Προς το περιεχόμενο

Η πορεία του Chrome OS ξεκινά στις 15 Ιουνίου με μεγάλους στόχους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αρκετά που θα με απωθούσαν να σκεφτώ το Chrome OS σαν επιλογή για λειτουργικό μου,1ο και καλύτερο είναι η σχέση Google+προσωπικά δεδομένα και το κλείδωμα όλου του online "life" μόνο σε μία εταιρία.

Απο τα άλλα θα ήθελα να ξέρω αν

*)Θα έχει offline player και photo viewer

*)Θα μπορώ να αποθηκεύω δεδομένα τοπικά και να τα κλειδώνω/κρυπτογραφώ/βλέπω offline

Δεν ρώτησες το βασικότερο..... :devil: Ετσι για να γελάσουμε ξανά λίγο..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Windows 8 θα τρέχει με multiboot? :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ρώτησες το βασικότερο..... :devil: Ετσι για να γελάσουμε ξανά λίγο..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Windows 8 θα τρέχει με multiboot? :-D :-D :-D :-D

Αυτό που θέλω να μάθω είναι εάν γενικά σηκώνει άλλο OS ή αν είναι χιλιοτρυπλοκλειδωμένο και θέλει phD στον προγραμματισμό για να βάλεις κάποιο άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙα να δούμε και κάτι διαφορετικό γιατί με τα windows mac kai linux παμέ με πολύ αργους ρηθμούς και το hardware ειναι μίλια μπροστά!

 

Και θα σου εκμεταλλευτει το hardware ενα cloud os?

 

Πως ακριβως θα το κανει αυτο?

 

(το "mac" δεν ειναι λειτουργικο συστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παρατηρώ να πηγαίνουμε πίσω αλλά σε ένα σκαλί πιο πάνω...

Είχαμε τους διακομιστές -> έχουμε τα νέφη

είχαμε τερματικά -> έχουμε cloud os

 

Στην ερώτηση που ακούστηκε αν δεν έχεις ίντερνετ είναι άχρηστο, και τώρα, αν δεν έχω ίντερνετ τί κάνω στο πισί μου; το καθαρίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να δω οι χρήστες του chrome OS που θα αποθηκεύουν όσα αρχεία δεν κατέχουν με νόμιμο τρόπο. Γιατί αν τα βάλουν στο σύννεφο μάλλον θα την πατήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μια ερώτηση θα κάνω: "Πόσες ώρες όταν δουλεύετε το pc χρησιμοποιείτε broswer?

 

 

καταλαβαίνετε στο μέλλον τι έχει να γίνει με τα windows όταν όλες οι εφαρμογές θα τρέχουν παντού με cloud ... ανοίγουν δρόμοι. ήδη οι σουίτες αυτοματισμού μαζί και της MS εξελίσσονται κ αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια περίεργη ιδέα καταδικασμένη σε αποτυχία. Περίμενε να Κατεβαζεις μεγάλα αρχεία office μέσω Ίντερνετ .. Παιχνίδια μέσω cloud θα παίζει; Και θέλει και πληρωμή κάθε μήνα; Άρα για Ελλαδα και καμία 100αρια άλλες χώρες το ξεχνάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλίαχ... δεν το θέλω... αν είναι να βίαζομαι να φύγω, η να πρέπει να κάνω μια δουλεία στα γρήγορα και να μου κολάει το Ιντερνετ, να έχω αργή γραμή κλπ...? Windows / MAC OS με DropBox και είναι το ίδιο....

 

Google CHROME OS - πρωσοπικά πιστέυω ενα μεγάλο FAIL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παρατηρώ να πηγαίνουμε πίσω αλλά σε ένα σκαλί πιο πάνω...

Είχαμε τους διακομιστές -> έχουμε τα νέφη

είχαμε τερματικά -> έχουμε cloud os

 

Στην ερώτηση που ακούστηκε αν δεν έχεις ίντερνετ είναι άχρηστο, και τώρα, αν δεν έχω ίντερνετ τί κάνω στο πισί μου; το καθαρίζω!

 

Πρώτον, το χρησιμοποιώ για κάποια πράγματα σχετικά με τη δουλειά μου, που δε χρειάζονται internet (office).

Πέρα από τη δουλειά , συνδέω τη βιντεοκάμερα και περνάω τα βιντεάκια και τις φωτογραφίες που τράβηξα στις διακοπές. Μετά το συνδέω στη 42άρα τηλεόραση μου και χαζεύω τα βιντεάκια, ενώ παράλληλα εκτυπώνω τις φωτογραφίες μου.

Και όλα αυτά με ένα netbook 8,9 ιντσών με ubuntu.

Αυτά όμως είναι μόνο για μένα.

Υπάρχουν και πολλά αλλα σημαντικά και ασήμαντα πράγματα που δε χρειάζονται ίντερνετ, όπως κείμενα, παρουσιάσεις, εικόνες, βίντεο, παιχνίδια, επαγγελματικές εφαρμογές κλπ.

Αυτά θα τα κάνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...