Προς το περιεχόμενο

Η τιμή του iPad 2 στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι αυτοί που θα τρέξουν να το αγοράσουν σε αυτές τις φιλικές τιμές θα είναι και οι πρώτοι που θα σκίζουν τα ιμάτια τους για την οικονομική κρίση στην Ελλάδα και οι πρώτοι που θα φωνάζουν στα κανάλια "πεινάμε" :P

με την οικονομική κρίση είσαι off αφού επιδεινώνεται με έλειψη ρευστού στην αγορά απο τις μη αγορές,για το πεινάμε είσαι On

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο φιλος που ρωτησε για το εφαπαξ κοστος του 3g μαλλον ειχε στο μυαλο του το kindle

 

ωραια φαση ΑΛΛΑ ανοιγει μονο wikipedia και το site του amazon φυσικα. Και μονο για παγκοσμια εφ ορου ζωης 3g προσβαση στη wikipedia αξιζει τον κοπο. Αληθεια το εχει κανεις;

 

σορρυ για το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον εχεις ενα iphone στην τσεπη δεν κανει wifi Link ωστε να δουλευεις το modem του και να εχεις 3g ιντερνετ?

επισης μετα τα 16gb ποιο το νοημα του extra χωρου? θα κατεβασεις κανα BlueRay? και ας πουμε οτι θα το κατεβασεις, μεσω δικτυου δεν θα το κανεις, θα το κανεις απο το wifi του σπιτιου σου.... επομενος βαλε το σκυλι το pc να το κανει..

αφου το πηρες για δουλειες on the move... on the move δεν ειναι ακριβως το definition του Piratebay

ειναι τοσο βρεφικο το επιπεδο που θυμιζει εποχες User Τευχος 13 με δωρο δισκετα 1.44!

μετα τα 500 ευρω δεν ειναι πολλα αν το πας οτι πριν 1 χρονο ακριβως με τα ιδια χρημματα επαιρνες ...τιποτα

οχι ομως οτι GPS+3G ειναι 150 ευρω πανω στην τιμη γιατι το ZTE light κανει 300 και δεν νομιζω ολα τα υπολοιπα εξαρτηματα να κανουν ΜΟΝΟ 150 ευρω

απλα ειναι σαν το Navi της Audi που στο Α3 σαν εχτρα κανει 500 ευρω και στο Gallardo 2300, πληρωνεις το σημα ρε αδερφε και σου αρεσει!

το defacto ανωτερο λειτουργικο δεν επιασα ακομα που δεν μπορω να παρω μεσω bluetooth μια φωτογραφια αν δεν εχω κ εγω apple αλλα τελος παντων...

στο hardware τα σπαει... μου αρεσει το usb 3.0 που εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες αξιζει να δωσω το ipad μου για το ipad2?ποια ειναι η γνωμη σας;Αν εξαιρεσουμε τις καμερες, δεν προσφερει απολυτος τιποτα παραπανω απο τον προκατοχο του.. Λιγη εγκρατεια για το facelift + κατι ψιλα που προσφερει το νεο πιστευω θα ηταν πιο σοφο..

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Και μονο που γραφει στην ετικετα Ipad 2, εχει ηδη προσφερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πανάκριβο σαν Gadget γενικότερα.

Πανάκριβο και για τους μισθούς εδώ στην Ελλάδα.

 

Πανάκριβα είναι όλα τα Apple!

 

Από τη στιγμή όμως που δεν υπάρχει ανταγωνισμός, λογικό να τα πουλάει όσο θέλει.

Αντιπαθητικό μεν, λογικό δε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνετε κάτι πάρα πολύ απλό όπως να δείτε το keynote με την παρουσίασή του; Θα σας λυθούν πολλές απορίες... αξίζει...

 

Π.χ. θα ξέρατε ότι ο Α5 είναι διπλοπύρηνος και έναντι του Α4 (iPad 1) αποδίδει 2 φορές μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ και 9 φορές καλύτερα γραφικά...

 

Το iPad 2 έχει και γυροσκόπιο όπως το iPhone 4.

 

Το iPad 2 έχει δυνατότητα εγγραφής βίντεο στα 720p (και έπειτα επεξεργασίας του με το iMovie που είναι καλή φάση)

 

Το iPad 2 έχει δυνατότητα clone της εικόνας του σε τηλεόραση μέσω του HDMI αντάπτορα και αναπαραγωγή μέχρι 1080p. Clone σημαίνει ότι δεν βλέπετε μόνο τα βίντεό σας ή τις φωτογραφίες ή αν το υποστηρίζει κάποια εφαρμογή, αλλά ΌΛΕΣ τις εφαρμογές. Ό,τι βλέπεις δηλαδή στην οθόνη του, το βλέπεις και στην τηλεόραση... Καλό...

 

Το iPad 2 είναι πιο λεπτό.

 

Το iPad 2 είναι πιο ελαφρύ.

 

Ίσως υπάρχουν κι άλλα... που μου διαφεύγουν...

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως μια παραγραφος με το τι δεν εχει πρωτον, τι θα ηθελε να εχει ο χρηστης του Ipad1 και του προσφερει το 2 δευτερον και τελος γιατι εχω την αισθηση οτι το 3 ειναι οριακα 6 μηνες μακρια λογο απιστευτης αντεπιθεσης απο τον ανταγωνισμο για να μην πω το ονομα sony κ λεω ανακριβειες κ σπεκουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ...

 

επειδή είχα την τύχη να ασχολθώ και με το ipad (εδώ και πολύ καιρό το έφερε φίλος μου από αμερική) και με το iphone 4 επίσης από αμέρικα ...

 

έχω να πω ότι :

 

αν έχεις το iphone 4 δεν χρειάζεσαι το ipad ....

 

και αυτό αποτελει προσωπική άποψη ....

 

τώρα κάτι άλλα , που δεν θέλω να τα αναφέρω καν , πέρασαν και δεν ακούμπησαν ..... και φύγανε σε πέρα γαλαξίες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντεπίθεση πια είναι?

Κάποιο πλαστικό Tablet με Android να φανταστώ? B)

 

Η αντεπίθεση ποια είναι;;; :lol:

 

Αυτό που θα καλύψει πλήρως τις ανάγκες των χρηστών ipad1, ipad2, θα είναι σαφέστατα καλύτερο και φθηνότερο!!!

 

 

ipad 3 που με την παρουσίασή του θα χάσουν μόλις από 100, 200 ή και 300 ευρώ από την αξία τους τα προηγούμενα μοντέλα... :rolleyes:

 

 

Δεν ξέρω πότε θα βγει και δεν με ενδιαφέρει, αλλά ούτε και οι παραπάνω δεν το ξέρουν και τους καίει... :lol:

 

Πάντως δεν σταθήκαμε στο σημαντικότερο της είδησης που δεν είναι άλλο από το ότι η isquare έκανε δεκτές τις επιστροφές προϊόντων!!! Γεια σου ρε Μήτσο που άλλαξες την πολιτική της εταιρείας και πλέον η apple (εδώ στο Ελλάντα) δέχεται επιστροφές προϊόντων !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το πλαστικο NGP με μονο 2 πυρηνες εχτρα... συνολο 4... ιδιας κλασσης με τον Α5 και μονο 2 εχτρα grand total 4 στα γραφικα... δλδ κανε λινκ 2 ipad και οριακα αν δεν εχεις απωλειες στο μεσο μεταφορας φτανεις εκει κ εκει...

και που εισαι 500 ευρω δεν θα κανει με την καμια ετσι... 299 στα τερμα καλα του και αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικιά μου γνώμη είναι να περιμένετε κανά 2μηνο πριν πάρετε το 2άρι. αν έχετε το ipad1 είστε μια χαρά. αφού δεν έχουν βγει ακόμα προγράμματα και παιχνίδια που να εκμεταλεύοντε την ισχύ του Α5. γιατί τόσος ντόρος πια. άντε αυτοί που δεν έχουν το 1, κάναν κράτηση οκ, αλλά οι άλλοι πόσο ''γατάκια'' του μάρκετινκ είστε! έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...