Προς το περιεχόμενο

Shameless


frenzy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

shameless-showtime-550x807.jpg

 

Πρώτα απ' όλα δεν έχω δει την βρετανική βερσιον. Ο Μέησυ δίνει ρέστα ως τελειωμένος ανσκρουπιουλους αλκοολικός, o μεγάλος γιος είναι πολύ καλός, όπως και η μικρή κόρη. Η σειρά είναι γαμάτη, οικογενειακό πρωινό με τον πατέρα λιπόθυμο στο πάτωμα της κουζίνας, ένας γιος πυρομανής, άλλος πηδάει τον εργοδότη του, η κόρη κλέβει παιδιά, γενικά επικρατεί ένα γτφ στην οικογένεια. Η σειρά παίζει με τα όρια του φυσιολογικού, καθώς την παρακολουθείς αναρωτιέσαι αν η all out αδιαφορία έχει καμιά διαφορά με την υποκριτικά συγκαλυμμένη αδιαφορία που επικρατεί σε αρκετές οικογένειες, αλλά μετά σκέφτεσαι πως η διαφορά είναι η φυλακή κι ο θάνατος. Και φυσικά μέσα σε όλα αυτά υποβόσκει το αγαπημένο αμερικάνικο θέμα της ελευθερίας της προσωπικότητας. Φαν, φαν, ΦΑΝ.

 

 

http://www.youtube.c...h?v=JQAUuqcrbXE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ζεστή ατμόσφαιρα. Σε τρελαίνει λιγάκι με τον ρυθμό που έχει. Ένας απίστευτος πανέμορφος σαματάς! Το καστ πολύ καλό όπως λέει και ο frenzy (ο γιος είναι παλικαράκι όντως). Η σειρά που περιμένω πως και πως κάθε εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο της πρώτης σεζόν και σίγουρα θα συνεχίσω στο 2ο! Εκ πρώτης όψεως είναι διασκεδαστική και ευχάριστη. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγω μόλις είδα τον πιλότο και μπορώ να πώ οτι μάλλον θα κολλήσω. 'Ασχετο αλλα η πρωταγωνίστρια τα σπάει αν και δεν της το είχα. Πίσω - μπρός όλα τα λεφτά...

 

Ένα θεματάκι μόνο. Υπότιτλους ελληνικούς έχει βρεί κανένας. Δεν με χαλάνε οι αγγλικοί αλλα θέλω να είμαι όσο πιο άνετος γίνεται και αυτό το πετυχαίνω μόνο με την μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μα πόσο γαμάτη είναι αυτή η σειρά. Όλοι οι χαρακτήρες είναι ένας κι ένας. Δεν έχει κάποια συγκεκριμένη πλοκή, μας δείχνει απλα την καθημερινότητα της οικογένειας, κάτι το οποίο μ'αρέσει αρκετά. Δεν μπορώ να ξεκολλήσω αλλα επειδή έχω διάβασμα λέω να την πέσω τώρα.

 

Απο αύριο πάλι...

 

Την συστήνω ανεπιφύλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας τα έχω πρήξει αλλα πραγματικά είναι μόνη σειρά που με κάνει να γελάω. Βαρεθήκα να βλέπω γαζοαμερικάνικα αστεία στύλ friends, big bang theory και how I met your mother (που εμένα δεν με κάνουν αν γελάω )....

 

Μιλάμε η σειρά Γ@μεί... Ευτυχώς που δεν έχουν βγεί πολλά επεισόδια γιατι το διάβασμα θα πήγαινε περίπατο.............. Thnx topic starter, σου χρωστάω μία καλή πρόταση για ταινία - σειρά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

ειναι κωμωδια και γενικα δεν τα παω καλα με το θεμα, δλδ στην πορεια με κουραζουν...το καλο με τη συγκεκριμμενη ειναι οτι ξεφευγει παρολα τα κλισε...

 

σε γενικες γραμμες τη βλεπω ευχαριστα, εχει στιγμες που με κουραζει βεβαια, αλλα και αρκετες στιγμες που με κανει και γελαω (που γενικα δεν ειναι ευκολο) οποτε τα αξιζει τα λεφτα της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθαει οτι δεν ειναι κανενα sitcom και οτι εχει δραμα. Ο Macy ειναι απο μονος του για παραδειγμα και ας σε κανει να γελας καποιες φορες.

Επιλεγει συγκεκριμενες στιγμες ποτε να ειναι αστειο και ποτε σοβαρο και ειναι spot on τις περισσοτερες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οσους αρεσε το weeds και το six feet under , θα αρεσει και το shameless και ας ειναι περισσοτερο κωμωδια απο τα προαναφερθεν(με το weeds μοιαζει αρκετα)...

 

παιζει πολυ με αντιθετα συναισθηματα σε σχεση με τους πτωταγωνιστες...δλδ εκει που λες ποσσο γαματοι ειναι, καταληγεις να τους λυπασε ή να σε εκνευριζουν με τις αυτοκαταστροφικες συμπεριφορες τους.....

 

γενικα πολυ ακραια σειρα, θα συνεχισω να τη βλεπω τωρα που εκανα catch up μεχρι τα τελευταια επεισοδεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά politically in-correct σειρά όντως, δεν είναι για όλους.

 

Έχει καλό σενάριο, πολύ καλές ερμηνείες και πάρα πολύ καλό συνδυασμό γέλιου-συγκίνησης.

 

Είμαι fan εδώ και πολύ καιρό όπως καταλάβατε B)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...