Προς το περιεχόμενο

καμαρες ελεγχου ταχυτητας αττικη οδος


umaga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια στην αττικη οδο αλλα και σε αλλα σημεια το gps μου ελεγε οτι υπαρχουν καμερες ελεγχου κυκλοφοριας επισεις το οριο ηταν πχ 80 και πηγαιναμε με 120+ (παρ ολα αυτα ακολουθουσα την κινηση) λετε να μας χορτασουν κλισεις η δεν τρεχει τπτ? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί έτρεχες ενώ το gps έδειχνε ότι έχει κάμερες;

 

αυτο ειναι δεν ετρεχα, οσο πηγαιναν τα αλλα αμαξια πηγαινα κι εγω

και διλαδι αμα με πιασανε 2-3 καμερες να πηγαινω παρα πανω θα πληρωσω x3 ?

καιμενα μου λεφτακια :fear: συγνωμη για της πολλες ερωτησεις :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι δεν ετρεχα, οσο πηγαιναν τα αλλα αμαξια πηγαινα κι εγω

και διλαδι αμα με πιασανε 2-3 καμερες να πηγαινω παρα πανω θα πληρωσω x3 ?

καιμενα μου λεφτακια :fear: συγνωμη για της πολλες ερωτησεις :(

 

με το δικο σου σκεπτικο δηλαδη, αν τα αλλα αυτοκινητα πηγαιναν 180 και πηγαινες κι εσυ το ιδιο, παλι δεν θα ετρεχες ε;

 

τεσπα..μπορει να μην σου ερθει και τιποτα (ακομα περιμενω την κληση απο αττικη οδο τον πρωτο καιρο που ανοιξε..πηγαινα 190 να προλαβω αεροπλανο και με σημαδεψε περιπολικο με ρανταρ...ευτυχως δεν ηρθε ποτε τιποτα, εκεινο το αμαξι εχει αλλαχτει πολλα χρονια πριν, οποτε θελω να πιστευω ειμαι οκ), μπορει και να σε τσακισουν (ειναι καιροι που το κρατος θελει λεφτα και κανει τα παντα για να εισπραξει!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το δικο σου σκεπτικο δηλαδη, αν τα αλλα αυτοκινητα πηγαιναν 180 και πηγαινες κι εσυ το ιδιο, παλι δεν θα ετρεχες ε;

 

τεσπα..μπορει να μην σου ερθει και τιποτα (ακομα περιμενω την κληση απο αττικη οδο τον πρωτο καιρο που ανοιξε..πηγαινα 190 να προλαβω αεροπλανο και με σημαδεψε περιπολικο με ρανταρ...ευτυχως δεν ηρθε ποτε τιποτα, εκεινο το αμαξι εχει αλλαχτει πολλα χρονια πριν, οποτε θελω να πιστευω ειμαι οκ), μπορει και να σε τσακισουν (ειναι καιροι που το κρατος θελει λεφτα και κανει τα παντα για να εισπραξει!).

 

ευχαριστω για της απαντησεις

το λεω με το σκεπτικο οτι, οι αλοι που πηγαιναν πατημενοι μαζι μ εμενα δεν ηξεραν τι εκαναν, και θα φανε ροστιμα κι αυτοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αφηστε που συνηθως υπαρχει σφαλμα στα κοντερ μας, γυρω στα 5-10km/h στις ταχυτητες εκεινες, οποτε αν τα 140 ειναι πραγματικα 132... σιγα μη χτυπησει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κλήση παράβασης χρειάζεται να φωτογραφηθεί η πινακίδα σου και να ξεπεράσεις το όριο ταχύτητας από ένα ποσοστό επί της % και πάνω. ( Δεν θυμάμαι νούμερο αυτή τη στιγμή, αλλά αναγράφεται στον ΚΟΚ. )

Για τα χρηματικά πρόστιμα σε συνεχόμενες παραβάσεις υπολογίζεται το βαρύτερο πρόστιμο σε ποσοστό 100% και έκαστο επόμενο σε ποσοστό 50%.

Το σύνολο του άνωθεν ποσού σε "έκπτωση" 50% αν πληρωθεί σε 20 ημερολογιακές ημέρες. 3ις ημερολογιακές ημέρες για ένσταση.

 

Τα κοντέρ κατά κανόνα έχουν απόκλιση 3%-12%. ( Προς τα πάνω εννοείται. )

Σε αυτό το νούμερο υπολογίζεις και αποκλίσεις τυχόν διαφορετικού νούμερου, θερμοκρασίας και πίεσης ελαστικού, πόσο μάλλον ζάντας.

 

 

 

/sc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια μουχε πει ενας φιλος-με ξυπναει η μανα κ λεει ξυπνα ηρθε η αστυνομια,τι μλκια εκανες?

ε,του δειχνει ο αστ.μια φωτο με την πινακιδα του,ημε/νια στην ατ.οδο να τρεχει με 180.........

2 μηνες διπλωμα κ 500 η κατι τετοιο προστιμο shiiiiiiiiiiiiiiiiit

κ δεν νομιζω να σε γραψουν αν πηγαινες με 120-140.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ψεμα...συνηθως απλα ερχετε γραμμα και σου λεει να πας να παραδωσεις το διπλωμα

 

ας αλλαξει καποιος τις καμαρες στον τιτλο σαν καμερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ψεμα...συνηθως απλα ερχετε γραμμα και σου λεει να πας να παραδωσεις το διπλωμα

 

ας αλλαξει καποιος τις καμαρες στον τιτλο σαν καμερες

ε,δεν νομιζω να μου ειπε ψεμα για τετοιο σκηνικο.παντως για το διπλωμα το θυμαμαι 2 μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μαλλον ψεμα...συνηθως απλα ερχετε γραμμα και σου λεει να πας να παραδωσεις το διπλωμα

 

ας αλλαξει καποιος τις καμαρες στον τιτλο σαν καμερες

 

μπα μην το λες. Σε φίλο μου είχαν πάει να του πάρουν τις πινακίδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Για κλήση παράβασης χρειάζεται να φωτογραφηθεί η πινακίδα σου και να ξεπεράσεις το όριο ταχύτητας από ένα ποσοστό επί της % και πάνω. ( Δεν θυμάμαι νούμερο αυτή τη στιγμή, αλλά αναγράφεται στον ΚΟΚ. )

Για τα χρηματικά πρόστιμα σε συνεχόμενες παραβάσεις υπολογίζεται το βαρύτερο πρόστιμο σε ποσοστό 100% και έκαστο επόμενο σε ποσοστό 50%.

Το σύνολο του άνωθεν ποσού σε "έκπτωση" 50% αν πληρωθεί σε 20 ημερολογιακές ημέρες. 3ις ημερολογιακές ημέρες για ένσταση.

 

εμενα μου ηρθε κληση στην Αττικη οδο πριν 10 μερες ημερομηνια παραβασης 25/05/2012 αντι για 70 πηγαινα 112 πληρωσα το μισο του 350 σημερα δηλαδη 10 μερες μετα ηρθε η δευτερη ...αυριο θα παω να παραλαβω...περναω 4 φορες τη μερα απο ΑΟ και παντα παω πανω απο 70 (δε παω με 200 αλλα οχι και με 70) δηλαδη μπορει να μου ερθουν θεωρητικα 100 κλησεις? αν ξερει καποιος ας απαντησει για εχω τρελαθει....τα χρηματικά πρόστιμα σε συνεχόμενες παραβάσεις που λες δε το επιασα μπορεις να το εξηγησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

 

και σε εμένα μου ήρθε σήμερα κλήση στην Αττική οδό,ημερομηνία παράβασης 21/5/12 αντί για 70 πήγαινα με 106 στο ύψος της Αγίας Παρασκευής. πρόστιμο 350 ευρώ αλλά το θέμα είναι ότι έχει 2 μήνες κράτησης του διπλώματος.

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να γλιτώσω το δίπλωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...