Προς το περιεχόμενο

apple ipad 2 vs asus eeepad transformer , ποιο απο τα δυο?


dragonios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειαζομαι την βοηθεια σας παιδια οσον αφορα την επιλογη μεταξυ ipad2 ή asus transformer.Εχω ψαξει και διαβασει σχεδον καθε review που αφορα τις δυο συσκευες, εχω δουλεψει λιγο το ipad2 σε καταστηματα , πανω κατω ξερω τα συν και τα πλην των δυο συσκευων αλλα θα ηθελα την γνωμη σας ειδικα οσων εχουν εμπειρια χρησης για να καταληξω.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ujRcBmZSVWw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βίντεο που μας έδειξες σου δίνει από μόνο του την απάντηση στο ερώτημά σου. Το ipad2 είναι σαφέστατα καλύτερο tablet και τεχνολογικά και σε ποιότητα και σε απόκριση και σε ταχύτητα. Όλα τ''αλλα είναι αντιγραφές απλά. Αν ενδιαφέρεσαι για tablet αγορά , πάρε το ipad2. Είναι ο βασιλιάς στη κατηγορία του.

Προσωπική άποψη είναι ότι τα tablets είναι πεταμένα λεφτά. Δεν είναι ολοκληρωμένα συστήμα υπολογιστών. Είναι gadgets με περιορισμένες δυνατότητες.

 

 

Αν δεν έχεις οικονομικό θέμα, και ενδιαφέρεσαι για απλή χρήση μέσου χρήστη τότε είναι ιδανική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση σου pc_expert, αλλα ψαχνοντας βρηκα διαφορα βιντεο που το τελικο συμπερασμα διεφερε αναλογα με την προτιμηση του παρουσιαστη.Γνωριζω οτι ειναι ενα γκατζετ αλλα ειναι ιδανικο για surfing, pdf, e-mails, ταινιουλες και μουσικη και γι' άυτο ψαχνομαι , η αληθεια ειναι οτι θελω να δοκιμασω το iOS, μιας και δεν ειχα apple προιον ποτε.

Βεβαια τωρα εχω προσθεσει αλλο ενα διλημα :eek: τα δυο παραπανω ή να προτιμησω ενα ipad1 που μπορω να το βρω φτηνοτερα, και οι διαφορες με το 2 δεν ειναι μεγαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά του, και με δεδομένο της πολυ περιορισμένης χρήσης του, πιστευω και εγω πως το iPad 1 είναι η καλύτερη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι οικονομικα ανετος πας για το ipad2 αλλιως και το 1 θα σε καλυψει,προσωπικα εχω το 1 και στην αρχη σκεφτηκα να παρω το 2 αλλα στην πορεια ειπα οτι δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να το αλλαξω,θα παω στο επομενο του χρονου,για χαζολογημα στο ιντερνετ,μαιλ,φωτο,μουσικουλα μια χαρα ειναι,αντε να παιξεις και κανενα παιχνιδακι,για κατι παραπανω δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι οικονομικα ανετος πας για το ipad2 αλλιως και το 1 θα σε καλυψει,προσωπικα εχω το 1 και στην αρχη σκεφτηκα να παρω το 2 αλλα στην πορεια ειπα οτι δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να το αλλαξω,θα παω στο επομενο του χρονου,για χαζολογημα στο ιντερνετ,μαιλ,φωτο,μουσικουλα μια χαρα ειναι,αντε να παιξεις και κανενα παιχνιδακι,για κατι παραπανω δεν....

 

Για το 2το σκεφτομαι αλλα μαλλον θα παω για μεταχειρισμενο ipad1 , αν ξερει κανεισ κανενα να δινει σ στειλει ενα πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπερα παιδια και γω ειμαι ακριβως σε αυτες της δυο επιλογες και γω το θελω για ιντερνετ ταινιουλες και τετοια σκεφτομουν τοGalaxy tab αλλα τωρα ειδα και το asus και μου κινησαι την περιεργεια!!!(γτ ηδη εχω iphone και νομιζω αν παρω το ipad θα ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

 

Λοιπόν θα σκοτώσω το netbook και θα πάρω tablet. Είμαι μεταξύ αυτών των 2. Έχω δει αρκετά reviews αλλά δεν μπορώ να καταλήξω.

 

Από τη μια έχω το iphone 3g + 4 και ξέρω πως η Applε είναι πολύ μπροστά σε ότι κάνει. Απο την άλλη το asus μου φάνηκε πολύ αξιοπρεπές και μου άρεσε το docking station που έχει. Είδα εδώ οτι και το ipad 1 παραμένει μια πολύ καλή επιλογή πράγμα που το σκεφτόμουν και εγώ.

 

Γενικότερα κατά τη γνώμη σας μπορείς να δουλέψεις σε tablet? Στη δουλειά μου περισσότερο word, excel, pdf και EMAILS χρησιμοποιώ. Τίποτα απο αυτά στο cloud. Για παράδειγμα τα emails στο iphone δεν με βολεύουν καθόλου (έχω μεγάλο όγκο)

 

Περιμένω τις απόψεις σας

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...