Προς το περιεχόμενο

Νέα επίθεση hacker εναντίον της Sony με διαρροή προσωπικών δεδομένων των χρηστών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχιζεις και λες οτι να ναι....

 

Δηλαδη εγω που ειχα super nintendo, amiga, pc, atari lynx δεν επαιζα games ?

 

Ρε τι αλλο θα ακουσουμε απο τα προβατα της sony....

 

 

+1

 

 

 

 

Ελληνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αχ

δεν την καταλαβαινω αυτην την επιθεση ειλικρινα. ειναι μια εταιρεια που εχει μια κονσολα

αν θες αγορασε σπαστην καψτην καντην οτι θες. οι αλλοι τι σου φταινε; η εταιρια τι σου φταιει;

αυτη φταιει που εβγαλε το playstation και μας εφερε στον πολιτισμο

σε λυπαμε αν πιστευεις πως ο πολιτισμος ειναι ενα playstation...

 

τωρα ξανατρεχατε να διαγραφετε πιστωτικες....αν και πιστευω πως κυριολεκτικα χεστικε η sony για την ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι κωδικοί των λογαριασμών αποκαλύφθηκαν ως απλό κείμενο και όχι με κάποιο είδος προστασίας.

 

 

Αυτα είναι βλακίες... Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Εγω προσωπικά δεν το πιστεύω.

 

Σιγα τους Ρομπεν των Δασών... Σιγα μην είχε η Sony τους κωδικους σε plain text. Ασε που μερικοι υπέθεσαν οτι πρόκειται για πιστωτικες. Δεν υπάρχει αυτό...

 

Αφου είναι τόσο εύκολο γιατί οι ίδιοι δεν επιτίθονται στην mastercard και visa για οσα έκακαν στο wikileaks. Ας το κάνουν, ας δοκιμάσουν να βγάλουν τις πιστωτικές σε... plain text.

 

Ελεος... Καποια συμφεροντα εξυπηρετούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας το κανουν free να τελειωνει το γλεντι...

ετσι και αλλιως ποιος μαλ... θα την ξαναεμπιστευθει για να εχει μελνοντικες εισπραξεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H $ony εχει ανοιξει πολεμο με τους πελατες της εδω και χρονια με την πολιτικη της, που φετος με τα καραγκιοζιλικια που εκανε στο ps3 αφαιρωντας σε καθε fw update και ενα διαφημιζομενο feature το πληρωνει ακριβα και θα συνεχισει να το πληρωνει κατι που θα εχει αντικτυπο και στο ps4 το οποιο με αυτες τις συνθηκες θεωρω αδυνατο να κυκλοφορησει.Η προβλεψη μου λεει οτι η $ony δεν θα καταφερει ως εταιρια να επιβιωσει μεσα στο 2012 με δεδομενο και τον πακτωλο αποζημιωσεων που θα πρεπει να καταβαλει απο δικαστικες διαμαχες μεσα στο 2012.

Προσωπικα χαιρομαι για ο,τι συμβαινει (ουτε fanboy ειμαι ουτε τιποτα, απλα εχω ενα Ps3 που γουσταρω να το κανω ο,τι θελω).Καλα θα κανουν και εκει στην Apple να βλεπουν και να παραδειγματιζονται μην ερθει και η σειρα τους σιγα-σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πράγματι τελικά ίσως είναι καλύτερο να το κάνουν δωρεάν ή να το ξηλώσουν και να το ξαναφτιάξουν από την αρχή. Δε μαζεύεται πλέον με τίποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο 3ος παγκόσμιος θα γίνει στο διαδίκτυο.

Συμφψνο απολυτα με αυτο φιλε μου αν και πιστευω πως εχει αρχισει ειδη εδω και καιρο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PSX ηταν σταθμος στην ιστορια του gaming, ηταν η αλλαγη απο τα 2D σε 3D γραφικα. Οι προηγουμενες προτασεις στυλ 3DO, κατι της Panasonic κτλ ηταν της πλακας.

Και εγω προτιμουσα τα ΜΑΜΕ και το SNES αλλα ειναι γεγονος πως η ιστορια αλλαξε με το PSX.

 

Και γενικοτερα η sony ηταν μπροστα απο την εποχη της, θυμηθητε και το walkman για αρχη, με το PS2 που εφερε το DVD στα σπιτια μας, οπως και το PS3 το blue-ray.

Και ολα αυτα την εποχη που τα επιτραπεζια players κοστιζαν περιπου το 70% της κονσολας.

 

Τωρα το οτι τους κλεψανε τα δεδομενα ειναι αλλη ιστορια που δεν δικαιολογηται με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PSX ηταν σταθμος στην ιστορια του gaming, ηταν η αλλαγη απο τα 2D σε 3D γραφικα. Οι προηγουμενες προτασεις στυλ 3DO, κατι της Panasonic κτλ ηταν της πλακας.

Και εγω προτιμουσα τα ΜΑΜΕ και το SNES αλλα ειναι γεγονος πως η ιστορια αλλαξε με το PSX.

 

Και γενικοτερα η sony ηταν μπροστα απο την εποχη της, θυμηθητε και το walkman για αρχη, με το PS2 που εφερε το DVD στα σπιτια μας, οπως και το PS3 το blue-ray.

Και ολα αυτα την εποχη που τα επιτραπεζια players κοστιζαν περιπου το 70% της κονσολας.

 

Τωρα το οτι τους κλεψανε τα δεδομενα ειναι αλλη ιστορια που δεν δικαιολογηται με τιποτα

asthenoforo.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εκεί στη Sony την έχουν χάσει τη μπάλα μου φαίνεται. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά δε ρίχνουν και την τιμή του PS3 και άλλων προϊόντων της μπας και ο κόσμος συνεχίσει να ψωνίζει από αυτήν... Έλεος... Ευτυχώς που ποτέ μου δεν είχα PlayStation (και ούτε πρόκειται να πάρω μετά απ' όλα αυτά φυσικά) και ακόμα περισσότερο, νιώθω πολύ τυχερός που δεν είχα μπει να δώσω ποτέ τα στοιχεία μου στη Sony και τώρα να ψάχνομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο PSX ηταν σταθμος στην ιστορια του gaming, ηταν η αλλαγη απο τα 2D σε 3D γραφικα. Οι προηγουμενες προτασεις στυλ 3DO, κατι της Panasonic κτλ ηταν της πλακας.

Και εγω προτιμουσα τα ΜΑΜΕ και το SNES αλλα ειναι γεγονος πως η ιστορια αλλαξε με το PSX.

 

Και γενικοτερα η sony ηταν μπροστα απο την εποχη της, θυμηθητε και το walkman για αρχη, με το PS2 που εφερε το DVD στα σπιτια μας, οπως και το PS3 το blue-ray.

Και ολα αυτα την εποχη που τα επιτραπεζια players κοστιζαν περιπου το 70% της κονσολας.

 

Τωρα το οτι τους κλεψανε τα δεδομενα ειναι αλλη ιστορια που δεν δικαιολογηται με τιποτα

 

To 3D Gaming ξεκίνησε το 1991-92 (Ultima Underworld, Wolfenstein, Doom, Shadowcaster κλπ)... Οταν η Sony μπήκε στην αγορα του Gaming το Gameplay ειχε ηδη χαθει............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asthenoforo.jpg

 

Φοβερη απαντηση, μια εικονα χιλιες λεξεις γεματες επιχειριματα!

Την επομενη φορα να γραψεις καμια μαντιναδα!

 

Σε συνδιασμο μαλιστα με την υπογραφη σου, δεν περιμενω κατι καλιτερο

 

 

To 3D Gaming ξεκίνησε το 1991-92 (Ultima Underworld, Wolfenstein, Doom, Shadowcaster κλπ)... Οταν η Sony μπήκε στην αγορα του Gaming το Gameplay ειχε ηδη χαθει............

 

Εγω αναφερομουν στις κονσολες.

Σιγουρα αλλαξε το gameplay και οντως παλια ειχε αλλη αισθηση, ομως δεν μπορεις να παραβλεψεις παιχνιδια

οπως το ΤΕΚΕΝ, Resident Evil, ISS και αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερη απαντηση, μια εικονα χιλιες λεξεις γεματες επιχειριματα!

Την επομενη φορα να γραψεις καμια μαντιναδα!

 

Σε συνδιασμο μαλιστα με την υπογραφη σου, δεν περιμενω κατι καλιτερο

 

 

 

Και εγω απο τη φοβερη συνταξη,τη συνοχη των σκεψεων και τη τρομερη ορθογραφια δεν περιμενα κατι καλυτερο...αλλα οταν ενας ανθρωπος θεωρει πολιτισμο μια ηλεκτρονικη συσκευη και οι υπολοιποι προσπαθουν να κανουν συζητηση μαζι του τοτε καταλαβαινεις που εχουμε φτασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...