Προς το περιεχόμενο

H Mozilla ετοιμάζει λειτουργικό σύστημα στο cloud για φορητές συσκευές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο ποτε ενας web browser θεωρειται λειτουργικο συστημα , οεο ?

 

Γι'αυτο τον λένε shell (στο link που έδωσα παραπάνω), γιατι και σαν shell θα είναι. Δεν πρόκειται για browser με την κλασσική έννοια, τον αλλάζω και βάζω άλλο.. :whistle:

 

Λειτουργικό το λένε γιατι δεν θα πατήσουν πάνω σε έτοιμη linux διανομή, θα "μοντάρουν" δικό τους πακέτο. Αν αρχίσουν τα kernel, shell κτλ θα χτυπήσει tilt ο κόσμος που διαβάζει, η είδηση απευθύνεται και σε μη εξειδικευμένο κοινό.

 

Δεν βλέπω κάτι κακό, στην προσπάθεια της mozilla και της google.

Οποιος θέλει συνεχίζει με το ubuntu του, δεν καταργήθηκε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κάτι κακό, στην προσπάθεια της mozilla και της google.

Οποιος θέλει συνεχίζει με το Arch του, δεν καταργήθηκε... :P

 

fixed :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σορυ για το fully offtopic, αλλα, αυτο μπορω να το βαλω σε οποιδηποτε touch screen phone? Στο NOKIA 5230 μου μπορω να το βαλω? Φωραει Symbian S60V5

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ για το fully offtopic, αλλα, αυτο μπορω να το βαλω σε οποιδηποτε touch screen phone? Στο NOKIA 5230 μου μπορω να το βαλω? Φωραει Symbian S60V5

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

It is aimed at touchscreen based handheld UMPC devices with 7-9" screens

 

Απ'οτι καταλαβα οχι δεν μπορεις να το βαλεις στο 5230 λογω του οτι προοριζεται για οθονες 7 με 9 ιντσες!Δεν το λεω σιγουρα απλα εγω αυτο καταλαβα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It is aimed at touchscreen based handheld UMPC devices with 7-9" screens

 

Απ'οτι καταλαβα οχι δεν μπορεις να το βαλεις στο 5230 λογω του οτι προοριζεται για οθονες 7 με 9 ιντσες!Δεν το λεω σιγουρα απλα εγω αυτο καταλαβα!

 

Ποιο κινητο εχει 7-9 ιντσες? Τεσπα... Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως.

 

Για αυτον ακριβως τον λογο εχουμε βρωμισει απο ενα σωρο διανομες και projects τυπου

 

linux kernel - init - web browser.

 

 

Απο ποτε ενας web browser θεωρειται λειτουργικο συστημα , οεο ?

 

Επειδή ο σκοπός στο open source είναι να μην γίνεται η ίδια δουλειά δύο+ φορές για αυτό έχουμε βρωμίσει από ένα σωρό διανομές και projects;

 

Τα έχεις μπερδέψει πολύ και φαντάζομαι ότι και άλλοι... Οποιος δεν καταλαβαίνει τη σημασία των πολλών διανομών, έχει στοιχειώδη κενά στο τι σημαίνει open source, ποια η σημασία του και πως δουλεύει όλο αυτό. Το λιγότερο που μπορείς να κάνεις tritonas00 και να κάνουμε όλοι οι υπόλοιποι είναι να σεβόμαστε τη δουλειά όσων προσπαθούν να φτιάξουν κάτι, άσχετα αν αυτή η δουλειά τους ΕΣΕΝΑ ή ΕΜΕΝΑ δε σε/με εξυπηρετεί. Το να το αποκαλείς βρώμα δε μου φαίνεται και πολύ ωραίο. Υπάρχουν κάμποσοι που ασχολούνται με αυτό, αν θες να ασκήσεις κριτική κάντο, αλλά μην υποτιμάς χωρίς να έχεις δει.

 

Ενας web browser θεωρείται λειτουργικό από τότε που η google ανακοίνωσε το λειτουργικό της. Και αυτό σου φαίνεται βρωμιά; Δεν έφτιαξαν καινούριο πυρήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...