Προς το περιεχόμενο

ΗΠΑ: Ιnternet με οπτική ίνα και 1Gbps ταχύτητα στα $70/μήνα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα το οτι η τιμη του 1,5 Mbit ειναι τοσο υψηλη σχετικα δεν εντυπωσιασε κανεναν? Και ο πιο ακριβος παροχος στην ελλαδα καλυτερη τιμη εχει για μεγαλυτερη ταχυτητα.

 

Απο κει και περα, τα Gbit (ακομα και 100Mbit) ειναι για αυτους που θελουν HD περιεχομενο σε streaming. Για ολους τους αλλους οι "χαμηλες" DSL ταχυτητες μια χαρα ειναι για τα προσεχη χρονια για Online games, radio, youtube, και downloads ακομα αμα δεν εισαι ανυπομονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα το vdsl2 λογικα μεστο 2011 δε 8α λειτουργει? εμενα κατο απο το σπιτι μου εδω και 3 μηνες εχουνε περασει οπτικες ινες.
δεν εχει γινει καποια ανακοινωση ακομη,αν και μερικοι απο εδω μεσα ( λεγε με VDSLman) ειναι στο πιλοτικο του οτε για το VDSL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια, συγγνώμη κιόλας, αλλά τι λέτε? Στην σήμερον ημέρα η μέγιστη ταχύτητα που μας δίνουν οι πάροχοι σε ADSL είναι 24mbps. Και που έχουμε λοιπόν 24mbps τα πιάνουμε? Δεν υπάρχει καμιά εταιρεία που να μας δίνει το μέγιστο σε αυτό που προσφέρει. Οπότε μέχρι να φτιάξουν τις υπάρχον συνδέσεις θα περάσει πολύ καιρός. Επίσης θα πρέπει να περάσουν οπτικές ίνες, κάτι που είναι πολυδάπανο και αδύνατο, βάση της οικονομικής μας κατάστασης. Οπότε ξεχάστε αυτές τις συνδέσεις για αρκετά χρόνια στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το οτι η τιμη του 1,5 Mbit ειναι τοσο υψηλη σχετικα δεν εντυπωσιασε κανεναν? Και ο πιο ακριβος παροχος στην ελλαδα καλυτερη τιμη εχει για μεγαλυτερη ταχυτητα.

 

Απο κει και περα, τα Gbit (ακομα και 100Mbit) ειναι για αυτους που θελουν HD περιεχομενο σε streaming. Για ολους τους αλλους οι "χαμηλες" DSL ταχυτητες μια χαρα ειναι για τα προσεχη χρονια για Online games, radio, youtube, και downloads ακομα αμα δεν εισαι ανυπομονος

ειναι για dsl αυτο

απ οτι ξερω εκει παιζει πολυ cable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικά αναφέρεται ότι το πακέτο ταχύτητας της 1.5Mbps κοστολογείται στα $40 δολάρια. Πλέον με λιγότερο από το διπλάσιο κόστος η προσφερόμενη ταχύτητα είναι 600 φορές πιο γρήγορη.

 

Δηλαδη στο US μεχρι τωρα πληρωνανε 40 δολαρια για να εχουν ΜΑΧ 1,5mbps? Ελπιζω τουλαχιστον να το πιανανε!! Αυτο παντως ειναι ενθαρρυντικο..

Επισης, μη νομιζει κανεις οτι αυτοι θα κατεβαζουν με 1Gbps... Για p2p download θα ειναι σαν μια καλη vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα η αμερικη δεν τα παει καλα στο ινετ.βλεπω υψηλες τιμες(ακομη και συγκριση με μας) περα απο το συγκεκριμενο concept.

http://www.comcast.com/Corporate/Learn/HighSpeedInternet/highspeedinternet.html?

http://www.att.com/u-verse/explore/internet-landing.jsp?fbid=pzwNzeHK6DY

το καλο ειναι οτι επειδη εχουν cable tv παιζει να αλλαξουν καλωδια και μπορει να φτασουν στο μελλον4,5gbps αντι για αλλαγη σε οπτικη..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μπορεί κάποιος με σοβαρότητα να μου πει σε τι θα εξυπηρετήσει μια τέτοια σύνδεση έναν μέσο οικιακό χρήστη;Γιατί πέρα από το γαμάουα του πράγματος δε βρίσκω κάποια άλλη πρακτική χρησιμότητα.Εκτός κι αν είμαι τόσο ποταπός που βολεύομαι με λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μπορεί κάποιος με σοβαρότητα να μου πει σε τι θα εξυπηρετήσει μια τέτοια σύνδεση έναν μέσο οικιακό χρήστη;Γιατί πέρα από το γαμάουα του πράγματος δε βρίσκω κάποια άλλη πρακτική χρησιμότητα.Εκτός κι αν είμαι τόσο ποταπός που βολεύομαι με λίγα.

Χμμμμ,μαλιστα.Το να κατεβασεις με 100 mbit το δευτερολεπτο[τοσα ειναι τα 1gb],δεν ειναι καλο?Μια ταινια 700 mbyte σε ποση ωρα θα την κατεβαζει?Σε 10 δευτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταστητε τωρα internet ε

θα παιζουν 10 βιντεακια στο Youtube χωρις να κολανε, θα κατεβαζουν, θα εχουν 2-3 live stream ανοιχτα

ενω θα κανουν host sto skype με 30 ατομα παιζοντας mw2 στο οποιο θα ειναι παλι host εκει

θα γινονται και αλλα πραγματα αλλα δεν τα λεω γιατι μετα θα πρεπει να φυγουμε κατευθειαν για αμερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 100mbps είναι υπέρ-αρκετά. 1Gbit το θεωρώ υπερβολή.

 

Απο κει και περα, τα Gbit (ακομα και 100Mbit) ειναι για αυτους που θελουν HD περιεχομενο σε streaming. Για ολους τους αλλους οι "χαμηλες" DSL ταχυτητες μια χαρα ειναι για τα προσεχη χρονια για Online games, radio, youtube, και downloads ακομα αμα δεν εισαι ανυπομονος

 

HD περιεχόμενο σε streaming με bandwidth πάνω απο 3-4mbps αποκλείεται να βρείς, όπως καταλαβαίνεις λοιπόν μια απλή 24άρα γραμμή αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...