Προς το περιεχόμενο

Tablet ή netbook ;


lebron15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,απο οτι καταλάβατε σκέφτομαι να προβώ στην αγορά ενός φορητού υπολογιστή και δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να κοιτάζω σε netbooks ή σε tablets. O υπολογιστής ουσιαστικά θα είναι ο δεύτερος μου άρα θέλω κάτι φθηνό στην χειρότερη μέχρι 400ε. Με ενδιαφέρει στον υπολογιστή να είναι σχετικα γρήγορος,δε με ενδιάφερει να παίζω παιχνίδια και να τρέχω βαριές εφαρμογές αλλα θέλω οπωσδήποτε όταν ανοίγω πολλά παράθυρα για παράδειγμα να μην μου κολλάει γιατί με την υπομονή δεν τα πάω και τόσο καλα.

 

Επίσης στα tablets βλέπω ότι παίζουν πολλά με λειτουργικο android,είναι καλό το συγκεκριμένο; Ή μήπως είναι καλυτερα να βρω κάποιο με windows,σε περιπτωση που κανω βήμα για ipad αν και δεν το κόβω θα με βολεύει να κανω εργασίες κλπ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπομονη και netbook πανε μαζι!

Περιμενε να ερθει καποιο βασισμενο στη πλατφορμα Brazos της AMD. (Αληθεια, εχουν ερθει τετοια ή ακομα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα αν θες μόνο για internet κλπ προτείνω tablet.

αν θες να κάνεις και τίποτα εργασίες πάρε καλύτερα netbook.

προσωπικά λόγω επιδόσεων (κυρίως) οθόνης δεν θα επιχειρούσα να εργαστώ σε netbook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για netbook παω τελικα αλλα μπορω να δωσω μεχρι 300 και αυτα θα τα δωσω με δοσεις,ποιο θεωρειτε καλυτερο απο αυτα που εχει το multirama και ο κωτσοβολος μεχρι τα 300ε; Εχω αυτον τον περιορισμο λογω περιοχης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για netbook παω τελικα αλλα μπορω να δωσω μεχρι 300 και αυτα θα τα δωσω με δοσεις,ποιο θεωρειτε καλυτερο απο αυτα που εχει το multirama και ο κωτσοβολος μεχρι τα 300ε; Εχω αυτον τον περιορισμο λογω περιοχης!

 

Aν μπορεις δωσε + 50 ευρω απο τον προυπολογισμο σου,και παρε ενα notebook,η μικρη οθόνη των netbooks ειναι κουραστικη,και αφετερου εχουν πολυ ανισχυρους επεξεργαστες.

 

http://www.skroutz.gr/s/321684/Lenovo-G550L-1-T4500.html

 

http://www.skroutz.gr/s/285655/HP-Compaq-Presario-CQ56-150ev-sv.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, ποτέ δε κατάλαβα όσους μπορούν να δουλέψουν με netbook. Το tablet είναι οκ αν δε θες να γράφεις και πολύ, παρά να το χρησιμοποιείς σαν e book για να διαβάζεις και να κάνεις browsing. Αν θες και να γράφεις, το πιο καλό που έχεις να κάνεις είναι ένα Notebook για να μπορείς να κάνεις και τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο εχετε παιδια δε λεω... αλλα οπως ειπα πιο πανω θα ειναι ο δευτερος υπολογιστης μου αρα δε με νοιαζουν και τοσο οι επιδοσεις αρκει να μην γινεται εκνευριστικο και επειδη λεφτα δεν υπαρχουν μπορω να δωσω μεχρι 300,οποια προταση με περιορισμο τα παραπανω μαγαζια ειναι δεκτη,ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελω να τρεξω κατι βαρυ η να παιξω κανα παιχνιδι εχω υπολογιστη,τον θελω ΑΚΡΙΒΩΣ για τους λογους που ανεφερες αδερφε αλλα δεν θελω να ανοιγω 4 καρτελες του chrome και ενα office και να μου κολλαει γιατι με την υπομονη εχω τσακωθει ειδικα αν εχω δωσει και λεφτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...