Προς το περιεχόμενο

Μπλοκαρε τις καρτες η Αλφα τραπεζα.....


tipot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους!!!

Για ενημερωση σας λεω οτι η 'ALPHA BANK' μπλοκαρε τις καρτες απο το Σαββατο (enter cash) στην Betfair kai Bet365 για καταθεση.

Σε επαφη μου με τις εταιριες μου ειπαν οτι το σχετιζουν μαλλον με την σχεση τις ταπεζας με τον ΟΠΑΠ.

Αυτα χωρις προειδοποιηση.

Αν ξερετε κατι παραπανω? η' αν εχει γινει και απο αλλες τραπεζες ενημερωστε....

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της betfair σχετικά με μια χρεωστική κάρτα που έχω από την Άλφα και μου είπε ότι από την Παρασκευή, η τράπεζα σταμάτησε τις συναλλαγές της με τις μεγάλες εταιρείες... Τους ρώτησα, μάλιστα, αν θέλει κάποιος να κάνει ανάληψη από την betfair στην Άλφα τι γίνεται, αλλά δεν γνώριζε.

 

Φοβάμαι πως δεν αποκλείεται να ακολουθήσουν κι άλλες τράπεζες το παράδειγμα τους.

Εγώ που έπαιζα μόνο με αυτήν την χρεωστική (δεν θέλω πιστωτικές) και επειδή είμαι και από επαρχία, όπου έχουμε μόνο Άλφα, Εθνική και Πειραιώς, τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλ. την ΑΛΦΑ διαμαρτηρηθηκα εντονα γιατι δεν με προειδοποιησαν τουλαχιστον και η απαντηση τους ηταν οτι ειναι θεμα ασφαλειας με τις συγκεκριμενες εταιριες.

Δηλαδη μπουρδες οσον αφορα τουλαχιστον την BETFAIR θελει 1000 ΑΛΦΑ σε θεματα ασφαλειας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαφνικά τώρα προέκυψε θέμα ασφάλειας; Έλεος!

Οπότε μάλλον δεν θα το πάρει πίσω αυτό η ΑΛΦΑ, έτσι; Είναι δεδομένο ότι δεν μπορούμε να παίζουμε μέσω αυτής πια, έτσι δεν είναι;

 

EDIT: Από την Άλφα μπορείς να κάνεις συναλλαγές μέσω PayPal ή ούτε κι εκεί γίνεται πια; Γνωρίζει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται δηλαδή να πάρεις λεφτά από paypal και να τα βάλεις μετά στον betfair λογαριασμό; Ξέρεις;

 

EDIT:

Εννοώ: να έχεις λεφτά στην χρεωστική και να βάλεις κάποια από εκεί στον paypal λογαριασμό. Έπειτα να σηκώσεις από το paypal στην betfair. Έστω αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να βάλω κάποια λεφτά κατευθείαν στον paypal λογαριασμό από τη χρεωστική μου και, κυρίως, πως γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Mπορεις να παρεις τηλ την Τραπεζα.

Σημειωση...απο την 1η στιγμη δεν ειχα κανενα προβλημα αναληψης. Δηλαδη απο την sportingbet προς την Αλφα σε λογαριασμο (me visa χρεωστικη) κομπλε. Το προβλημα το ειχα να βαλω λεφτα απο την Αλφα προς την sportingbet. Απο τοτε βαζω με paysafecard και τραβαω κανονικα με λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κι εγώ μια από τα ίδια. Αλλά που και που προσπαθούσα να καταθέσω από Άλφα να έβλεπα αν είχε λυθεί το πρόβλημα. Τώρα βλέπω ότι μάλλον είναι εντάξει αν και δεν έχω επικοινωνήσει με την Τράπεζα. Αλλά αφού αφήνουν να κάνεις κατάθεση...

 

Επίσης, θυμάμαι ότι όταν είχα επικοινωνήσει με την Τράπεζα όταν είχε πρωτοεμφανιστεί το πρόβλημα, μου είχαν πει ότι μέχρι τουλάχιστον 28 Φεβρουαρίου δεν θα επιτρέπει τις καταθέσεις σε στοιχηματικά sites. Σε ερώτηση μου αν επιτραπεί στο μέλλον μετά τις 28 Φεβρουαρίου κάποια στιγμή, δεν μου είχαν απαντήσει. Αλλά η πρώτη τους απάντηση μού έδωσε την εντύπωση ότι κάποια στιγμή θα λυθεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 6 Μαΐου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 6 Μαΐου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Mπορεις να παρεις τηλ την Τραπεζα.

Σημειωση...απο την 1η στιγμη δεν ειχα κανενα προβλημα αναληψης. Δηλαδη απο την sportingbet προς την Αλφα σε λογαριασμο (me visa χρεωστικη) κομπλε. Το προβλημα το ειχα να βαλω λεφτα απο την Αλφα προς την sportingbet. Απο τοτε βαζω με paysafecard και τραβαω κανονικα με λογαριασμο

Ναι σωστος. Το πιο σωστο ειναι αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...