Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για τον Firefox 4


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ. Μια χαρά. Οσον αφορά το πρώτο βήμα που αφορά την εγκατάσταση του firefox 4 σε άλλο φάκελο θέλει τίποτα ιδιαίτερο. Το offline δηλαδή ?

Όχι, δε θέλει κάτι άλλο. Offline εννούσα να κάνεις την εγκατάσταση του FF 4.0 από το exe αρχείο που κατεβάζεις από το site του Firefox έχοντας κλειστό τον FF 3.6, και όχι από τη λειτουργία update του FF 3.6 (αν και νομίζω πως δεν έχει δοθεί ακόμη αυτή η δυνατότητα, τις επόμενες μέρες μάλλον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ. Το κατάφερα. Το μόνο σου λαθος ήταν :

 

5. Δημιουργείς ένα shortcut για το firefox.exe του FF 4.0 στην επιφάνεια εργασίας ή στο Start Menu ή όπου αλλού σε βολεύει τέλος πάντων. Πριν το τρέξεις, κάνεις σε αυτό δεξί κλικ, πηγαίνεις στα properties και στο πεδίο Target, αλλάζεις το παρακάτω:

 

"C:\Program Files\Mozilla Firefox 4\firefox.exe"

 

 

 

σε:

 

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p "ff4 profile"

 

 

Στο καινούριο target προσθέτεις απλά -p "ff4 profile" στο παλιό ;) Το έβαζα με το (x86) όπως το έγραψες και δεν υπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για το μπέρδεμα. Είμαι σε 64μπιτα Windows και έπρεπε να κάνω διαρκώς edits στα paths που ποστάρω για να καλύψω την περίπτωση των 32μπιτων. Το συγκεκριμένο μου ξέφυγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ψήφοι αυτή τη στιγμή είναι 18

η ώρα που γράφω αυτό το μήνυμα είναι 11

χωρίζουμε τους άσους στα δύο

προσθέτουμε τον έναν στα windows 7 (7 + 1 = 8)

και τον άλλον τον κρατάμε μόνο του

ο firefox 4 καθυστέρησε 4 μήνες (4 + 4 = 8)

όλο μαζί

1 18 8 8

(11888)

Τυχαίο? Δεν νομίζω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά. καμοιά αλλαγή στη γραμματοσειρά η στα χρώματα προτείνεις ? Μερικά όντως είναι λίγο θωλά στις ιστοσελίδες.

 

Ρύθμισε το ClearType και θα είσαι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά.....

γιατί στο command prompt.... δεν παίζει η εντολή.. firefox.exe -p ??

 

Μου ανοίγει τον ff απλά????

 

 

και με ...

 

"Γράψε λάθος. Όχι από το Command Prompt, από το Run... dialog των Windows (WinKey+R)"

 

Πάλι δεν παίζει... τι γίνεται????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ακριβώς είναι ? Στα ελληνικά τον εχω και δεν βρίσκω καμοιά επιλογή. Ευχαριστώ.

 

(Για Win7)

 

Μέσα απο τα Windows, Control Panel > Display > Adjust Cleartype. Φρόντισε να μην επιλέξεις πολύ "σκούρα" γραμματοσειρά. Παίξε λίγο με τα fonts, μέχρι να βρείς ποιό σου κάθεται καλύτερα στο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να κάνω εγώ μιά ερώτηση;; Ενεργοποίησα την επολογή ομαλής κύλησης και όλα οκ, μόνο που όταν βρίσκομαι σε κάποιο site με video, η κύληση σέρνεται! Το κάνει και σε άλλους αυτό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τωρα τον 3,6.αν το αναβαθμισω σε 4 και δε μεινω ικανοποιημενος μπορω απλα να επανελθω στον 3,6,15 εκτελωντας το αναλογο setup ξανα?η μηπως οτι οτι και αρχειο να τρεξω μετα θα μου εγκαταστησει παλι τον 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...