Προς το περιεχόμενο

Galaxy s:απο 2.3.4 custom σε official 2.2


cupraman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω ενα galaxy s με miui 2.3.4 custom φυσικα και θελω να το παω σε stock εκδοση ελληνικη(νομιζω froyo 2.2)...θα ηθελα να με βοηθησετε λεγοντας μου τα βηματα που πρεπει να κανω αλλα και τ χρειαζομαι!!!Ευχαριστω πολυ!!!

 

υ.γ. ειμαι λιγο ασχετος με το "hack" στα android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχω ενα galaxy s με miui 2.3.4 custom φυσικα και θελω να το παω σε stock εκδοση ελληνικη(νομιζω froyo 2.2)...θα ηθελα να με βοηθησετε λεγοντας μου τα βηματα που πρεπει να κανω αλλα και τ χρειαζομαι!!!Ευχαριστω πολυ!!!

 

υ.γ. ειμαι λιγο ασχετος με το "hack" στα android

 

 

Την MIUI πως την πέρασες;

Πες μας τα βήματα αν θες.

 

Μόλις φτάσεις στο βήμα που φλασάρεις πυρήνα με CWM μέσω ODIN εκεί σταματάς

και αντί μόνο για kernel θα φλασάρεις καινούρια από samfirmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αγορασα απο εδω απο ενα παιδι...και θελω να περασω την επισημη ελληνικη εκδοση αλλα και stock rom μιας και θα βγει επισημη 2.3.3 απο την samsung hellas...μπορεις να με βοηθησεις με τα βηματα?

 

θελω να βαλω την 2.1 eclair μιας και εχει τους bootloaders και απο εκει κανω αναβθμιση μεσω kies την 2.2. δν εχω προβλημα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν ξέρω ποιά εισαγωγή Galaxy S έχεις.

Δηλαδή αν το πήρες από Vodafone,Cosmote,Wind ή κάποιο άλλο εισαγωγέα.

Εγώ το πήρα από Saturn και όταν πήρε επίσημα Froyo είχα την JPH.

Από όσο θυμάμαι το κινητό είχε αρχικα την JM5(2.1-update1 Eclair)

μετά μέσω Kies πήρε κανονικά την JPH(2.2 Froyo)

και μετά ο χαμός...

 

Αν θες να έρθεις σε stock κατάσταση βάλε την τελευταία 2.3.4 (JVQ) στην οποία μπορείς να περάσεις ελληνικό swype

και ελληνικό samsung keyboard.

Με το που βγεί η επίσημη ελληνική 2.3.3 θα την τσιμπήσεις από samfirmware και θα την περάσεις κανονικότατα.

 

Αν επιμένεις να γύρισεις σε ελληνική επίσημη, ρώτα το παλικάρι από που αγόρασε το Galaxy S μπας και βγάλουμε άκρη για το ποιά ROM

πρέπει να του φορέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιδι μου ειπε οτι το πηρε απο την wind αλλα δν ηταν κλειδωμενο απο την εταιρεια(αυτος ειχε vodafone και εγω τωρα εχω whats up)παιζει ρολο απο ποια εταιρεια το πηρε μιας και δν ηταν κλειδωμενο το κινητο απο αυτην?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρώτησα για να δούμε ποιά official 2.1 να περάσεις ώστε να συνάδει με την απόδειξη αγοράς/εγγύηση.

No worries.

Θα το κοιτάξω και αν δεν με έχει προλάβει κάποιος άλλος (βλ. Storm/Karmen) θα σου απαντήσω μέχρι το βράδυ για το ποιά ROM θα περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...