Προς το περιεχόμενο

Το iOS 4 διατηρεί αρχείο με τις τοποθεσίες που έχει επισκεφθεί ο χρήστης


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κορυφαίο tweet από τον @falseSteveJobs τον γνωστό λογαριασμό που ειρωνεύεται τον Steve Jobs:

 

"I may not be following you on Twitter, but if you have an iPhone..."

 

έχει και μερικά ακόμα πετυχημένα.

 

Με το παρακάτω έλιωσα.

 

Don't want your iPhone to secretly track your every move? Just remove the battery. …Oh, wait.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και γω είμαι της γνώμης ότι πολύς ντόρος γίνεται για το τίποτα. Τα δεδομένα υπάρχουν αλλά είναι δικά σου. Δεν αποστέλλονται στην Apple. Κρατιούνται στο κινητό και στο pc σου. Τους λόγους δε τους γνωρίζω αλλά πραγματικά δε με απασχολεί και πολύ αφού τα δεδομένα μου μένουν στα χέρια μου. Ίσα ίσα αφού είναι δικά σου μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις υπέρ σου. Το πρόβλημα θα ήταν αν έπεφταν σε χέρια τρίτων όπου θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν εις βάρος σου.

 

Ρίξτε μια ματιά σε αυτό:

http://alexlevinson.wordpress.com/2011/04/21/3-major-issues-with-the-latest-iphone-tracking-discovery/

 

Ο τύπος είχε γράψει μέχρι και βιβλίο εγκληματολογικής ανάλυσης από το Δεκέμβρη όπου αναλύονται όλα αυτά. Δεν είναι κάτι καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όλοι είχαμε από ένα iPhone θα γινόταν και η απογραφή πιο εύκολα.

 

Ένας δορυφόρος θα μας έβρισκε αμέσως...

 

Αρχαίες τεχνολογίες τώρα, χτυπάμε πόρτες, τρώμε γλυκό του κουταλιού και ρωτάμε πόσα παιδιά έχει ο καθένας... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα αυτό για να δω τα δεδομένα μου σε android.

Μου είπε ότι δεν έχω δεδομένα γιατί έχω ανενεργή την επιλογή, "χρήση wifi και δικτύων για τον εντοπισμό θέσης".

Δεδομένου πως τα android κρατάνε ιστορικό μόνο για 50 θέσεις και διαγράφονται κάθε 24 ώρες, η εφαρμογή δεν μου βρήκε κανένα δεδομένο ακόμα και για τις στιγμές που είχε τσεκαρισμένη την επιλογή "χρήση wifi και δικτύων για τον εντοπισμό θέσης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...