Προς το περιεχόμενο

Μαγαζιά Blues ή Jazz στη Θεσσαλονίκη?


menostospitimou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ' αυτό δεν έχω ακούσει ποτέ άμπιεντ η αλήθεια είναι, αλλά σε γενικές γραμμές παίζει από σαηκομπίλι μέχρι νταμπ οπότε δεν το αποκλείω κιόλας. Στη Στοά -που βρίσκεται σε διπλανή στοά κοντά στην αριστοτέλους- ίσως είναι πιθανότερο. Το έλβις είναι στη βαλαωρίτου και ο θερμαϊκός στην παραλία, στο κομμάτι αυτής ανάμεσα σε αγίας σοφίας και αριστοτέλους. Πέρα από αυτά τα δυο, αυτό που ζητάς παίζει και στο ρέζιντεντς (στη στρατηγού καλλάρη) ίσως και σε άλλα που δεν μου έρχονται τώρα, αλλά όχι σε καθημερινή βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ο τίτλος είναι λάθος πάντως. Αυτή η μουσική δεν έχει σχέση ούτε με Blues ούτε με Jazz. Καλό είναι να τον αλλάξεις γιατί ήμουν έτοιμος να προτείνω άσχετα πράγματα με αυτά που ψάχνεις (δηλαδή μαγαζιά που παίζουν Blues και Jazz :-))

Για κανονικη blues δηλ (Nina Simone , bb king , albert king και τα σχετικα ) τι εχεις να προτεινεις? (θεσσαλονικη παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για jazzιες (απο piano jazz, μεχρι nu-jazz / jazz με ηλεκτρονικα στοιχεια τυπου Parov Stelar κλπ) πολυ ομορφο μαγαζακι ειναι το Mr. Jones στη ναβαρινου, οπως την κατεβαινεις στο δεξι χερι ενα γωνιακο με μια αλλη καφετερια που λεγεται μπαρακας αν θυμαμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανονικη blues δηλ (Nina Simone , bb king , albert king και τα σχετικα ) τι εχεις να προτεινεις? (θεσσαλονικη παντα)

 

1,5 χρόνο μετά δεν ξέρω τι γίνεται. Δεν πολυβγαίνω κιόλας. Κάποτε πηγαίναμε στο Malt and Jazz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για jazzιες (απο piano jazz, μεχρι nu-jazz / jazz με ηλεκτρονικα στοιχεια τυπου Parov Stelar κλπ) πολυ ομορφο μαγαζακι ειναι το Mr. Jones στη ναβαρινου, οπως την κατεβαινεις στο δεξι χερι ενα γωνιακο με μια αλλη καφετερια που λεγεται μπαρακας αν θυμαμαι καλα

Ευχαριστω παρα πολυ για την υποδειξη αλλα ψαχνω περισσοτερο blues ισως καποιο μαγαζι που να παιζει κατι στα κυβικα του Tony Bennett λ.χ. και με την αντιστοιχη ατμοσφαιρα.

1,5 χρόνο μετά δεν ξέρω τι γίνεται. Δεν πολυβγαίνω κιόλας. Κάποτε πηγαίναμε στο Malt and Jazz.

Απ οτι ειδα κατι βιντεακια στο youtube το Malt and Jazz παιζει πολυ ροκ μηπως υπαρχει κατι αλλο;

(Δεν πειραζει να ειναι και κυριλε)

Επεξ/σία από MASTORAS1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω. Δεν ακούω τέτοια μουσική. Ακούω, όμως, Jazz και Blues και δεν είναι αυτό.

 

Μάλλον στο pop κατηγοριοποιείται. Αλλά κάποιος που ξέρει θα πρέπει να μας πει και την υποκατηγορία.

 

νομιζω οτι αυτα κατατασσονται στην ambient...

 

http://www.youtube.com/watch?v=DTXw7H1h0Xs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδες ψαχνοντας το ιντερνετ βρηκα αυτο http://www.stigmap.gr/view71663-the-blues-bar-thessaloniki-kentro-thes-nikis.html ως blues bar , εχει παει κανεις ξερει αν οντως παιζει αμιγως blues ή εχει απλα το ονομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δεν ξέρω. Δεν ακούω τέτοια μουσική. Ακούω, όμως, Jazz και Blues και δεν είναι αυτό.

 

Μάλλον στο pop κατηγοριοποιείται. Αλλά κάποιος που ξέρει θα πρέπει να μας πει και την υποκατηγορία.

Μπορεις να μου προτεινεις μαγιαζια που οντως παιζουν blues ή jazz στην Θεσσαλονικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου προτεινεις μαγιαζια που οντως παιζουν blues ή jazz στην Θεσσαλονικη;

Δυστυχώς όχι, καθώς δεν ζω πια στη Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δεν ξέρω για μαγαζιά αλλά όπου ακούσετε να εμφανίζεται η Natassa Mare Moumtzidou θα έχετε μια αξέχαστη jazz εμπειρία που πρόσφατα συνδυάζει ρεμπέτικο και παραδοσιακή ελληνική μουσική σε έναν μαγικό συνδυασμό με εξαιρετικά αυτοσχεδιαστικά στοιχεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...