Προς το περιεχόμενο

Wii U: Η νέα κονσόλα βιντεοπαιχνιδιών της Nintendo έρχεται το 2012


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μονο που δεν καταλαβα ειναι αν μπορεις να παιξεις χωρις καθολου τηλεοραση κατευθιαν στο χειριστιριο

 

αφου δειχνει να παιζουν othello

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δειχνει να παιζουν othello

Εννοω παιχνιδια της κονσαλας πχ Zelda, με αλλα λογια για να παιξεις να χριαζεσαι μονο την κονσολα και ενα δισκακι και τιποτα αλλο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει πιστευω πως δημιουργησανε κατι φοβερο!Μολις κυκλοφορησει και μεχρι να την αντιγραψουν οι αλλοι δυο θα παιζει πραγματικα μονη της δεν το συζηταμε.Ειμαι απλα περιεργος να δω με ποιον τροπο θα την αντιγραψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεω ωραιο φαινεται αλλα καπου δεν με πειθει για να παιξεις δηλ τα παιχνιδια που δειχνει στην παρουσιαση θελεις 3 χειριστηρια ενα το κλασικο , το καινουριο με την οθονη το wii fit και δεν ξερω κ εγω ποσα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που δεν καταλαβα ειναι αν μπορεις να παιξεις χωρις καθολου τηλεοραση κατευθιαν στο χειριστιριο

Γίνεται να παίξεις μόνο στο χειριστήριο.

Δες στο video που και καλά θέλει να δει tv ένας και αυτός συνεχίζει στο χειριστήριο το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει πιστευω πως δημιουργησανε κατι φοβερο!Μολις κυκλοφορησει και μεχρι να την αντιγραψουν οι αλλοι δυο θα παιζει πραγματικα μονη της δεν το συζηταμε.Ειμαι απλα περιεργος να δω με ποιον τροπο θα την αντιγραψουν.

Ενταξει δεν ειναι και σιγουρο οτι θα την αντιγραψουν.Στο κατω κατω τι αντιγραφη να κανουν?Να βαλουν και αυτοι στο χειριστηριο οθονη?Εγω πιστευω οτι τοσο Χbox οσο και PS3 δεν θα αλλαξουν χειριστηρια και αλλα περιφερειακα, απλα θα προσθεσουν νεες δυνατοτητες στις κονσολες τους.Φυσικα το καινουργιο Wii θα κανει παταγο μολις βγει, αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη, τους φανατικους και εθισμενους gamers θα τους κερδισει η Sony και η Microsoft.Γενικα τα πραγματα οσον αφορα τις πωλησεις θα παραμεινουν οπως ειναι σημερα, απλα πλεον θα μιλαμε για πολυ πιο αναβαθμισμενο gameplay απο τους τρεις μεγαλους ανταγωνιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δε το περίμενα κάτι τέτοιο, είχα ακούσει για οθόνη στο χειριστήριο αλλά το σκεφτόμουν κάτι σαν συμπληρωματική οθόνη με εντολές και τέτοια.

Αυτό που είδα στο βίντεο είναι ΠΟΛΥ μπροστά. Με βάζει σε σκέψεις να αγοράσω για πρώτη φορά προϊόν της nintedo.

Τώρα το ερώτημα είναι αν το χειριστήριο είναι η κονσόλα και το κουτί κάτω από τη τηλεόραση κάνει απλό streaming ή το αντίθετο. Μάλλον το αντίθετο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 1 concept έλυσε δεκάδες προβλήματα του home entertainment.

 

ειδικά το ψάξιμο στο youtube απο το χειριστήριο και το "πέταγμα" του στην τηλεόραση, μόλις βρήκε το βίντεο που έψαχνε, πολύ χρήσιμο όταν έχεις παρέα - μεγάλη - στο σπίτι και "ψάχνεις κάτι συγκεκριμενο που δεν θυμασαι πως το λενε στο yt".

 

το μόνο που θέλει τώρα είναι applications για τη πλατφόρμα του, ένα εργαλείο για VM των android apps πχ... (βλ. βιντεοκλήσεις με skype κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα βίντεο πάντως φαίνεται ότι υποστηρίζεται και η χρήση του "παλιού" Wiimote (λογικά ανάλογα το game)

Όντως τα έσπασε η ninty αρκεί να το δώσει και σε μια >λογική< τιμή.

 

Και το κομμάτι της παρουσίασης που μου άρεσε πιο πολύ:

http://www.youtube.com/watch?v=IgxPPYYwmYs

 

Κίεμένα φίλε, αλλά μήπως πρόσεξες κάτι περίεργο? Ο Link κρατούσε το σπαθί με το δεξί χέρι (πάλι).....

Μήπως αυτό σημαίνει ότι θα υπάρχει και σπαθί-χειριστήριο; Αλλιώς γτ να μην το κάνουν πάλι αριστερόχειρα?

Είμαι βέβαιος οτί αυτή τη φορά θα υπακούει με ακρίβεια στις κινήσεις του χεριού , και όχι σαν το Twilight Princess που έκανε συνέχεια το ίδιο πράγμα!

Αναμένω κι άλλα video από το game πως και πως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι και σιγουρο οτι θα την αντιγραψουν.Στο κατω κατω τι αντιγραφη να κανουν?Να βαλουν και αυτοι στο χειριστηριο οθονη?Εγω πιστευω οτι τοσο Χbox οσο και PS3 δεν θα αλλαξουν χειριστηρια και αλλα περιφερειακα, απλα θα προσθεσουν νεες δυνατοτητες στις κονσολες τους.

Νατο αντιγραψουν οχι αλλα μπρουν να το συνδιασουν με το PS Vita !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...