Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους κατάφερα λόγω περιορισμενου διαθεσιμου χρόνου να τελειώσω το bayonetta και μόλις άρχισα το 2. Τι παιχνιδαρα είναι αυτή; Όλα έχουν βελτιωθεί και με τα γραφικά ετριβα τα μάτια μου στην αρχή. Δεν του το'χα του WiiU. Το πρώτο αν και μου άρεσε ήμουν συνέχεια σε φάση αντε να τελειώνει το ρημάδι για να ξεκινήσω το 2. Ίσως φταίει που είμαι και λίγο noobas σε τετοια παιχνίδια οπότε τα Stone awards είχαν την τιμητική τους. Το 2 μέχρι στιγμής μου φαίνεται πολύ πιο βατο για τα γούστα μου και έτσι το υπερευχαριστιεμαι. Συνηθισα κιόλας το σύστημα μάχης τόσες ώρες στο 1ο οπότε εκπαιδευτηκα καλά για την συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιτέλους κατάφερα λόγω περιορισμενου διαθεσιμου χρόνου να τελειώσω το bayonetta και μόλις άρχισα το 2. Τι παιχνιδαρα είναι αυτή; Όλα έχουν βελτιωθεί και με τα γραφικά ετριβα τα μάτια μου στην αρχή. Δεν του το'χα του WiiU. Το πρώτο αν και μου άρεσε ήμουν συνέχεια σε φάση αντε να τελειώνει το ρημάδι για να ξεκινήσω το 2. Ίσως φταίει που είμαι και λίγο noobas σε τετοια παιχνίδια οπότε τα Stone awards είχαν την τιμητική τους. Το 2 μέχρι στιγμής μου φαίνεται πολύ πιο βατο για τα γούστα μου και έτσι το υπερευχαριστιεμαι. Συνηθισα κιόλας το σύστημα μάχης τόσες ώρες στο 1ο οπότε εκπαιδευτηκα καλά για την συνέχεια.

 

Εγω που το παιζω στο δυσκολοτερο αρχικο επιπεδο που υπαρχει απο ενα σημειο και μετα εχω φαει τα stone awards με το κουταλι. Μεχρι και το τεταρτο κεφαλαιο καλα ημουν με silver/gold/platinum. Μετα...απιστευτη πτωση. Και σκεψου οτι δεν ειμαι και κανενας noob με αυτα τα παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εκανα παραγγελια το Bayonetta 2+donkey kong απο Public 79ευρω,και φαντασου οτι δεν εχω αγορασει ακομα Wii U :P

Μια απο τα ίδια, έχω έξι παιχνίδια χωρίς να έχει έρθει ακόμη η κονσόλα.. :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις ψινομουν να πω την αληθεια για το Bundle απο you γιατι εχει και controller μαζι που θα παρω σιγουρα,απλα περιμενω μηπως και μπει κανενα αλλο Bundle Με Mario ή Zelda στα 230 με 240 ετσι ωστε να μου ερθει φθηνοτερα το ολο Bundle ή εκτως αν μπει πχ Wii U premium+controller στα 240 και ετσι με τα υπολοιπα χρηματα να διαλεξω εγω τα παιχνιδια που θελω.


Θα μπορουσα να επαιρνα και το Bayonetta 2 το απλο που ειναι πιο φθηνο μιας και εχω παιξει το 1 στο Ps3 αλλα για 6-7περιπου ευρω που ειναι η διαφορα ειπα δεν γμιεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ακυρώθηκε η πρώτη παραγγελία (ηταν τo bundle με τα Super Mario και Luigi U + Nintendoland), και προχώρησα στην παραγγελία του MH3 pack, κυρίως για τον controller κι εγώ.

Τώρα έναν αντάπτορα για NGC controllers να βρώ για το Smash Bros και είμαι κομπλέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ακυρώθηκε η πρώτη παραγγελία (ηταν τo bundle με τα Super Mario και Luigi U + Nintendoland), και προχώρησα στην παραγγελία του MH3 pack, κυρίως για τον controller κι εγώ.

Τώρα έναν αντάπτορα για NGC controllers να βρώ για το Smash Bros και είμαι κομπλέ.

Δεν ξερω ρε γμτ,αναρωτιεμαι αυτο που ειπε ο Pigos αν δηλαδη θα μπει καμια προσφορα Γεναρη Φλεβαρη να κανω υπομονη,αλλιως να παω και εγω σε αυτο.Επισης σκεφτομαι οτι και το πακετο ZombiU ειχε μπει προσφορα το καλοκαιρι και απο τοτε δεν εχουμε δει κανενα Wii U Premium κατω των 260ευρω ρε γμτ.

Τελος ειναι και το γεγονος οτι ακομα και σε αγγελιες που κοιταζα τα παλικαρια εχουν ξεφυγει εντελως στις τιμες που πουλανε τα παιχνιδια ειτε Wii U ειτε Wii πραγμα που με νευριαζει αφανταστα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ατομο να πουλαει Super Mario Galaxy 17ευρω ,οταν καινουργιο εχει 20ευρω και Used 10!!Αλλος εχτες πουλαγε το Top spin used 21ευρω και καινουργιο ειχε 19.....

 

Δεν εχω βεβαια κοιταξει και απο εξωτερικο μπας εχουν καμια καλη προσφορα σε Wii U bundle...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να βγάλουν κάτι σε προσφορά, θα είναι κάποιο αξιόλογο bundle..?

Τελευταία οτι βγαίνει (προσωπικά) μου φαίνεται εντελώς αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να πονταρω οτι οπως εγινε και στο ZombiU πακετο το ριξανε στα 240ευρω για να ξεστοκαρουνε.Επομενο μακαρι να ειναι το Bundle με το Zelda να το ριξουν σε κανενα 240-250ρι(ετσι ωστε να βγει και αυτο στα 300περιπου με controller).


Παντως απο Amazon es,it,de που κοιταξα ολα βγαινουν ακριβοτερα απο Ελλαδα εκτως του Αγγλικου που εχει καποιες ενδιαφερουσες τιμες http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_pg_1?rh=n%3A300703%2Cn%3A676171011%2Ck%3Awii+u+pack+%2Bcontroller&keywords=wii+u+pack+%2Bcontroller&ie=UTF8&qid=1420585938.Πιο χαρακτηριστικη ειναι η διαφορα των μολις 10λιρων μεταξυ Wii U basic και Premium. Επισης το πακετο με το Mario kart πρεπει να βγαινει φθηνοτερα απο Ελλαδα.


Και επισης δεν καταλαβαινω την λογικη των καταστηματων να μην βγαλουν ενα Wii U Bundle ειτε με Mario kart ειτε με το Bros +controller και να το προωθησουν σαν τα Ps4 με το Pro.... Πηγαν ολα και μου βγαλανε το Basic με το Bros ξεφρακωτο...


Ασχετο αλλα ξερουμε ποτε θα καταργηθουν οι φιγουρες Amiibo για να βγει η δευτερη φουρνια??Σκεφτομαι να αγορασω κανα 2 ακομα(Mario,Link αν και ακουω οτι του Link ειναι χαλια).Κριμα που δεν βγαλανε καποιο εκπτωτικο αν αγοραζες πολλες φιγουρες μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκες στο τριπάκι ε? :P

Εγώ για την ώρα έχω τον Mario απο την Special Edition του Smash Bros, και δε νομίζω να πάρω κάποια άλλη (ίσως την Samus μόνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Wind Waker, μεγάλη παιχνιδάρα αν και με χάλασαν κάποιες έντονες πτώσεις fps που είχε σε κάποια σημεία. Αν και δεν είμαι "ειδικός" στη σειρά Zelda(είναι το 4ο που παίζω) μπορώ να πω ότι το Skyward Sword μου άρεσε περισσότερο. Πάντως αυτό το "σκοτεινό" που μου βγάζουν τα Zelda δεν μου το βγάζει κανένα άλλος τίτλος. Το επόμενο παιχνίδι της σειράς που θα παίξω είναι το Twilight Princess.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ειμαι νεος κατοχος της κονσολας και εχω μια απορια. Μπορω με καποιο τροπο να δημιουργησω αμερικανικο λογαριασμο eshop απο PAL κονσολα? Για να αγοραζω τα παιχνιδια φθηνοτερα λογω νομισματος.

Επισης θελω να αγορασω ενα pc monitor full hd me hdmi και να το συνδεσω. Θα εχω καλη εικονα?η θαχω τπτ προβληματα συμβατοτητας?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κατάφερα λόγω περιορισμενου διαθεσιμου χρόνου να τελειώσω το bayonetta και μόλις άρχισα το 2. Τι παιχνιδαρα είναι αυτή; Όλα έχουν βελτιωθεί και με τα γραφικά ετριβα τα μάτια μου στην αρχή. Δεν του το'χα του WiiU. Το πρώτο αν και μου άρεσε ήμουν συνέχεια σε φάση αντε να τελειώνει το ρημάδι για να ξεκινήσω το 2. Ίσως φταίει που είμαι και λίγο noobas σε τετοια παιχνίδια οπότε τα Stone awards είχαν την τιμητική τους. Το 2 μέχρι στιγμής μου φαίνεται πολύ πιο βατο για τα γούστα μου και έτσι το υπερευχαριστιεμαι. Συνηθισα κιόλας το σύστημα μάχης τόσες ώρες στο 1ο οπότε εκπαιδευτηκα καλά για την συνέχεια.

Εχω την εντύπωση οτι ρίξανε τη δυσκολία στο 2. Εκει που στο 1 ήμουν όλο θανάτους και stone, στο 2 δεν πέθαινα καν. Ετσι το έπαιξα στο Hard. Για την ακρίβεια καλύτερη διαρύθμιση των δυσκολιών πιστεύω οτι έκαναν γιατι το normal του 1 ηταν πολύ δύσκολο και να το παίξεις σε χαμηλότερη δυσκολία ηταν ξενέρα γιατι έκανε κινήσεις μόνο του..

 

Ρε παιδια θα καταργηθούν τα amiibo τελικά? Καλά χαζοί είναι? Ντε και καλά να ξεφραγκιαστούμαι τώρα. Προσπαθώ να αοράζω ένα το μήνα και έχουν μείναι κανα 2 που θέλω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια επεσε στα χερια μου ενα wii αυτες τις μερες,εγω εχω πσ3 και εχω παιξει τα περισσοτερα γκειμς που θελω εκτος απο μερικα αποκλειστικα,ηθελα ανεκαθεν να δοκιμασω τα zelda skysword-xenoblade chronicles και καποια αλλα,μερικα  ομως εχουν βγει για το wii u, λειτουργουν και στο wii??μην τα αγορασω τζαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...