Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκό ντεμπούτο για το Asus Eee Pad Transformer


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το eee pc και είναι απαράδεκτο υπερβολικά αργό...

 

surfing και κάνα you-tube με το ζόρι.

Τι σχέση εχει αυτο; Όλα τα νεα tablet που έχουν ανακοινωθεί έχουν παρόμοιο hardware. Πχ το παραπάνω ή της samsung δεν αναμένεται να έχουν σοβαρές διάφορες επιδόσεων.

 

ξέρει μήπως κανείς αν θα είναι δυνατόν να εγκαταστήσει κανείς και ένα ´κανονικό` λειτουργικο σύστημα όπως το ubuntu;

Θεωρητικά γίνεται. Μετα απο root κλπ. Υπαρχουν κάποια σχετικά project. Κάποιος που το εχει κάνει μπορει να γράψει αναλυτικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα που με χαλάει λίγο είναι ο αποθηκευτικός του χώρος. Τη στιγμή που κινείται ανάμεσα σε tab και netbook. 16 και 32 gb μου φαίνονται κάπως λίγα όταν θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα αποθηκεύω μέσα τη μουσική και τις ταινίες μου. Εξωτερικούς σκληρούς θα μπορεί να βλέπει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή στα tablet είναι απαράδεκτη. 490€ για "μισό λάπτοπ" είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Φυσικά δε θα μιλήσω για τα iPad και τις υπόλοιπες εφευρέσεις του Steve Jobs για να γίνει πλουσιότερος.

 

Εφόσον δεν υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός ακόμα στα tablet, θα τα πληρώνουμε πληρώνουν κάποιοι χρυσά. Δεν θα τους πληρώσω εγώ τα κόστη έρευνας και ανάπτυξης. Μπορώ να ζήσω και χωρίς tablet, μου αρκεί το λαπτοπ μου. Όταν πάει 200€ ειδοποιήστε με.

 

Εντάξει, και όταν εσύ πάρεις χαμπάρι ότι τα tablet ΔΕΝ είναι Laptop και ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις φρούτα με κορσέδες, τότε μας ειδοποιείς και το ξανασυζητάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευή είναι εξαιρετική και πραγματικά προσφέρει το "κάτι παραπάνω", για να το προτιμήσει κάποιος σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα. Εύγε στην Asus :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hal9000 5 μέρες πριν την επίσημη κυκλοφορία δημοσίευσα την είδηση και πολλές ώρες πριν από το πορόν νήμα τιμές και λοιπές λεπτομέρειες οπότε αυτό το νήμα έπρεπε να κλειδωθεί. Βέβαια κανείς δε σχολίασε και δεν ψήφισε στο νήμα που άνοιξα (δε τα γράφω καλά φαίνεται) οπότε δε βαριέσαι.

 

 

 

Τέλος πάντων το EeePad Transformer είναι διαθέσιμο για προπαραγγελία από το amazon.uk στις γνωστές τιμές και απ' ότι μας πληροφορεί το κατάστημα θα είναι διαθέσιμο από τις 18 του Απρίλη. Άραγε μπορεί να γίνει παραγγελία από Ελλάδα;

 

http://www.amazon.co.uk/Asus-EeePad-Transformer-Tablet-Android/dp/B004TB0EMK

 

http://www.amazon.co.uk/Asus-Transformer-Android-docking-station/dp/tech-data/B004TB0EXY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ελεος...διαβαζα τωρα το θεμα....ουτε τα στοιχειωδη για τα tablets δεν γνωριζετε....? τα συγκρινετε μερικοι με λαπτοπ....τι να πω....καραφλιασα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ελεος...διαβαζα τωρα το θεμα....ουτε τα στοιχειωδη για τα tablets δεν γνωριζετε....? τα συγκρινετε μερικοι με λαπτοπ....τι να πω....καραφλιασα....

Εσι που τα ξέρεις όλα, δε μας λες και εμάς γιατι δεν πρέπει να τα συγκρίνουμε με τα λάπτοπ; Και αν σημερα η παραπάνω σύγκριση σου προκαλεί γέλιο, περιμενε 2-3 χρόνια να δούμε αν τότε θα γελας με τα tablet ή με τα λάπτοπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ελεος...διαβαζα τωρα το θεμα....ουτε τα στοιχειωδη για τα tablets δεν γνωριζετε....? τα συγκρινετε μερικοι με λαπτοπ....τι να πω....καραφλιασα....

 

Εσι που τα ξέρεις όλα, δε μας λες και εμάς γιατι δεν πρέπει να τα συγκρίνουμε με τα λάπτοπ; Και αν σημερα η παραπάνω σύγκριση σου προκαλεί γέλιο, περιμενε 2-3 χρόνια να δούμε αν τότε θα γελας με τα tablet ή με τα λάπτοπ...

 

Και εγώ είμαι περίεργος να δω που θα πάει αυτή η κουβέντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...