Προς το περιεχόμενο

Η Google προσθέτει διπλή επαλήθευση στοιχείων για όλους τους χρήστες της


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ηλεκτρονικό φακέλωμα είναι ο πιο σύντομος, πιο ανέξοδος και ο πιο εύκολος τρόπος να συλλέξουν πληροφορίες για το κάθε User (που καπόνια εποχή μπορούσε να μείνει και ανώνυμος) και το ωραίο είναι ότι το data-entry το κάνουμε εμείς. Μόνο με damy λογαριασμούς κρατάς την ανωνυμία σου. Τουλάχιστον με τις εταιρίες που δεν έχεις οικονομικές συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις σε σμαρτφον την εφαρμογη απλα γνωριζει και το κινητο σου με πλαγιο τροπο μιας και ολα τα δεδομενα στελνονται.(και για να μην κραξει κανιες η νοκια στα τελευταια μοντελα το κανει αυτοματα με το που βαλεις σιμ στελνει τα δεδομενα σου...)

 

Α τελεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθέτω οτι ολο αυτο γινεται για να αρχισεις να αποθηκευεις και αλλους κωδικους μεσα στο gmail. και να καταλειξεις να κανεις login στο gmail για να μπεις στο νετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσω κινητού???

ε όχι! δεν θα μάθετε όλα τα στοιχεία μου!

 

ναι γιατί δεν τα ξέρουν, αφού ότι αποθηκεύεται, στέλνεται κλπ. καταχωρείται στις βάσεις δεδομένων τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατί δεν τα ξέρουν, αφού ότι αποθηκεύεται, στέλνεται κλπ. καταχωρείται στις βάσεις δεδομένων τους..

χρησιμοποιώ άλλους περιηγητές για λόγους απορρήτου και εκτός αυτού το κινητό μου δεν το αποθηκεύω πουθενά σε σελίδα της google, βλέπουν μόνο τα mail μου και ότι θέλω να εμφανίζεται το αφήνω στο facebook...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις βλέπω την οθόνη που μου ζητάει το κινητό πατάω απλά Continue και συνεχίζει κανονικά στο gmail, η σε οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία google μπω.

Με άλλα λόγια, δεν είναι υποχρεωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η google μου έχει σπάσει τα νεύρα... Καμία φορά έχει χρειαστεί να θέλω να δημιουργήσω νέο λογαριασμό για να γραφτώ πχ κάπου(σιγά μην βάλω και το επίσημο μέιλ μου όπου να' ναι) και δεν με άφηνε να προχωρήσω χωρίς κινητό τηλέφωνο... Ε δεν γράφτηκα στο τέλος... Τώρα πλέον νομίζω στα νέα μέιλ ζητάει εναλλακτικό μέιλ... Αλλά και εκεί την πάω πλαγίως την κατασκοπεύτρα.... Επειδή μπορεί να θέλω ντε και καλά γμέιλ, φτιάχνω πρώτα ένα άλλο σε άλλη εταιρεία, της δίνω εκείνο και τελειώνω... ΠΟΛΥ σπάσιμο ρε παιδί μου.... Από τις γνωστές μόνο η Χοτμέιλ είναι νορμάλ σε αυτό το θέμα.... ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ! ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΚΕΛΩΜΑ... Google κ Facebook είναι οι σύγχρονοι μηχανισμοί φακελώματος! Αλληλοσυμπληρούμενα μέχρι αηδίας.....Δηλαδή αν το πάρουμε και αλλιώς, τώρα που μπλογκ φτιάχνεις μονο με Γμέιλ, αν ξαναγυρίσει πίσω στην τακτική να ζητάει κινητό, τότε αυτόματα όλοι οι νέοι μπλόγκερς στο μπλογκσποτ θα είναι φακελωμένοι..... Και άντε εντάξει τώρα που έχουμε Δημοκρατία στην Αμερική, αν αύριο μεθαύριο έχει καμία Δικτατορία ή αν αλλάξει το Αμερικανικό δίκαιο, τότε ο εκεί κυβερνών θα μπορέσει να απαιτήσει την Βάση Δεδομένων Όλων των Μπλόγγκερ Παγκοσμίως; Καθόλου καλά δεν πάμε μου φαίνεται σε τούτο τον πλανήτη την τελευταία δεκαετία!

 

ΟΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ Δ Η Θ Ε Ν ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ "ΑΣΦΑΛΕΙΑ"....... Από αυτούς ποιος θα μας φυλάξει όμως δεν μας έχουν πει ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν το πάρουμε και αλλιώς, τώρα που μπλογκ φτιάχνεις μονο με Γμέιλ, αν ξαναγυρίσει πίσω στην τακτική να ζητάει κινητό, τότε αυτόματα όλοι οι νέοι μπλόγκερς στο μπλογκσποτ θα είναι φακελωμένοι.

 

Πρίν λίγο καιρό άνοιξα μπλογκ (blogspot) με hotmail.Οπότε δεν χρειάζεσαι gmail.

Και επίσης υπάρχει και η wordpress και όχι μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν λίγο καιρό άνοιξα μπλογκ (blogspot) με hotmail.Οπότε δεν χρειάζεσαι gmail.

Και επίσης υπάρχει και η wordpress και όχι μόνο.

 

Αν είναι έτσι οκ!!!

 

Καλά ναι υπάρχει, απλά ο κόσμος προτιμάει από ό,τι έχω καταλάβει το μπλογκσποτ... Δεν ξέρω αν το κάνουν για λόγους ευκολίας της πλατφόρμας ή για τίποτα διαφορές στη νομοθεσία(πχ. τύπου ειδησεογραφικά μπλογκς, έχουν στη συντριπτική πλειοψηφία μπλογκσποτ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας, ψαχνοντας να βρω λύση απευθύνομαι και σε σας για βοήθεια. Έιχα ενεργοποιήσει την διπλή επαλήθευση με sms και η κάρτα του κινητού μου είναι πλέον ανενεργή -λόγω οφειλών. Δεν είχα σκεφτεί να "ενώσω" με άλλο τρόπο π.χ 2ο email τον υπάρχων λογαριασμό, και τώρα πλέον δεν έχω πρόσβαση. Δηλαδή προσπαθώ να συνδεθώ δίνοντας τα στοιχεία όνομα, κωδικό πρόσβασης αλλά δεν έχω σύνδεση κινητού πλέον και δεν λαμβάνω τον κωδικό επαλήθευσης μέσω sms. Έχω ψάξει και έχω απελπιστεί με το support foroum της google. Γνωρίζετε κάτι σχετικό ή πως μπορώ να επικοινωνήσω με την google ;

 

Καλημέρα, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρίες συνομωσίας?? χμμμμ ... κάποτε

σιγα σιγα γίνονται όλο και πιο θρασεις, δεν ειναι πια θεωρία....

 

στο χωριό μου το λένε "τον λύκο τον βλέπεις... τον ντορό ψάχνεις??..."

 

------------------------------------------------------------------------------

*Ντορός λέγεται, στη γλώσσα των κυνηγών, η οσμή που αφήνει το τριχωτό θήραμα,

βάσει αυτής της οσμής τα κυνηγόσκυλα ιχνηλάτες βρίσκουν το θήραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...