Προς το περιεχόμενο

σκληρος δισκος μετα το format


gtsiolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας.θα ηθελα να μαθω αν θα μου αναγνωριζει το δισκο μετα το format που θα κανω απο windows xp se win7.Στον δικο μου παντος δεν τον αναγνωριζε τον εξωτερικο δισκο.μηπως πρεπει να εχω ανοιχτο το δισκο κατα τη διαρκεια του φορματ?τι πρεπει να κανω. ο δισκος ειναι western digital.

 

ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γράψε λίγο πιο ξεκάθαρα τι ρωτάς για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

 

Θα κάνεις format απο windows xp σε 7 και ρωτάς αν θα σου αναγνωρίζει τον εξωτερικό δίσκο μετα ή στο format απο xp σε 7 να θα σου αναγνωρίζει τον δίσκο πρίν την εγκατάσταση ? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά το ακούω αυτό πολύ κουλό μου φαίνεται. Φίλε φυσικά και θα σου τον αναγνωρίζει, εκτός αν υπάρχει κάποιο περίεργο πρόβλημα. Τα windows 7 έχουν περασμένους πάρα πολλούς drivers και οι θύρες usb σου μετά το format θα πρέπει να δουλεύουν κανονικά.

 

Αν πάλι δεν τον αναγνωρίζει (δεν έχω ιδεά τι μπορεί να φταίει), τότε το να έχεις ανοιχτό τον δίσκο κατά το format δεν θα σου το συνιστούσα. Δεν πρόκειται να έχει καμία διαφορά, άσε που μπορεί κατά λάθος να κάνεις format στον εξωτερικό και μετά κλάφτα Χαράλαμπε.

 

Αλλά σου ξαναλέω κανονικά πρέπει να σου τον αναγνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά το ακούω αυτό πολύ κουλό μου φαίνεται. Φίλε φυσικά και θα σου τον αναγνωρίζει, εκτός αν υπάρχει κάποιο περίεργο πρόβλημα. Τα windows 7 έχουν περασμένους πάρα πολλούς drivers και οι θύρες usb σου μετά το format θα πρέπει να δουλεύουν κανονικά.

 

Αν πάλι δεν τον αναγνωρίζει (δεν έχω ιδεά τι μπορεί να φταίει), τότε το να έχεις ανοιχτό τον δίσκο κατά το format δεν θα σου το συνιστούσα. Δεν πρόκειται να έχει καμία διαφορά, άσε που μπορεί κατά λάθος να κάνεις format στον εξωτερικό και μετά κλάφτα Χαράλαμπε.

 

Αλλά σου ξαναλέω κανονικά πρέπει να σου τον αναγνωρίζει.

 

συμφωνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εχεις δικαιο αλλα δεν μου τον αναγνωριζει και δεν ξερω που ευθυνεται αλλα τελος παντον ευτιχως ειναι μικρος (250gb)

εχω αλους 5 1ΤΒ και 500gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με usb τον συνδέεις σωστά; Αν τον συνδέεις με usb κοίτα με ένα flashaki αν δουλεύει η θύρα μετά το format. Αν δουλεύει κανονικά (που είναι και το πιό λογικό), τότε το πρόλημα είναι στον δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο εξωτερικός δίσκος δέχεται και πρόσθετη τροφοδοσία από USB ή από πρόσθετο τροφοδοτικό, πιθανόν να μην επαρκεί η ισχύς που παίρνει από τη USB με το καλώδιο των Data και πρέπει να τον ενισχύσεις σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο εξωτερικός δίσκος δέχεται και πρόσθετη τροφοδοσία από USB ή από πρόσθετο τροφοδοτικό, πιθανόν να μην επαρκεί η ισχύς που παίρνει από τη USB με το καλώδιο των Data και πρέπει να τον ενισχύσεις σχετικά.

 

(μετάφραση, μιας και είμαι σίγουρος πως ο ts δεν το κατάλαβε) : http://www.skroutz.gr/c/695/kalodia-usb.html?keyphrase=Y-CABLE

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...