Προς το περιεχόμενο

to Prime pou skotonei ....


LuNaTiC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Τα πάντα στην 8RDA+ αποδείχτηκαν θέμα συνδυασμού. Μιλάω για τις 2 διαφορετικές revisions της μητρικής και για τις 3 του chipset.

 

A2 chipset + rev 1.0 = Απο τους πιο καλούς συνδυασμούς της Epox και μάλλον ο καλύτερος μετά απο τον τελευταίο συνδυασμό.

A2 chipset + rev 1.1 = Μάλλον η πιο μεγάλη μούφα

Α3 chipset + rev 1.1 = Όχι τα χάλια του προηγούμενου, αλλά σίγουρα όχι κάτι το εξαιρετικό

Α1 chipset + rev 1.1 = Μάλλον ο καλύτερος συνδυασμός που μπορεί να πετύχει κανείς.

 

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων αυτή η κατάταξη (δ,α,γ,β) είναι καθαρά δική μου και προέκυψε ύστερα απο παρατήρηση στα διαφορα fora του εξωτερικού. Οπότε και για να προλάβω κάποιους εξυπνάκηδες, όχι δεν το λέω αυτό επειδή τυχαίνει να έχω το συνδυασμό (α), αλλά επειδή σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει.

 

 

 

Στο θέμα τώρα, όπως είπε και ένα παλικάρι παραπάνω βάλε 11 multi και παίξε με πιο χαμηλό fsb για να δεις αν φταίει το cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ με τα μάτια μου έχω δει nb's να τελειώνουν σε Α3. Τώρα αν αυτό ΔΕΝ είναι revision αλλά κάτι άλλο, τι να σου πω ρε Piero, δεν μπορώ να δώσω αποδείξεις για τη μια ή την άλλη άποψη. Τουλάχιστον το Α1/C1 υπάρχει για το ανακοίνωσε η nvidia και πολλές απο τις κατασκευάστριες εταιρίες μητρικών ως το μόνο εγγυημένο για fsb 200.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ το κατάλαβα τι μου λες. Απλώς εννοώ οτι απο μεριάς Nvidia απο όσο ξέρω τουλάχιστον δεν υπήρξε ανακοίνωση για A2 και Α3 chipsets όπως έγινε στην περίπτωση του A1/C1 και επομένως κανείς δε θα μπορέσει να σου πει τεκμηριωμένα για τις διαφορές, αν υπάρχουν βέβαια, ανάμεσα σε αυτες τις δύο εκδόσεις του northbridge. Γι' αυτό σου είπα οτι δε μπορώ να δώσω αποδείξεις. Δε θεώρησα οτι με προκάλεσες να αποδείξω το ένα ή το άλλο don't worry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...