιθανό να μην. Αλλά δε χάνεις και τπτ. Μετά μπορείς να δοκιμάσεις υδρόψυξη ή X Clamp Fix.

 

Γιατί άμα το πας στα γνωστά μέρη, πρώτον δε θα σου πάρουν μόνο 50-80 Ε. Ελλείψει flashable drives , θα σου πάρουν πολλά παραπάνω και θα πάρεις και ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΜΩΣ μεταχειρισμένο. Κρίμα είναι. Πάλεψέ το λίγο, πριν το πας στους λωποδύτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περισσεύει σε κανέναν ενα invite για TL ας μου στείλει ένα pm please.:-)

 

Access denied. You do not have permissions to invite other people.

 

Εδω και μηνες αυτο βλεπω παρολο που εχω 1 invite, οποτε μην εχεις και πολλες ελπιδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΧΒΟΧ μου εβγαλε 3 κοκκινα λαμπακια :( Το αφησα εκτος ρευματος 3-4 μερες και εφυγαν . Επαιξα 15 λεπτα και τα ξανα εμφανισε :( Τι κανουμε τωρα ? Ειναι σπασμενο οποτε για εγγυηση ουτε λογος . Κανεις που ισως μπορει να το φτιαξει με καποιο λογικο κοστος ?

 

 

Εχω στειλει γυρω στα 5 Χ360 (δικο μου και φιλων μου ) ισως και παραπανω στην μicrosoft και ολα flasharismena ΑΛΛΑ δεν ηταν μπαναρισμενα ..!

Ολα εχουν γυρισει επισκευασμενα ΑΛΛΑ στα τελευταια που στειλαμε η ΜΣ ειχε αλλαξει τα Drive.. που συμαινει οτι δεν μπορεις να τα φλασαρεις .. Στα πρωτα κατι τετοιο δεν ειχε γινει με αποτελεσμα με το που ηρθα κατευθειαν μεσα την κοπια και ολα οκ και επισκευασμενη...

 

Τωρα αν εχεις φαει ban απο το Live μην μπαινεις στο κοπο να το στειλεις εγγυημενα πραγματα ! Αν δεν εχεις φαει στειλτο και παρακαλα να μην σου βαλουν το καινουργιο Liteon το οποιο δεν φλασαρετε .

Σε αυτην την περιπτωση πας για αλλαγη του Drive αν θελεις να συνεχισεις να παιζεις αντιγραφες που συμαινει σε χρηματα 100 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι το ιδιο προβλημα με το imgburn. Δεν μου γραφει το παιχνιδι και δεν νομιζω να φταει η εκδοση γιατι προσπαθησα να ξανακαψω το φιφα που το ειχα γραψει πριν 4-5 μερες με επιτυχια.. Μηπως ειναι καποιο update της ΜΣ που μπλοκαρει καπως το imgburn; Ανοιξα 2 ολοκαινουργια ΤDK 8χ και γραφω σε 2.4 χ. Παρακατω σας δειχνω τι μου βγαζει. Το εχει συναντησει κανενας αλλος αυτο το προβλημα..; Καμμια λυση;;;

post-45108-12906297426_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στειλει γυρω στα 5 Χ360 (δικο μου και φιλων μου ) ισως και παραπανω στην μicrosoft και ολα flasharismena ΑΛΛΑ δεν ηταν μπαναρισμενα ..!

Ολα εχουν γυρισει επισκευασμενα ΑΛΛΑ στα τελευταια που στειλαμε η ΜΣ ειχε αλλαξει τα Drive.. που συμαινει οτι δεν μπορεις να τα φλασαρεις .. Στα πρωτα κατι τετοιο δεν ειχε γινει με αποτελεσμα με το που ηρθα κατευθειαν μεσα την κοπια και ολα οκ και επισκευασμενη...

 

Τωρα αν εχεις φαει ban απο το Live μην μπαινεις στο κοπο να το στειλεις εγγυημενα πραγματα ! Αν δεν εχεις φαει στειλτο και παρακαλα να μην σου βαλουν το καινουργιο Liteon το οποιο δεν φλασαρετε .

Σε αυτην την περιπτωση πας για αλλαγη του Drive αν θελεις να συνεχισεις να παιζεις αντιγραφες που συμαινει σε χρηματα 100 ευρω!

 

Φίλε αν σου αλλάξουμε ΜΟΝΟ το drive και σου στείλουν πίσω το ίδιο 360 με την ίδια μητρική απλώς ανακατασκευασμένη τότε λογικά θα έχει το ίδιο key που είχε και πριν άρα μπορείς να την φλασαρεις.

Αν τώρα σου αλλάξουν ολόκληρη την κονσόλα ή την μητρική της κονσόλας τότε ναι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πέρα απ' το να δώσεις 100 ευρώ για να σου αλλάξουν το liteon drive με καποιο flashable.

 

Παλι το ιδιο προβλημα με το imgburn. Δεν μου γραφει το παιχνιδι και δεν νομιζω να φταει η εκδοση γιατι προσπαθησα να ξανακαψω το φιφα που το ειχα γραψει πριν 4-5 μερες με επιτυχια.. Μηπως ειναι καποιο update της ΜΣ που μπλοκαρει καπως το imgburn; Ανοιξα 2 ολοκαινουργια ΤDK 8χ και γραφω σε 2.4 χ. Παρακατω σας δειχνω τι μου βγαζει. Το εχει συναντησει κανενας αλλος αυτο το προβλημα..; Καμμια λυση;;;

 

Αυτό το πρόβλημα συνήθως σημαίνει ότι μάλλον το dvd-rw τα παίξε. Πάντως δεν νομίζω να φταίει κάποιο update της Microsoft. Ποια έκδοση του imgburn έχεις? Δοκίμασε την τελευταία που είναι η 2.4.0.4 και είναι κατά πολύ καλύτερη των παλιότερων εκδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Σε αυτην την περιπτωση πας για αλλαγη του Drive αν θελεις να συνεχισεις να παιζεις αντιγραφες που συμαινει σε χρηματα 100 ευρω!

 

Γιατί 100 ευρώ? Ένα Samsung ή ένα Hitachi στο ebay κοστίζουν 30-35 ευρώ και θεωρητικά μπορείς να τα φλασάρεις σε οποιοδήποτε PC. Το πολύ πολύ να πάρεις και καμια VIA VT6421 PCI κάρτα που να συνεργάζεται με το drive, άλλα 6-7 ευρώ.

 

Το δύσκολο όμως είναι το... τεχνογνωσιακό. Η διαδικασία του key dumping από το Liteon, καθώς και το φλασάρισμα/spoofing του νέου dvd.

 

 

-----Προστέθηκε 6/10/2008 στις 01 : 22 : 27-----

 

 

Παλι το ιδιο προβλημα με το imgburn. Δεν μου γραφει το παιχνιδι και δεν νομιζω να φταει η εκδοση γιατι προσπαθησα να ξανακαψω το φιφα που το ειχα γραψει πριν 4-5 μερες με επιτυχια.. Μηπως ειναι καποιο update της ΜΣ που μπλοκαρει καπως το imgburn; Ανοιξα 2 ολοκαινουργια ΤDK 8χ και γραφω σε 2.4 χ. Παρακατω σας δειχνω τι μου βγαζει. Το εχει συναντησει κανενας αλλος αυτο το προβλημα..; Καμμια λυση;;;

 

Λοιπόν, ακριβώς το ίδιο πράγμα είχα πάθει κι εγώ με το ImgBurn, το οποιο μέχρι τότε δούλευε άψογα (είχα γράψει πάνω από 20 dvd και μάλιστα σε διάφορες ταχύτητες, από 2.4χ μέχρι 6χ, ενώ μου είχαν κάει μόνο 2-3). Κάποια στιγμή άρχισε να βγάζει αυτό το μήνυμα λάθους και πλέον δεν έγραφε με τίποτα. Του έκανα αναβάθμιση, τίποτα. Παλιότερη έκδοση, τα ίδια. Νομίζω ότι αναβάθμισα ακόμα και το firmware του dvd-rw (το οποιο μέχρι τότε δούλευε μια χαρά). Τζίφος. Τα δισκάκια πάντως δεν έφταιγαν.

 

Τελικά το πρόβλημα το έλυσα με ένα πάρα πολύ απλό τρόπο. CloneCD! Από τότε που γύρισα απ' το ImgBurn στο CloneCD, γράφω κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα (με τα ίδια δισκάκια και dvd-rw εννοείται). Δυστυχώς δεν κατάφερα ποτέ να καταλάβω τι στο καλό έφταιγε με το ImgBurn.

Επεξ/σία από nzeppos
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι το ιδιο προβλημα με το imgburn. Δεν μου γραφει το παιχνιδι και δεν νομιζω να φταει η εκδοση γιατι προσπαθησα να ξανακαψω το φιφα που το ειχα γραψει πριν 4-5 μερες με επιτυχια.. Μηπως ειναι καποιο update της ΜΣ που μπλοκαρει καπως το imgburn; Ανοιξα 2 ολοκαινουργια ΤDK 8χ και γραφω σε 2.4 χ. Παρακατω σας δειχνω τι μου βγαζει. Το εχει συναντησει κανενας αλλος αυτο το προβλημα..; Καμμια λυση;;;

 

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω με το ιδιο αντιγραφικο. Τα μονα δισκακια που δεχεται να γραψει ειναι τα verbatim.

Εχω δοκιμασει και αλλα προγραμματα εγγραφης αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mihranalthaqafi Δοκίμασε και να απενεργοποιήσεις από το imgburn την επιλογή opc(Optimum power calibration) και αυτό στο λέω γιατί στην εικόνα που ανέβασες λέει power calibration error άρα μπορεί να φταίει αυτό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mihranalthaqafi Δοκίμασε και να απενεργοποιήσεις από το imgburn την επιλογή opc(Optimum power calibration) και αυτό στο λέω γιατί στην εικόνα που ανέβασες λέει power calibration error άρα μπορεί να φταίει αυτό.

 

Φιλε εψαξα παντου αλλα δεν βρηκα αυτη την επιλογη..

 

nzeppos δοκιμασα και το clone dvd αλλα τζιφος παλι τα ιδια. Δοκιμασα να γραψω και το 2κ που ειχε προβλημα και το φιφα που το ειχα ηδη γραψει.

Οποτε παω για αλλαγη dvd writer;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η επιλογή για το OPC που είπε ο φίλος, πρέπει να είναι στα Settings, στο tab "Write", με όνομα "Perform OPC before Write". Τουλάχιστον στην έκδοση 2.4.1.0 έτσι το λέει. Κι εγώ όμως το είχα απενεργοποιήσει αλλά προκοπή δεν είδα, τα ίδια έκανε.

 

Ωστόσο εγώ μίλησα για το CloneCD, όχι το CloneDVD :-) Δεν δοκιμάζεις και μ' αυτό? Κι αν δεν σου δουλέψει, τότε να το ψάξουμε λίγο παραπάνω (αν και πλέον αρχίζω να νομίζω ότι όντως κάτι με το dvd-rw φταίει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εψαξα παντου αλλα δεν βρηκα αυτη την επιλογη..

 

nzeppos δοκιμασα και το clone dvd αλλα τζιφος παλι τα ιδια. Δοκιμασα να γραψω και το 2κ που ειχε προβλημα και το φιφα που το ειχα ηδη γραψει.

Οποτε παω για αλλαγη dvd writer;;;

 

Μάλλον δεν θα έψαξες αρκετά ρε φιλέ γιατί εγώ το βρήκα ΠΟΛΥ εύκολα.

Ορίστε και μια φώτο να δεις που ακριβώς είναι.

 

56906114ps4.th.jpgthpix.gif

 

Opc σημαίνει optimum power calibration

 

Νομίζω ότι η επιλογή για το OPC που είπε ο φίλος, πρέπει να είναι στα Settings, στο tab "Write", με όνομα "Perform OPC before Write". Τουλάχιστον στην έκδοση 2.4.1.0 έτσι το λέει. Κι εγώ όμως το είχα απενεργοποιήσει αλλά προκοπή δεν είδα, τα ίδια έκανε.

 

Ωστόσο εγώ μίλησα για το CloneCD, όχι το CloneDVD :-) Δεν δοκιμάζεις και μ' αυτό? Κι αν δεν σου δουλέψει, τότε να το ψάξουμε λίγο παραπάνω (αν και πλέον αρχίζω να νομίζω ότι όντως κάτι με το dvd-rw φταίει...)

 

Και εδώ έχει απόλυτο δίκιο ω και στα δυο(opc & clonecd) ο nzeppos για το clonecd σου είπε όχι για το clonedvd γιατί το clonedvd είναι ΜΟΝΟ για ταινίες και τίποτα άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...