Προς το περιεχόμενο

Creative Tablet ZiiO 10'' 8GB στα 259,00 €


stigmes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου ήρθε κλασικά news letter απο πλαισιο και το βρήκα πολύ ελκυστικό το εν λόγω tablet

είναι στην 2.1 , έψαξα μα δεν βρηκα και πολλά , οι πιο πολλές αναφορές είναι για το 7''

Link

post-64831-0-66381300-1303408770_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Android 2.1 και resistive screen στα €259 τέλη Απριλίου του 2011?

 

Όχι, ευχαριστώ. Αρχίζει απ'ότι βλέπω το Grande ξεστοκάρισμα αυτής της γενιάς των tablet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αλήθεια είδα το τεχνολογία X-Fi με ενσωματωμένο Audio Crystalizer και ψάρωσα λίγο, για το 7'' διάβασα οτι θα πάρει 2.2 άρα λογικά και αυτό ,

το resistive screen που το γράφει γιατί δεν το βλέπω πουθενα και τι ακριβώς σημαίνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι resistive οθόνες δεν είναι multitouch όπως είναι οι capacitive οθόνες. Π.χ. για να ζουμάρεις πατάς + και - ενώ στις capacitive αρκεί μία κίνηση των δακτύλων πάνω στην οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε λίγο υπομονή. Μέσα στο Μάϊο θα κατακλυστεί η αγορά από tablets...

 

κλασικά ήθελα κι εγώ ipad μα με ξενέρωσε αυτο το κυνηγητό για να το βρεις γιαυτό κοιτάω και προς android μεριά

το θέμα ειναι να βγουν και καλές τιμές γιατί ολες οι αξιόλογες λύσεις που έχω δει δεν πάνε κάτω απο τα 500 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το Archos 101 είναι καλύτερη περίπτωση

 

Ναι, είναι. Αλλα πλέον και αυτό θεωρείται ξεπερασμένο ειδικά στην τιμή που διατίθεται.

 

Παιδιά το Android 3.0 είναι κλάσεις ανώτερο από το Froyo 2.2 ακριβώς επειδή απευθύνεται αποκλειστικά σε tablets. Και το Archos (Όπως και τα περισσότερα tablets Που κυκλοφορούσαν μέχρι σήμερα) λόγω περιορισμένης ram ΔΕΝ αναβαθμίζεται στην έκδοση 3.0...

 

κλασικά ήθελα κι εγώ ipad μα με ξενέρωσε αυτο το κυνηγητό για να το βρεις

 

Το λειτουργικό του iPad είναι απλά πολύ μπροστά. Αν μπορείς να ζήσεις με τις ιδιοτροπίες του (No flash support, MP3 lock κ.τ.λ.) είναι μονόδρομος και πλεόν θα μπορείς να το βρεις στα καταστήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει ομως τα 499 που έχει π.χ το Acer Iconia ?

εννοείται οτι πιστεύω οτι το ipad είναι πολύ μπροστά , σε καταστήματα που ρώτησα ο ένας μου έλεγε οτι θα ερθει σε 15 μερες ( κοτσοβολος) και ο αλλος 1.5 μήνα (multirama)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει ομως τα 499 που έχει π.χ το Acer Iconia ?

 

Xωρίς να έχει παρουσιαστεί ακόμα ο ανταγωνισμός (Motorola Xoom κ.τ.λ.) όχι δεν αξίζει το 500άρικο.

 

Γι'αυτό και σου έγραψα παραπάνω ότι πρέπει να κάνει λίγο ακόμα υπομονή μέχρι να παρουσιαστούν τα πρώτα tablets με sndroid 3.0...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stigmes -- αν θες κάτι πιο portable *τώρα*, προτίμησε ένα Archos 70 από amazon.co.uk, έχουν αρκετά καλή τιμή. (Κάπου 220 ευρώ).

 

Αν πάλι

* θες 10άρι

* θες καλύτερη, πιο ολοκληρωμένη "tablet" εμπειρία

* είσαι διατεθειμένος να περιμένεις λίγο καιρό

* μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω

 

περίμενε για κάτι με Honeycomb.

 

...ή κοίτα για ipad. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτηκα το ιpad αλλά αν πάρω καλύτερα να προτιμήσω το ipad 2, επειδή ασχολουμε και με την μουσική με ενδιαφέρει παρα πολύ το GarageBand

απο την αλλη μεριά στα android tabs κοιταω το flash και την τιμή , δηλαδη τα 260 του creative θα ηταν μια χαρα :rolleyes:

 

απο θέμα μεγέθους οθόνης οποιοδήποτε πάνω απο 7 με ικανοποιεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ για το -τελειως ακυρο- αλλα αν μπορει καποιος ας απαντησει.

Τα tablets γενικα σηκωνουν κανα βαρυ προγραμμα ή μονο για ομορφια και ελαφρια πραματακια ειναι??

 

Οχι τιποτα άλλο, αλλα επειδη σκεφτομαι για netbook 13,3 αν τα ταμπλετς αντεχουν, αντεχω κ εγω μεχρι Μάιο να περιμενω για κανα καλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...