Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για τον Firefox 4


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού υπάρχει το πορτοκαλί κουμπί που κάνει αυτή τη δουλειά ήδη (με άλλη διάταξη όμως,αλλά έχει τις βασικότερες επιλογές του μενού)

Η γραμμή μενού έτσι κι αλλιώς μπορεί να αποκρυφθεί και να εμφανίζεται με το πάτημα του ALT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις ρυθμίσεις του πρόσθετου επιλέγουμε κάτι ? Η το αφήνουμε όπως ειναι ?

 

Τα φτιάχνεις ανάλογα με τα γούστα των ματιών σου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού υπάρχει το πορτοκαλί κουμπί που κάνει αυτή τη δουλειά ήδη (με άλλη διάταξη όμως,αλλά έχει τις βασικότερες επιλογές του μενού)

Η γραμμή μενού έτσι κι αλλιώς μπορεί να αποκρυφθεί και να εμφανίζεται με το πάτημα του ALT

 

 

1) δε το γνωριζα. τωρα το ειδα

2) δεν ειναι ωραιο και λιγοτερο λειτουργικο. δεν εχεις τα βασικα κουμπια ουτε την address bar μονο τα tabs εχεις και το πορτοκαλι κουμπι. καθε φορα πρεπει να πατας το alt. το προτιμω με το tinymenu. θα μπορουσαν να το κανουν

 

εντωμεταξυ αλλαξαν τις θεσεις στο δεξι κλικ του new tab με το new window και τωρα πρεπει να συνηθισω το πρωτο κλικ να παταω οχι το δευτερο που το εκανα μηχανικα

 

αμαν αυτοι οι ανθρωποι γιατι τα αλλαζουν ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε mac που το τρέχω είναι ένα βήμα πίσω από τον chrome καθώς τρέχει την κάρτα γραφικών συνέχεια, ενώ ο chrome στην τελευταία version τη χρησιμοποιεί μόνο όταν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να παραθέσω την παρακάτω εικόνα που νομίζω τα λέει όλα:

 

τι ειναι αυτο το *32?

 

εμενα με 12 tabs και εχω 250mb reserved. στη μνημη δε τα παει και πολυ καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι αυτο το *32?

 

εμενα με 12 tabs και εχω 250mb reserved. στη μνημη δε τα παει και πολυ καλα....

 

Νομίζω η 32biti έκδοση.

 

Edit: Με περισσότερα tabs αυξάνεται κατακόρυφα η χρήση μνήμης.Με 6 tabs ανεβαίνει στα 210 mbyte.

 

Παρόλ'αυτά καλό θα ήταν κάποιος να επιβεβαιώσει ότι σε παλαιότερες εκδόσεις χρησιμοποιούνταν μνήμη με βάση τα 200mbyte και άνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μάταια προσπαθώ εδω και ώρες να πετύχω είναι μια ομαλή μετάβαση απο τον 3.6.15 στον 4.0 (οποιοδήποτε: rc1, rc2, final), δηλαδή να ξεκινήσει και να έχει πάνω τα addons που είχα. Δεν γίνεται με κανένα θεό.

 

Επίσης ένα παλαβό: είτε σ'αυτή την προσπάθεια που λέω παραπάνω, είτε σε καθαρή εγκατάσταση σε άλλο κατάλογο, δεν πετυχαίνει καμία εγκατάσταση addons, και μιλάω για κοινά addons πχ. το adblock. Το κατεβάζει μια χαρά και κολλάει στο "installing". Μολις βάλω πισω την 3.6.15 και πετάξω το κρατημένο profile folder, ολα μια χαρά. 16 φορές δοκίμασα, τι με αλλο profile, τι με αλλο user... Εχω winxp. Παω να δοκιμάσω σε virtualbox με win7. (εδιτ:δουλεύει) :whistle:

 

 

ΑΓΓΚΚΚΚΡΡΡΡ.. Αν υποψιαστώ οτι πρέπει να καθαρίσω τελείως τον ff και να τα ξαναπεράσω ΟΛΑ απο την αρχή, προβλέπω να ζώ με την 3.6.15 όσο παει και μετά chrome... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που δεν ενθουσιάστηκα;

 

Μετά από τοοοοοσο καιρό ανάπτυξης, και τη στιγμή κυκλοφορίας του είναι υποδεέστερος των Chrome, Opera.

 

Όχι, δυστυχώς δεν με ξανακερδίζει σ' αυτή τη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...