Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε η Release Candidate του Firefox 4


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιοι λενε μαπα τον ΙΕ9 χωρις να τον δοκιμασουν και νομιζουν οτι κανουν καλο υποστηριζοντας μια χειροτερη (κατα τη γνωμη μου) πολυεθνικη... την google.

Νταξ ρε παιδια, και εγω με chrome ειμαι τα 2 τελευταια χρονια μετα απο 4 χρονια που ειχα firefox, και 2 πιο πριν με opera, αλλα δεν εχω και την ψευδαισθηση οτι κανω και επανασταση.

Η RC IE9 ειναι οσο γρηγορη ειναι και ο chrome 10. Θα παραμεινω στον chrome λογω συνηθειας ομως και οχι αντιδρασης προς την MS, πλεον εχω συνηθησει και χωρις τα plugins του firefox... Δυστυχως... Αν θελω να δηλωσω την αντιδραση μου στο κεφαλαιο παντος θα γινει η πρωτη επιλογη μου η αλεπουδιτσα! (χαζοεπανασταση κιέτς!)

 

 

Μα εντελώς κιτς λεμε. Συμφωνώ απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έγώ ,πάντως ,τον τελευταίο μήνα ,δοκιμάστικα με όλους τους browsers και κατέβαλα μεγάλες προσπάθειες να πεισθώ

να αφήσω τον firefox και δεν τα κατάφερα.

Σε όλους κάτι βρήκα να μην ανταποκρίνεται σωστά.

Δεν έκανα μετρήσεις ταχύτητας και τέτοια ,αλλά με σφαιρική εικόνα ,όπως λέμε ,έρωτας με την πρώτη ματιά ,

FIREFOX και πάλι FIREFOX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο το τεράστιο compatibility που έχει πλέον με τις ιστοσελίδες, καθώς όλοι σχεδιάζουν πάνω σε firefox αρκεί για να τον κάνει winner για πολλά χρόνια ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι λενε μαπα τον ΙΕ9 χωρις να τον δοκιμασουν και νομιζουν οτι κανουν καλο υποστηριζοντας μια χειροτερη (κατα τη γνωμη μου) πολυεθνικη... την google.

Νταξ ρε παιδια, και εγω με chrome ειμαι τα 2 τελευταια χρονια μετα απο 4 χρονια που ειχα firefox, και 2 πιο πριν με opera, αλλα δεν εχω και την ψευδαισθηση οτι κανω και επανασταση.

Η RC IE9 ειναι οσο γρηγορη ειναι και ο chrome 10. Θα παραμεινω στον chrome λογω συνηθειας ομως και οχι αντιδρασης προς την MS, πλεον εχω συνηθησει και χωρις τα plugins του firefox... Δυστυχως... Αν θελω να δηλωσω την αντιδραση μου στο κεφαλαιο παντος θα γινει η πρωτη επιλογη μου η αλεπουδιτσα! (χαζοεπανασταση κιέτς!)

ακριβως αυτο

ψευτο-επανασταεις του κωλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσοι χρησιμοποιούν ήδη τον Firefox 4 beta, μπορούν να αναβαθμίσουν αυτόματα στην RC μέσω του Help / About Firefox. Οι υπόλοιποι μπορούν να τον κατεβάσουν από την επίσημη σελίδα λήψης της Mozilla.

 

Link.png Site: The Mozilla Blog

 

Μαλιστα.Δηλαδη οταν με το καλο βγει η τελικη εκδοση Firefox 4 εγω που αυτη τη στιγμη εχω την 3,6,15 θα μπορεσω να την εγκαταστησω απλα μεσα απο τον το help/check for updates??????¨η θα πρεπει να την κατεβασω απο του site τους?Και στη δευτερη περιπτωση με τα αγαπημενα/bookmarks που εχω ηδη τι γινετε?πως θα περαστουν στο νεο borwser?

 

sory ισως ειναι πολυ noob οι ερωτησεις μου αλλα θα το εκτιμουσα αν με διαφωτιζατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια δείτε εδώ http://people.mozilla.com/~prouget/ie9/ie9_vs_fx4.html μια σύγκριση μεταξή IE9 και firefox4 που δημοσίευσε η mozilla τον προηγούμενο μήνα για το ποιος έχει καλύτερη υποστήριξη στα web standards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα να το λέω: Mozilla is Dead...

 

Chrome και ΙΕ κάνουν πολλή Καλή δουλεια!

 

Ααααακομα κάτι: το σαφάρι που είναι :)

 

 

Maybe... This will Be Legendary!

chrome/ium ειναι ο νεος browser που ανατελει

 

σας αρεσει , δεν σας αρεσει . Ο firefox τα φαγε τα ψωμια του . Εγινε πλέον πολύ βαρυς !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.Δηλαδη οταν με το καλο βγει η τελικη εκδοση Firefox 4 εγω που αυτη τη στιγμη εχω την 3,6,15 θα μπορεσω να την εγκαταστησω απλα μεσα απο τον το help/check for updates??????¨η θα πρεπει να την κατεβασω απο του site τους?Και στη δευτερη περιπτωση με τα αγαπημενα/bookmarks που εχω ηδη τι γινετε?πως θα περαστουν στο νεο borwser?

 

sory ισως ειναι πολυ noob οι ερωτησεις μου αλλα θα το εκτιμουσα αν με διαφωτιζατε.

Θα μπορέσεις να την εγκαταστίσης κανονικά μέσα από το check for updates αλλά χωρίς να είμαι απόλητα σίγουρος το update θα είναι διαθέσιμο μετά από 1 με 2 ημέρες αφότου βγη η final οπότε αν θέλεις να την έχεις από την πρώτη ημέρα θα πρέπει να την κατεβάσης εσεί ο ίδιος.

Λογικά τα bookmarks θα τα έχεις και στον firefox 4 εαν κάνεις update. Εαν κάνεις καθαρή εγκατάσταση του 4 μπορεί να χαθούν, πάντος εσεί κράτησε αντίγραφα ασφαλείας των bookmarks σου ώστε να μην τα χάνεις ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισημη 64bit εκδοση εχει; οχι, αρα δεν ειναι και ο καλυτερος browser αυτη τη στιγμη κατα τη γνωμη μου χωρις να ειναι αυτο το μονο κριτηριο αξιολογησης μου.

 

ως 32bit ειναι ομως ο καλυτερος με διαφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισημη 64bit εκδοση εχει; οχι, αρα δεν ειναι και ο καλυτερος browser αυτη τη στιγμη κατα τη γνωμη μου χωρις να ειναι αυτο το μονο κριτηριο αξιολογησης μου.

 

και φυσικα εχει

 

activitymonitor1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί "αρπάζεστε" κάθε ένας χρησιμοποιεί τον browser που θέλει και κανένας δεν είναι ο "τέλειος" για όλους

όσο για τον IE αρνούμαι να τον δοκιμάσω και όχι δεν νομίζω ότι κάνω καμιά χαζοεπανάσταση :-( άπλα τιμωρώ μια εταιρία που χρόνια αγνοούσε τα Web Standards , οσο για τον chrome κάλος άλλα έμενα δεν μου αρέσει έχω αυτό το δικαίωμα ; (ελπίζω η θεα google να μου το επιτρέπει)

ps1.

την φράση "Ο firefox τα φάγε τα ψωμιά του" την ακούω τα τελευταία 2 χρονιά

για να δούμε.... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...