Προς το περιεχόμενο

Creative Tablet ZiiO 10'' 8GB στα 259,00 €


stigmes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σορυ για το -τελειως ακυρο- αλλα αν μπορει καποιος ας απαντησει.

Τα tablets γενικα σηκωνουν κανα βαρυ προγραμμα ή μονο για ομορφια και ελαφρια πραματακια ειναι??

 

Οχι τιποτα άλλο, αλλα επειδη σκεφτομαι για netbook 13,3 αν τα ταμπλετς αντεχουν, αντεχω κ εγω μεχρι Μάιο να περιμενω για κανα καλο...

 

οταν λες βαρια εφαρμογη σαν πια λες ? για ποιο λειτουργικο ?

κατα κορον τα tablet εχουν android λειτουργικο ενω τα netbook windows. φυσικα μερικα tablet που βγαινουν τωρα εχουν windows seven απο 500-600 ευρω και ανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για τον φιλο που ψαχνει ταμπλετα. Τα καλυτερα χαρακτηριστικα για μενα τα δινει η msi και σε σχετικα καλη τιμη σε σχεση με xoom και αλλα παρομοια. Το κακο ειναι οτι αργει ακομα κανα διμηνο αν δεν κανω λαθος. Θα βγει και με windows 7 αν σε ενδιαφερει. Οριστε και το λινκ http://www.insomnia.gr/topic/401104-msi-windpad-100-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-windpad-110-video/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτηκα το ιpad αλλά αν πάρω καλύτερα να προτιμήσω το ipad 2, επειδή ασχολουμε και με την μουσική με ενδιαφέρει παρα πολύ το GarageBand

To Garageband είναι το τελευταίο app που θα θες να τρέξεις αν ασχολείσαι με μουσική. Υπάρχουν πολύ καλύτερες εφαρμογές από Korg/Moog/IK και άλλες γνωστές εταιρίες για ότι φανταστείς. Από synthesizers μέχρι controllers, sequencers, transports, amp emulators, score readers κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Garageband είναι το τελευταίο app που θα θες να τρέξεις αν ασχολείσαι με μουσική. Υπάρχουν πολύ καλύτερες εφαρμογές από Korg/Moog/IK και άλλες γνωστές εταιρίες για ότι φανταστείς. Από synthesizers μέχρι controllers, sequencers, transports, amp emulators, score readers κλπ

ολα αυτα που αναφέρεις είναι για το ipad ? βασικά θέλω να συνδέσω την κιθάρα μου πάνω και εχω δει οτι υπάρχει αυτο εδώ Link

και μεσω του GarageBand να εχω ολες τις επιλογές με πετάλια κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο για κιθάρα είναι το irig το έχω εδώ και κάτι μήνες και πραγ άτοκα πολύ ευχαριστημένος. Με jailbreak το garage band παίζει και στο iPad 1. Υπάρχουν πολλές εφαρμογές και πίστεψε με θα παθειε πλάκα εγώ έχω καταργήσει την πεταλιερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όλες οι εφαρμογές είναι για το iPad. Ακόμα τα tablets με Android 3.0 δεν έχουν εφαρμογές. Τώρα για το adaptoράκι και εγώ έχω το iRig αλλά από ότι διαβάζω μιας και δεν είχα τη χαρά να το έχω, αυτό είναι καλύτερο.

Το Garageband παίζει και στο πρώτο iPad χωρίς Jailbreak αλλά αν θες σοβαρές καμπίνες και πετάλια θα πας προς Fender μεριά ΙΚ τα γνωστά δηλαδή. Amplitube, ampkit κ.λ.π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες βαρια εφαρμογη σαν πια λες ? για ποιο λειτουργικο ?

κατα κορον τα tablet εχουν android λειτουργικο ενω τα netbook windows. φυσικα μερικα tablet που βγαινουν τωρα εχουν windows seven απο 500-600 ευρω και ανω.

για παραδειγμα αυτο το καιρο δουλευω με το mapinfo.Θα το σηκωνει ή θα βγαλω τα ματια μου?(οχι οτι δε μου βγαινουν τωρα για τη ψηφιοποιηση...)

 

 

netbook με 13,3 οθόνη δύσκολο...

Σε πληροφορω φιλε πως εχω βρει netbook ( ή laptop-οπως θες πες το αρκει να μπαινει ιντερνετ) και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη αλλα κωλύομαι ακομα με το οικονομικο, γιατι εχω αλλα εξοδα να τακτοποιησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πληροφορω φιλε πως εχω βρει netbook ( ή laptop-οπως θες πες το αρκει να μπαινει ιντερνετ) και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη αλλα κωλύομαι ακομα με το οικονομικο, γιατι εχω αλλα εξοδα να τακτοποιησω...

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

Με τον όρο Netbook χαρακτηρίζονται οι μικροί φορητοί υπολογιστές που κυκλοφόρησαν τα τελευταία χρόνια, προσανατολισμένοι κυρίως στη χρήση διαδικτυακών εφαρμογών. Οι υπολογιστές αυτοί έχουν μικρό μέγεθος, μικρότερο από ένα φύλλο χαρτί Α4, βάρος κάτω από 1,5 κιλό. Συνήθως δεν διαθέτουν οδηγό ανάγνωσης οπτικών δίσκων. Έχουν οθόνη 8.9 ως 11 ιντσών και επεξεργαστή χαμηλής κατανάλωσης ενέργειας. Επίσης διαθέτουν ασύρματη δικτύωση και web camera. Ορισμένα μοντέλα διαθέτουν και αναγνώστη καρτών καθώς και bluetooth.

Το βασικό τους πλεονέκτημα είναι το μικρό μέγεθος και βάρος και η μεγάλη αυτονομία τους. Χρησιμοποιούν ως λειτουργικό σύστημα το Ubuntu Linux ή τα Windows XP αλλά μπορούν να υποστηρίξουν και το νέο λειτουργικό σύστημα Windows 7.

 

άλλο notebook και άλλο netbook φίλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

Με τον όρο Netbook χαρακτηρίζονται οι μικροί φορητοί υπολογιστές που κυκλοφόρησαν τα τελευταία χρόνια, προσανατολισμένοι κυρίως στη χρήση διαδικτυακών εφαρμογών. Οι υπολογιστές αυτοί έχουν μικρό μέγεθος, μικρότερο από ένα φύλλο χαρτί Α4, βάρος κάτω από 1,5 κιλό. Συνήθως δεν διαθέτουν οδηγό ανάγνωσης οπτικών δίσκων. Έχουν οθόνη 8.9 ως 11 ιντσών και επεξεργαστή χαμηλής κατανάλωσης ενέργειας. Επίσης διαθέτουν ασύρματη δικτύωση και web camera. Ορισμένα μοντέλα διαθέτουν και αναγνώστη καρτών καθώς και bluetooth.

Το βασικό τους πλεονέκτημα είναι το μικρό μέγεθος και βάρος και η μεγάλη αυτονομία τους. Χρησιμοποιούν ως λειτουργικό σύστημα το Ubuntu Linux ή τα Windows XP αλλά μπορούν να υποστηρίξουν και το νέο λειτουργικό σύστημα Windows 7.

 

άλλο notebook και άλλο netbook φίλη

OK!!!!Εκτελεστε με!!!!!! :lol: Αυτο που εχω στα υποψην ειναι 1,6 κιλά με 13,3 οθονη.Ε παραλιγο netbook.... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όλες οι εφαρμογές είναι για το iPad. Ακόμα τα tablets με Android 3.0 δεν έχουν εφαρμογές. Τώρα για το adaptoράκι και εγώ έχω το iRig αλλά από ότι διαβάζω μιας και δεν είχα τη χαρά να το έχω, αυτό είναι καλύτερο.

Το Garageband παίζει και στο πρώτο iPad χωρίς Jailbreak αλλά αν θες σοβαρές καμπίνες και πετάλια θα πας προς Fender μεριά ΙΚ τα γνωστά δηλαδή. Amplitube, ampkit κ.λ.π

Αυτό πρώτη φορά το βλέπω δε το ξέρω. Απο τα αλλά πάντως το irig είναι καλύτερο το είχα ψάξει καμποσο. Αυτό που δείχνεις συνδέεται ψηφιακά οπότε σίγουρα είναι καλύτερο αλλά και πιο ακριβό φυσικά...

Γενικά παιδιά μη το ψάχνεται το ipad είναι πολύ μπροστά και δδεν αξίζει να πετάς 300 ευρω απο δω και απο κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλεπω κανεις δεν εχει ένα καλο λογο για τα οικονομικά tablets που εχουμε δει (arhos 101, ziiΟ κλπ.) . Oλοι καταλήγουν στο παρε ένα ipad 2.

Οκ είναι πολύ μπροστά αλλα κάνει και +500€. Εχει κανείς να προτείνει κατι σε σχετικά οικονομικό tablet?…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλεπω κανεις δεν εχει ένα καλο λογο για τα οικονομικά tablets που εχουμε δει (arhos 101, ziiΟ κλπ.) . Oλοι καταλήγουν στο παρε ένα ipad 2.

Οκ είναι πολύ μπροστά αλλα κάνει και +500€. Εχει κανείς να προτείνει κατι σε σχετικά οικονομικό tablet?…

 

eγω το συγκεκριμένο το ήθελα πιο πολυ λογο τιμής για να σερφαρω πιο πολυ και παιχνιδάκια , στα 260 το θεώρησα καλή τιμή , μετά ομως μπαίνει ο δαίμονας και λες δεν δίνω λίγα(?) παραπάνω να πάρω πχ. το ipad ωστε να εχω και όλες τις εφαρμογές και όλα τα καλά που προσφέρει , πιστεύω οτι ειναι καθαρά θέμα το τι θελεις να κάνεις με την ταμπλέτα ,

εγω εχω καταλήξει οτι αν θέλεις πιο πολυ σερφαρισμα email κλπ τα φτηνά android ειναι οτι πρέπει , αν θέλεις αυτα που αναφέραμε πιο πανω και άλλα πολλά τότε ειναι μονόδρομος τα ipad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλεπω κανεις δεν εχει ένα καλο λογο για τα οικονομικά tablets που εχουμε δει (arhos 101, ziiΟ κλπ.) . Oλοι καταλήγουν στο παρε ένα ipad 2.

Οκ είναι πολύ μπροστά αλλα κάνει και +500€. Εχει κανείς να προτείνει κατι σε σχετικά οικονομικό tablet?…

Το iPad 1, μόλις κυκλοφορήσει πιο πολυ το 2 στην Ελλάδα το παλιό θα παει στα 330-350 καινούριο. Εκεί πήγε η τιμή του μόλις ήρθε το 2 αλλα μιας και κάνεις δεν ξέρει ποτέ θα ξαναερθουν κομμάτια ανέβασαν τις τιμές του iPad 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPad 1, μόλις κυκλοφορήσει πιο πολυ το 2 στην Ελλάδα το παλιό θα παει στα 330-350 καινούριο. Εκεί πήγε η τιμή του μόλις ήρθε το 2 αλλα μιας και κάνεις δεν ξέρει ποτέ θα ξαναερθουν κομμάτια ανέβασαν τις τιμές του iPad 1

στο expansys πως έχουν φερει κομμάτια? αν δεις στο site τους έλεγαν σε 10 μέρες και όντως εχουν φέρει και εχουν απόθεμα .. με ενα καπέλο 100 ευρώ που δεν εχω καταλάβει τον λόγο μιας και γενικά το expansys ειναι πιο φτηνό με τα εδω καταστήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...