Προς το περιεχόμενο

Ποδοσφαιρο : Χομπι, επαγγελμα ή χαρτζιλικι???


nikobe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γεια σας!!

Ειμαι νεο μελος του φορουμ κι αποφασισα να ανοιξω νεο θεμα με τον τιτλο που εμφανιζεται παραπανω...Ειμαι φοιτητης στη Πατρα και παντα ψηνομουν να ασχοληθω με το ποδοσφαιρο κι επαγγελματικα αν γινεται...Σε κατι μηνες μπαινω στα 19,δεν ειναι αργα δηλαδη, κι εχω δυνατοτητες πολλες απ'οτι μου λεγανε ολοι μου οι παλιοι προπονητες...Απλα δεν ειμαι και πολυ ενημερος για το τι παιζει και για το πως μπορω να το κυνηγησω...Οποιος γνωριζει ή ενδιαφερεται να ασχοληθει με το συγκεκριμενο θεμα παρακαλω να δωσει τα φωτα του!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι την εχω πατησει γιατι δεν ειχα αρκετη ενημερωση..μικροτερος οταν εφυγα απο τις ακαδημιες πηγα με ενα φιλο μου σε μια ομαδα σε τοπικο στο πειραια...εκει ηταν αντρικο κ επειδη ερχομουν απο κατι ακαδημιες με μηνιαια συνδρομη(για χομπι δηλαδη, να αθλουμαι) δεν ηξερα τι επιπεδο υπαρχει κτλ...στις ακαδημιες προσπαθησαν να με προωθησουν αλλα δε πηγα πουθενα λογω διαβασματος...το πλανο ηταν να περασω σε καποια σχολη ετσι ωστε να μη ξερω τι να κανω μετα στη ζωη μου αν δε καθοταν το ποδοσφαιρο...που λετε εκει που πηγα με ειχαν υποτιθεται προστατευομενο...βασιζονταν σε μενα κτλ κτλ...δε το περιμενα αλλα ειδα οτι μπορουσα να ανταπεξελθω αρκετα καλα...μετα το πρωτο χρονο με ζητουσαν ομαδες απο μεγαλυτερες κατηγοριες στο τοπικο αλλα κ απο δ' εθνικη...ειχαν ακουστει κ κατι φημες περι χαιδαριου κ αιγαλεου(επαιζαν τοτε γ')...ο προπονητης ο συμφεροντολογος κ προεδρος κτλ δε με αφηναν να φυγω...(στην αρχη οταν πηγα μου ειχαν πει οτι οποτε θελω θα παρω το δελτιο μου...δεν ηξερα τιποτα κ ουτε εβαλα ορουσ ουτε τιποτα..).του εκανα φασαριες το εψαξα απο δω κ απο κει κ δε μου το εδινε με τιποτα...του εδιναν 5 παικτες η και χρηματα που δεν εμαθα ποτε ποσα ηταν αλλα τα απερριπτε ολα...κ αυτα τα εμαθα κ εκ των υστερων γιατι δεν ειχα ενημερωθει παρα μονο για μια ομαδα που με ειχε πλησιασει κ προσωπικα..ο τυπος μου ελεγε οτι θα με δωσει με επαγγελματικο συμβολαιο σε α' και β' εθνικη...βλακειεσ...ποιος θα πληρωνε επαγγελματικο συμβολαιο για 17 χρονων παιδι??μη τρελαθουμε...μη τα πολυλογω ηθελε να τα αρπαξει...κ τωρα περιμενω να παρω το δελτιο μου ελευθερας...

οποτε επανερχομαι κ λεω οτι ζηταω μια ετσι πληροφορηση,κατατοπιση κ συμβουλες για το πως θα πρεπει να κινηθω...σε τι ατομα να απευθυνθω κ πως θα προστατευτω οσο το δυνατον περισσοτερο απο τη μανια για δικα τους συμφεροντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φιλε κ γω 21 ειμαι και απορω αν μπορω να δοκιμαστω καπου οπουδηποτε πιο ψηλα τυπου β εθνικη αυτη τη στιγμη παιζω β τοπικο...αν υπαρχει δηλαδη καποια ελπιδα για επαγγελματιας αλλιω να το παρατησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...