Προς το περιεχόμενο

Νέος Φούρνος


spyrous62

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρά σε όλους!

Λοιπόν, ανακαινίζω την κουζίνα μου και θέλω να βάλω ανεξάρτητο φούρνο άνω πάγκου και ανεξάρτητες κεραμικές εστίες.

Οι κεραμικές εστίες δεν με πολυαπασχολούν τι και πως θα είναι (4 μάτια που να ζεσταίνουν θέλω :) ).

Όσον αφορά τον φούρνο όμως είμαι λίγο απαιτητικός αλλα με έχουν μπερδέψει οι πωλητές.

Θέλω φούρνο με βυθιζόμενα κουμπιά, τηλεσκοπικό μηχανισμό, και λειτουργία αέρα για μαγείρεμα 2 και άνω φαγητών ταυτόχρονα και φυσικά σε καλή τιμή :-D δεν ζητάω και πολλά.

Στους περισσότερους πωλητές που πήγα δεν ασχολήθηκαν και πολύ με τί θέλω, απλά άρχισαν να μου δείχνουν κουζίνες χωρίς να μου λένε και τίποτα για τα χαρακτηριστικά και τις επιλογές που έχω. Τέλος πάντων για να μην σας ζαλίζω κιόλας, είδα Zanussi, AEG, Electrolux, Korting, Pitsos, Bosch, Siemens. Αλλα συμπέρασμα δεν έβγαλα, οι τιμές για φούρνο και εστία ξεκινάνε απο 400€ Zanussi με 4 ματια χωρίς τηλεσκοπικό μηχανισμό, έως ~1000 κάτι Bosch και Siemens με 6 μάτια τα οπόια δεν τα θέλω αλλα μου λένε οτι πάνε πακέτο....

Νιώθω πως όλοι θέλουν απλά να μου πουλήσουν τα ακριβά πακέτα.

Zanussi και Korting που είναι φθηνές εταιρείες, είναι μάπα ή απλά έχουν καλή απόδοση/τιμή? Επίσης, έχετε να μου προτείνεται κάποιο πακέτο δοκιμασμένο και φυσικά φτηνό? δεν είμαι για >900€

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...