Προς το περιεχόμενο

TEAC DVD-R taxytita


alexandros28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικό είναι να μην έχεις διαφορά στην ταχύτητα.Teac είναι.Η διαφορά είναι ορατή στο

hacked Pio 1.3rpc1.

 

 

Δοκίμασε το δεύτερο(Αν θες να κάνεις το Teac σου PIoneer).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.aott04.dsl.pipex.com/50e2pion.zip

 

 

Το κατεβάζεις.Το ξεζιπάρεις.Ηρεμείς.Δεν κάνεις τπτ άλλο με το Computer σου.Κοιτάς μην έχει κανένας στο σπίτι "ηλεκτροβόρες" συσκευές εν λειτουργεία(σκούπες-θερμοσίφωνες-πλυντήρια-σίδερα),μόνο και μόνο για το φόβο της πεσμένης ασφάλειας.Αν πέσει το ρεύμα,πας στο μαγαζί που το αγόρασες και ζητάς την εφαρμογή της εγγύησης.Δεν έχεις ούτε cd-dvd,ούτε δισκετούλα(στο floppy).Και...

 

 

...Upgrd.bat(απ' το φάκελλο που ξεζιπάρισες).ʼστο να περπατήσει μόνο του(1.5 min),όταν σου βγάλει "o.K." τελικό μήνυμα,τότε έχεις PIO!Κάνε restart,θα δεις ότι είναι pio στην αρχική μαύρη οθόνη,βάλε έτσι για πλάκα ένα πρεσσαριστό(εμπορίου)dvd,θα δεις με το decrypter ταχύτητα ως 9x,πες μου μετά αν θα συμβιβαστείς ξανά με Teac fw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ripping με τι ταχύτητα γίνεται;

 

Εμένα το Nero(άσχετα αν δεν το χρησιμοποιώ) μου δίνει επιλογή για 2x σε δισκάκια μονής...Πρόσεξέ το όμως αυτό,πολλά no-name δεν είναι πιστοποιημένα για "overtiming" εγγραφές.Θάχεις πρόβλημα(κολλήματα-pixels κλπ).

 

Για το Rc1(hacked 1.3Pio fw),αξίζει το γεγονός ότι όλα τα 4x τα γράφει 4x και φυσικά η ταχύτητα ριπαρίσματος.

 

http://pioneerdvd.rpc1.org/DVR-105%20v1.30%20-%20RPC-1%20+%202xDVD-R%20+%2012xRip.zip

 

To hacked 1.3rpc12x4all+region free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,πέρασες το Rpc1;Λέει ότι είναι 1.30;

 

 

Εγώ,μετά από αρκετά(θα έλεγα) σουβεράκια,κατέληξα στο Pinnacle Instant Copy.Ακόμη και στα έτοιμα που έχουν κάνει άλλοι(απ' τις ανταλλαγές μου),αυτό το πρόγραμμα χρησιμοποιώ.Είναι το μόνο που έχω 100% συμβατότητα και σε παλιά players και σε x-box και σε ps2,πουθενά δεν με κρέμασε ως τώρα.Με το decrypter,σε κάθε περίπτωση,iso->read,κάνω(με daemon tools)mount στο εικονικό dvd-rom(που έχει ήδη δημιουργήσει το daemon tools) και από εκεί οδηγώ το I.C.Όταν πρόκειται για έτοιμο(4.7gb),θέλει κανα τέταρτο να το "χωνέψει",κανα πεντάλεπτο ακόμη κάτι άλλα δικά του και σε ένα τέταρτο επιπλέον(με 4x) έχω το dvd.Όταν πρόκειται για μεγαλύτερα,κάνει γύρω στις 4 ώρες(εξαρτάται από το μέγεθος και τα extra) συν το τεταρτάκι του γραψίματος.Όλα αυτά με αρχαίο PIII 1Ghz,λίγη(256) μνήμη,60άρη 5.400 WD σκληρό.Όσες φορές έχω δοκιμάσει με DVD2ONE η SHRINK(το μπλέξιμο του DVD2DVDR+Maestro+IFOEDIT+....,το απεχθάνομαι,έτσι κι αλλοιώς δεν μπορώ να ξεχωρίσω την διαφορά της ποιότητας-πρεσβυωπία εν όψει...),όσες φορές λοιπόν έχω δοκιμάσει με αυτά,έχω καταλήξει με σουβεράκια -του χιλιάρικου μιλάμε.Πότε το μέγεθος δεν χωράει,πότε η εικόνα κολλάει και θέλει "next"(στο player).

 

Αυτά από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...